Prednja i zadnja vuca


Recommended Posts

da li bi mogli da mi kazete u cemu je razlika izmedju prednje i zadnje vuce???

uglavnom svi govore da je prednja vuca bolja nego zadnja , ali meni je zadnja vuca nekako :curtsey:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa razlika je u tome sto na prednjoj vuchi vuku prednji a na zadnjoj zadnji. :curtsey: :drinks: :drinks:

I kako za koga, za poiskusne zadnja je zakon a za sekaperse prednja je svetinja.

Link to post
Share on other sites
Kratko i jasno, predni tockovi sluze za upravljanje a zadnji za vucu. Upravljanje i vuca nekako mi ne idu zajedno, cak ni kombajn nema to.

E jeste vala, zadnja vuca je zakon + mozes i da ga vrtis i sve..... :curtsey:

Link to post
Share on other sites
sta je samnom koji imam X jel zato neznam da vozim :drinks:

Tebi svaka cast,ti vozis X to se ceni.... ja sam rekao za prednju a ne za 4x4....... :curtsey: :drinks: :drinks:

Link to post
Share on other sites

Kada budeš punoljetan i kada položiš vozački , naravno počneš voziti shvatiti ćeš koji ti pogon bolje leži .

Naravno da je prednji pogon puno bolji od zadnjega i ja nikada nebi vozio auto za zadnjim pogonom zato što je to opasno

Link to post
Share on other sites
Kada budeš punoljetan i kada položiš vozački , naravno počneš voziti shvatiti ćeš koji ti pogon bolje leži .

Naravno da je prednji pogon puno bolji od zadnjega i ja nikada nebi vozio auto za zadnjim pogonom zato što je to opasno

???????? :curtsey: :drinks: :drinks:
Link to post
Share on other sites

Pa koliko ja znam, svi BMW modeli, sem keca, imaju zadnji pogon (ili pogon na sva cetiri)...

Koliko sam uspeo da ukapiram, zadnji pogon moze da isporuci mnogo vise konja od prednjeg pogona sa istom kubikazom. Prednji tockovi, posto su slobodni, mogu da se okrenu vise, i automobilu je potrebno manje prostora da izvede pun krug...

Imao sam prilike to da iskusim kod polukruznog okretanja oko pesackog ostrva, kola francuskih proizvodjaca, ako i ostalih sa prednjom vucom su zavrsavali u desnoj, a ja u srednjoj traci. Najveci problem nastaje zimi kad i po ledu kada proklizavaju zadnji tockovi, ali i tu ima leka :curtsey: (ja sam stavljao gume za spajkovima)

Sve u svemu, auto je okretniji, a zadnja vuca je i zabavnija, kada naucis da kontrolises auto.

Link to post
Share on other sites
???????? :curtsey: :drinks: :drinks:

Malo se zajebavam inače niti jedan auto što imam nije prednji pogon

Link to post
Share on other sites

Ajde ne preterujete.....kao prvo, zadnja vuca ima vece gubitke nego prednja. Prednja je bolja za razne snegove i ledove, najbolji dokaz je to šta se vozi uglavnom po zemljama na severu. Prednja vuca je jeftinija za izradu. Velika snaga teško može da se isporuči preko prednjeg pogona. Za većinu normalnih vozača prednja vuča je bolji i veoma razuman izbor. Itd....

Ipak, ja i dalje volim i vozim zadnju, i ne nameravam da je promenim ikada:D

Link to post
Share on other sites

Sve ima svoje mesto. Prednja vuca ima limit po pitanju snage ali za obicnog vozaca je to nebitno... Logicno je da su na ovom forumu ljubitelji zadnje :curtsey:

Link to post
Share on other sites