Recommended Posts

Posto ste mi rekli da treba da ocistim dizne, interesuje me jel moze da se to odradi u ultrazvucnoj kadi kod servisera za mobilne telefone ili zlatara, ako uspem da u Vranju nadjem nekog ko ima ultrazvucnu kadu?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
' date='Jul 29 2007, 12:45 PM' post='4469']

Brate dodji do leskovac ja cu da te odvedem da ti ociste dizne

Koliko ce to da me kosta i mogu li ja da ti posaljem dizne autobusom?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Cale mi je rekao da mu je neki majstor, cistio dizne na njegovom bmw-u tako sto je zakacio crevo od neke masine na mesto gde ide crevo za gorivo i onda reko caletu da daje gas toliko da merac masine pokazuje 30. I to zadovoljstvo kosta 3000 dinara, i ne rekoste mi moze li to da se odradi u ultrazvucnoj kadi koju koriste majstori koji popravljaju mobilne.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Neko je pomenuo ovde na forumu da je cistio i pumpu za gorivo, pa jel radio to neko i moze li i to da se odradi u ultrazvucnoj kadi?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Neko je pomenuo ovde na forumu da je cistio i pumpu za gorivo, pa jel radio to neko i moze li i to da se odradi u ultrazvucnoj kadi?

Pozdrav

Danas sam bio kod majstora, koji mi je skinuo pumpu i utvrdili smo da ima sito koje je stiti od prljavstina iz rezervoara, tako da ne moze da se zapusi od prljavstine (inace pumpa je potapajuca)

Pozdrav

postoji li nekakav preparat (kao aditiv) od nekog eminentnijeg "oil" brenda (npr motul...) da se sipa i da se dizne prochiste!

I mene to isto zanima, a danas sam bio kod coveka koji cisti dizne za 2750 dinara, ima isto onu masinu koju mi je cale opisivao, zakaci je na crevo za dovod goriva, sipa neko sredstvo u rezervoar masine i kaze ti da dajes gas. Kaze da je to najnoviji i najbolji nacin za ciscenje elektronskih dizni, i da se u ultrazvucnoj kadi ostecuje plastika koja je na diznama. Sta mislite o ovome?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Meni je majstor sipao tecnost iz te masine direktno u rezervoar, ja posle pogledam na konzervi, i tamo lepo pise NE SIPATI DIREKTNO U REZERVOAR, ali srbin misli da zna bolje....kako bilo dizne su se ocistile i auto ide, on mi to kao nije ni naplatio, ali me oshrafio za hardy zglob......

Link to post
Share on other sites

heheheheh , i to mu nikad neces oprostiti .....

Link to post
Share on other sites

postoji li nekakav preparat (kao aditiv) od nekog eminentnijeg "oil" brenda (npr motul...) da se sipa i da se dizne prochiste!

Ja sam juce bio u DIS, a to ti je ono, ima svega po malo, ali uglavnom prehrambeno, znate vec u veliku kupovinu.

E sad, ima tu stvari za auto, kozmetika, sitnice kao prva pomoc, trouglovi, dizalice itd i nasao nekoliko stvari za motore u vidu nekakvih aditiva, ulja. Izmedju ostalog, citao za sta sluzi sta, a to su sve neki preparati iz uvoza i nasao nesto za ciscenje dizni. Cini mi se da se sipa direkno u rezervoar, a dal u pun i cela boca ovoga ili nesto tako, ne secam se. Znam samo da kosta nekih 250-300 dindzi.

Link to post
Share on other sites

to je klasika na nasem trzistu , odavno postoji , ali ja ga sipam ponekad cisto da odrzim dizne u zivotu , sumnjam da ce to bas da ih otpusi i ocisti

Link to post
Share on other sites

to je klasika na nasem trzistu , odavno postoji , ali ja ga sipam ponekad cisto da odrzim dizne u zivotu , sumnjam da ce to bas da ih otpusi i ocisti

Cuo sam od majstora da to i nije bas zdravo za motor, pa sam prestao to koristiti. mislim cak i da pise na tom da se nakon upotrebe odmah zameni ulje ili da se sipa pred izmenu ulja, nesto tako. Mislim da to govori sve!

Link to post
Share on other sites

nije to to , to o cemu ti pricas je ispirac motora ..... sipa se pre izmene ulja i pustis da radi 15 min u mestu ( ne voziti auto ) i onda sve ispustiti .....

Link to post
Share on other sites

Pre par dana sm uzeo onaj aditiv, za ciscenje dizni. Pise tamo da cisti dizne, obezbedjuje mirniji rad motora, manje buke itd. Napunio 50l i sipao ovaj aditiv po tom uputstvu, tako pise.

E sad, da sam osetio neke promene, i nisam, mozda su mi dizne OK, ali zvuk motora mi se zaista malo smanjio. Mislim nije to nesto extra ali za nijansu je tisi. Mirniji, hm, bio je i pre miran, mozda malo, ali mozda mi se i cini.

Zakljucak:

Jbm li ga pomaze li, ali ako ne skodi, jbs 300 dindzi na svakih 7.000-8.000 km

Link to post
Share on other sites