Recommended Posts

Imam problem sa ler ventilom, ne radi mu valjda motorce kako treba ili je malo zapekao tako da mi auto u leru radi neravnomerno, malo se i trese. U svakom slucaju ko LEBAC mi treba taj ler ventil trazio sam na vise mesta ali niko nema jer je ovakav bas redak. To jest postoje 2 modela za ovaj motor, 2.0 24v, jedan sa tri i jedan sa 2 prikljucka, s tim da je ovaj sa 2 redak jer ga je valjda siemens pravio, tako nesto. Meni treba taj redak sa 2 prikljucka pa bi mi puno znacilo ako neko ima..

Evo slika:

ventil1.jpg

ventil2.jpg

Naravno ne ocekujem da mi ga neko pokloni ;) Svaka pomoc i savet mi je dobrodosao..

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Promenjen je ler ventil, predjena su 300km da bi se nasao isti ovakav, siemens elektronika i auto se potpuno isto ponasa kao da mu nista nije cackano.. Znaci hocu da se ubijem, jer mi je mehanicar rekao da je sto posto do toga. Da li je moguce da i ovaj ler-ventil nije dobar? Ono sto sam saznao vozeci ga kod par majstora na pregled jeste da je raskopcan tj nije zakacena lambda sonda uopste jer je ocigledno majstora koji je ubacivao 2.0 motor mrzelo da namesti to. Ljudi kazu da problem moze da bude do protokomera, creva, lambde, kompjutera ili ler gasa. Stvarno je iritantan problem jer pri svakom prvom paljenju u danu krece od 400 obrtaja pa skace do 1500 pa se spusta do 600 i tako jedno 4 min a onda se stabilizuje da neravnomerno radi izmedju 600-800rpm. Zao mi je sto tako davim ali zaista moram resiti ovaj problem. Najgore je sto nijedan majstor ne moze da mi kaze sta je u pitanju, svi kazu drugacije. Ako neko ima zivaca da pogleda i popravi ovo spreman sam posteno da platim.

PS: Auto je bio 535 ranije

Link to post
Share on other sites

Pade mi na pamet nacin na koji mozes da 100% utvrdis da li je problem do ler-ventila:

umesto njega stavi jednostruku slavinu za plin ( ppretpostavljam da znas na sta mislim), sacekaj da se motor zagreje do radne temperature i pokusaj onda da nastelujes pravu kolicinu vazduha koja mu je potrebna na leru. Ako lepo radi sa tim, onda znas u cemu je problem. Samo, ukoliko je to to, znaj da to nije trajno resenje, jer motor nece da radi lepo kad nije na radnoj temperaturi.

Probaj, pa vidi.

Link to post
Share on other sites

Po tome sto si napisao jeste taj motor. Ako WD nije odradio posao, probaj da ga ocistis nitro razredjivacem pa tek onda naprskas WD. Moje misljenje je da je najbolje resenje skinuti ga i odneti na ultrazvucno ciscenje, kod Rasica recimo ili bio koga ko ima ultrazvucnu kadicu. Nemoj da kupujes drugi polovan jer ces proci isto kao i sa svojim. Male struje mislim da regulisu stepen otvorenosti klipa i onda reaguje na svaku necistocu. Elem, da li si pokusao da naprskas WD na dzek i konektore na motoricu? Oksidacija na njima takodje moze da zeza.

Kod mene je bio 530 a sada je 2.0 24v bas kao i kod tebe i ovih dana sam resavao isti problem, najvise se oseca na nekih 900-1000 rpm, zar ne?

Ja sam potopio donji deo motorcica u posudu sa nitrom i ostavio ga tako pola sata pa naprskao WD, ocisti obavezno i ona dva creva sto ulaze i izlaze iz motorcica jer su puna garezi, znaci ribanje. Dzaba ti ako sredis motorcic i onda ponovo vratis isto crevo koje je.....gurni prst u njega i ako je crn ko ugalj cisti i to.

Sto se prototkomera tice kada se stabilizuje ler gas, jednostavno otkaci konektor za protokomer i ako ima razlike (pononvo pocne da osciluje) on je dobar.

Moje misljenje je ler lauf ventil - tj taj motorcic.

P.S. imam isti taj siemensov sa dva konektora i ja sam tako resio problem.

Lambda sonda se vidi da li je dobra na bilo kojoj dijagnostici. Ako nije zakacena samo ce neznatno vise trositi ali nece oscilovati tako, na malom gasu i pod pocetnim opterecenjem...

Eto, nadam se da sam bio od neke pomoci! :dance3:

Veliki pozdrav i SRECNO u resavanju problema!

Link to post
Share on other sites

Da. Na slikama koje si postavio se vidi da je ulazno crevo u motorcic (mesto gde se navlaci) crno, garez! Ocisti motor, operi dobro creva (krpu u nitro pa uvlaci i uvrci) jer je ta garez masna, vrati crevo (na ulazno obavezno stavi selnu i lepo stegni), podmazi motor WD-om (okreni prsom regukacioni klip i ocisti ga malim srafcigercicem kome je vrh umotan u krpicu sa nitrom ili stapic za usi- mora da sija kao ogledalo, narocito same ivice tog klipcica), napskaj WD na osovinu koja ga zakrece i na malu poprecnu osovinicu.... i sve ce biti ok!

Link to post
Share on other sites

@Hermes i @Stalker777 Hvala vam puno ljudi na savetima svakako su dobrodosli probacu prvo sa ciscenjem i dezinfekcijom :dance3: creva i ler ventila u toku nedelje cim nadjem vremena, ako to ne upali probacu sa slavinom za plin pa javljam rezultate.. Btw lambda sondu je majstor hteo da poveze zicama jer su razliciti bili dzekovi pa je isekao iste da bi utvrdio da su zice razlicite boje na bosch i siemens tako da nije uspeo da zaveze iste.. Tako da sam ostao i bez lambde... :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nije ti ler ventil u problemu :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
Nije ti ler ventil u problemu :lol:

Moguce da stvarno nije ler ventil jer imam isti problem na e30 318i m40 a i taj ler ventil sa slike gore je identican kao kod mene, danas cistio WD sprejem i nista, stavio drugi nista, verovatno me j..e protokomer koji je vec otavaran i pitaj boga kako stelovan. Sutra probam drugi protokomer pa cemo videti ima li razlike.

Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem, non-stop se ponavljalo, Shone666 (Axel-om) mi je ocistio ler ventil, jeste bolje radio motor, ali ne znatno, i dalje varirao izmedju 600-800. I skoro su krenuli problemi u vidu curkanja, a zatim i ozbiljno curenja goriva u motornom prostoru, kao i miris benzina u kabini. Curenje bi prestalo kad bi se motor zagrejao, kao i miris. Sva creva su promenjena, u fazama, ali izgleda da je glavni problem jedno crevce od 6-7cm, ispod usisne grane. Nakon njegove promene, prestalo curenje, ne oseca se vise benzin, auto pali na pola kljuca posle par dana "nevozenja", i vise na variraju obrtaji.

P.S. I kod mene je otvaran protokomer, verovatno od strane pretohodnog vlasnika, ali izgleda da on nije bio problem. :dance3:

Link to post
Share on other sites