Recommended Posts

Info za vozace: POLICIJSKE KAMERE u BEOGRADU

Kružni tok kod Bogoslovije

---------------------------------------------

raskrsnica Cvijiceve ulice i Bulevara despota

Stefana

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Mije Kovacevica i Carlija

Caplina

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Cvijiceve i Starine Novaka

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Francuske i cara Dušana

---------------------------------------------

Bul. despota Stefana

---------------------------------------------

raskrsnica Bulevara kralja Aleksandra i

Ruzveltove

---------------------------------------------

Vasina, ostrvo kod Studentskog trga

---------------------------------------------

Trg Republike, Ruski car

---------------------------------------------

Trg Republike, pešacko ostrvo

---------------------------------------------

raskrsnica ulica cara Dušana i Tadeuša

Košcuška

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Brace Jugovica i Makedonske

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Dunavske i Francuske

---------------------------------------------

raskrsnica Bulevara kralja Aleksandra i

Takovske

---------------------------------------------

ugao Ulice Dragoslava Jovanovica i Trga

Nikole Pašica

---------------------------------------------

na samom trgu Nikole Pašica

---------------------------------------------

Ulica Kralja Milana, kod Skupštine Srbije

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Kneza Miloša i Kralja

Milana, na pešackom ostrvu

---------------------------------------------

kod Terazijske cesme

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Takovske i Kraljice Marije

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Brankove i Narodnog fronta

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Brankove i Pop Lukine

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Karadordeve i Bulevara

vojvode Bojovica

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Nemanjine i Savske

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Savske i Nemanjine, Savska

bb na pešackom ostrvu

---------------------------------------------

Karadordeva, ostrvo kod autobuske stanice

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Kneza Miloša i Nemanjine,

kod tramvajskih šina

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Kneza Miloša i Višegradske

---------------------------------------------

raskrsnica Bulevara kneza Aleksandra

Karadordevica i Bulevara Vojvode Putnika

---------------------------------------------

Mostarska petlja

---------------------------------------------

Kružni tok kod bolnice "Dr Dragiša Mišovic"

---------------------------------------------

raskrsnica Bulevara kneza Aleksandra

Karadordevica i Dr Milutina Ivkovica

---------------------------------------------

raskrsnica Bulevara kneza Aleksandra

Karadordevica i Humske

---------------------------------------------

kružni tok "Topciderska zvezda"

---------------------------------------------

petlja ulica Vojislava Ilica i Stevana

Prvovencanog (auto put Beograd-Niš)

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Vojislava Ilica i Ustanicke

---------------------------------------------

raskrsnica Radnicke ulice i Obrenovackog puta

---------------------------------------------

Bulevar vojvode Mišica, kod ulaza Beogradskog

sajma

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Omladinskih brigada i Jurija

Gagarina

---------------------------------------------

raskrsnica Crnotravske ulice i Bulevara

oslobodenja

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Crnotravske i Borske

---------------------------------------------

Bulevar oslobodenja, kružni tok na Auto

komandi

---------------------------------------------

raskrsnica Crnotravske i Raške ulice

---------------------------------------------

raskrsnica Bulevara Mihaila Pupina i

Milentija Popovica

---------------------------------------------

kod Sava centra i hotela Interkontinental

---------------------------------------------

Ukljucenje na most Gazela sa Novog Beograda

na sredini izmedu traka kod prikljucenja

puteva

---------------------------------------------

Bulevar Mihaila Pupina

---------------------------------------------

kružni tok kod Beogradske arene

---------------------------------------------

Skver kod opštine Novi Beograd,

na ostrvu u Ulici omladinskih brigada

---------------------------------------------

raskrsnica Bulevara umetnosti i Bulevara

Nikole Tesle

---------------------------------------------

petlja Ulice omladinskih brigada i Bulevara

Arsenija Carnojevica

---------------------------------------------

raskrsnica ulice Ušce i Bulevara Nikole Tesle

---------------------------------------------

ukljucenje na tramvajski most sa Novog

Beograda

---------------------------------------------

raskrsnica Karadordevog trga i Bulevara

Nikole Tesle

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Pariske komune i Tošin

bunar, kod Studentskog grada

---------------------------------------------

raskrsnica ulica Proleterske solidarnosti i

Jurija Gagarina

---------------------------------------------

Ugao ulica Nemanjine i Deligradske, kod

restorana McDonalds

---------------------------------------------

Trg Slavija, kružni tok

---------------------------------------------

petlja kod restorana "Franš"

---------------------------------------------

Ustanicka ulica, kod Specijalnog suda

---------------------------------------------

ulaz na Pancevacki most, železnicka stanica

Sever

Link to post
Share on other sites
  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po sadasnjem zakonu nista, ni sa stranim ni sa domacim. Dokle god saobracajna policija ne utvrdi identitet vozaca, mogu da te slikaju koliko god im je volja i to je sve sto ti mogu.

Link to post
Share on other sites
... Dokle god saobracajna policija ne utvrdi identitet vozaca, mogu da te slikaju koliko god im je volja i to je sve sto ti mogu.

Pa posalju kaznu na adresu vlasnika...malo li je (na ovu skupocu)...??

Na navedenim lokacijama je teziste na prolazu kroz crveno...

Link to post
Share on other sites

I vlasnik ne mora da plati posto je policija po zakonu duzna da dokaze da je vlasnik ujedno i vozac. A ti prosto uvek mozes da kazes kako nisi ti vozio auto vec neko drugi i da neznas ko je to. Znam za desetine i desetine takvih slucajeva. Poznajem coveka koji je pre par godina bezao od policije (jer nije imao vozacku kod sebe) koja je pokusala 2 puta da ga sustigne u toku voznje. Posto je uspeo da pobegne pre nego sto ga je pandur legitimisao, nista se nije desilo.

Sa ovim novim zakonom bice za nijansu drukcije jer jedan od clanova kaze da vlasnik, ako vec nije vozio, mora da kaze ko jeste. Ako to ne ucini sam snosi odgovornost.

Link to post
Share on other sites
Sa ovim novim zakonom bice za nijansu drukcije jer jedan od clanova kaze da vlasnik, ako vec nije vozio, mora da kaze ko jeste. Ako to ne ucini sam snosi odgovornost.

Члан 314.

Уколико се веродостојна исправа из члана 322. овог закона, користи за доказивање прекршаја за који је прописана новчана казна у фиксном износу или је овај прекршај уочен и документован непосредним опажањем полицијског службеника, односно другог лица које врши непосредно регулисање саобраћаја, у складу са овим законом, [u][b]а учинилац прекршаја није затечен на лицу места, орган ће позвати власника, односно корисника возила да пружи податке о идентитету лица које је управљало возилом, што је власник, односно корисник возила дужан да учини.

Након прикупљања података из става 1. овог члана, територијално надлежна организациона јединица Министарства унутрашњих послова приступиће наплати казне на начин прописан у члану 313. овог закона.

Члан 320.

Уколико је уређајима за утврђивање прекршаја у саобраћају или непосредним опажањем полицијског службеника, односно другог лица које врши непосредно регулисање саобраћаја у складу са овим законом документован, односно уочен, неки од прекршаја предвиђених овим законом, када возач тог возила није идентификован, власник, односно корисник возила је одговоран што је омогућио да се његовим возилом учини прекршај.

Изузетно од одредби става 1. овог члана, у случају неовлашћене употребе тог возила, власник, односно корисник возила неће одговарати.

Члан 322.

Веродостојна исправа којом се доказује извршење прекршаја, јесте у смислу овог закона:

1) видео или фото запис на коме се јасно могу видети: возило којим је извршен прекршај, регистарски број тог возила, и битна обележја прекршаја,

2) тахографски уложак или други запис са тахографског уређаја,

…….

Link to post
Share on other sites

Da, to su ti clanovi.

Ovo drugo je posebno dvosmisleno. Sta to znaci da sam nekome "omogucio" da izvrsi prekrsaj mojim vozilom?! Vidim da ce ovde biti dosta razlicitih tumacenja od slucaja do slucaja.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Je li majke ti 2002 ajde mi objasni ovo nisam ja vozio svoj auto a ko je ne znam ;)

I ne trudi se, ako pre ucinjenog k.d. ili prekrsaja nisi prijavio nestanak vozila odnosno ako nije objavljena potraga za neovlascenim koriscenjem, upravljanjem tudjeg vozila.

Sto se kamera tice, ne slikaju nista i nikakve se prijave ne salju na adrese, samo opusteno!!

Link to post
Share on other sites

I da, drugi deo je doslovce ovo: dao si meni auto, ja sam prosao kroz crveno i pobegao a pritom me video saobracajac i zapisao,ti ces ici kod sudije za prekrsaje i ti ces dobiti novcanu kaznu ako ne kazes da sam to bio ja :preved: Samim davanjem auta na koriscenje drugome ti si omogucio da isti ucini, a ne mora, prekrsaj.

A naravno, prethodno nisi prijavio nestanak odnosno ovo gore sto sam naveo...

Kapiram ja sve, ja vozim bmw koji je i malo "jaci", i znam i ja sta je zuto i crveno i kada ugledam 40 ogranicenje, ali reda definitivno mora da se zna. Svima nam fali saobr. kulture, a meni prvom.

Srecno svima sa novim zakonom ;)

Link to post
Share on other sites
Je li majke ti 2002 ajde mi objasni ovo nisam ja vozio svoj auto a ko je ne znam ;)

I ne trudi se, ako pre ucinjenog k.d. ili prekrsaja nisi prijavio nestanak vozila odnosno ako nije objavljena potraga za neovlascenim koriscenjem, upravljanjem tudjeg vozila.

Po sadasnjem zakonu vlasnik vozila ne snosi nikakvu odgovornost. Izuzeci se prave samo za nepropisno parkirana vozila iako je i to u sustini nezakonito. Dokle god pandur ne identifikuje vozaca, ne moze ti nista. To sto murija ponekad posalje nesto na adresu vlasnika vozila ne znaci nista i ne mora da se placa. To je po starom zakonu. Po novom je ostrije i vlasnik vozila se tretira kao odgovorno lice.

To sa prijavljivanjem kradje je potpuno nepotrebno. Policija nema pravo da podize prekrsajni potupak samo protiv vlasnika vozila. Ako kazes da nisi vozio i da neznas ko je to ucinio, nastaje pravni vakum jer tako nesto nije predvidjeno. U novom zakonu je to ispravljeno.

Link to post
Share on other sites

Vidi druze, ovo ti sada drugarski kazem... Ako si zaspao, i ja uzmem tvoj auto i napravim prekrsaj, dva tri, ti se probudis i nadjes kljuceve gde si ostavio i auto gde je parkiran, a sve to pod pretpostavkom da sam otkacio km sajlu ili kako ti je vec regulisana kilometraza, i pozove te sudija za prekrsaje BUDI SIGURAN PLATICES SVAKI DINAR ZA UCINJENI PREKRSAJ,IAKO "NE ZNAS KO JE VOZIO". Ako udaris u zenu koja spava za volanom otpozadi a mobilni joj u ruci, nije vezana i noge joj na volanu ti si kriv. Ako si usao u jednosmernu ulicu i vozila parkirana sa obe strane i nema mesta da prodje peglica a ti pokusas sa e32 i oceses auto ti si kriv. Kakvi bre vakumi i rupe... Toliko ima gluposti za koje cemo svi odgovarati a ne da das Peri ili Miki i on porusi pola grada i nikome nista jer ga saobracajni policajac nije video.

Naravno za nesavesne platise uvek postoji varijanta Bacvanske ili Padinske Skele. Ovo ti pisem kao pravnik, i neko ko je blizak tim temama i pol. poslu a ne kao clan bmw foruma ;)

Nista licno.

Link to post
Share on other sites

OK, posto si pravnik hajde da se pozabavimo zakonom u pojedinostima. Rec je o aktuelnom, odnosno starom zakonu.

Kao sto to verovatno znas, vozac tj. ucesnik u saobracaju i vlasnik tj. sopstvenik vozila nisu ista pravna kategorija.

Član 159.

Ako radnik organa unutrašnjih poslova, vršeći poslove kontrole i regulisanje saobraćaja, zatekne u saobraćaju:

1. vozilo koje nije registrovano po važećim propisima ili je označeno stranim registarskim tablicama na kojima brojevi i oznake nisu u skladu sa međunarodnim ugovorima koje je Jugoslavija ratifikovala, ili se kreće po isteku važenja potvrde o izdavanju probnih tablica, zaustaviće vozilo i narediće vozaču da skine registarske tablice i da mu ih preda, a vozaču će izdati potvrdu o oduzimanju registarskih tablica sa napomenom da preduzme sve mere radi registracije vozila u skladu sa propisima,

2. vozilo koje se kreće putem na kome je trajno ili u određeno vreme zabranjen saobraćaj vozila one kategorije u koju to vozilo spada ili vozilo koje je označeno probnim tablicama, a kreće se putem koji nije naveden u potvrdi, narediće vozaču da odmah prekine saobraćaj na tom putu, a vozaču će izdati potvrdu o izdatom naređenju,

3. vozilo koje se u zimskim uslovima kreće putem bez propisane zimske opreme, narediće vozaču da odmah prekine saobraćaj i da vozilo ukloni sa kolovoza.

Ako vozač ne postupi po naređenju iz stava 1. ovog člana, radnik organa unutrašnjih poslova koji vrši poslove kontrole i regulisanja saobraćaja, isključiće vozilo iz saobraćaja.

Član 163.

Radi ostvarivanja povoljnijih uslova za bezbednost saobraćaja na putevima organi unutrašnjih poslova na zahtev obrazovno-vaspitnih i drugih organizacija udruženog rada, organa uprave i građana, mogu organizovati saobraćajne patrole građana i školske saobraćajne patrole.

Saobraćajne patrole iz stava 1. ovog člana mogu vršiti regulisanje saobraćaja samo u prisustvu saobraćajnog milicionera. Izuzetno, kad školske saobraćajne patrole obezbeđuju prolaz školske dece preko kolovoza pred školskim zgradama, prisustvo saobraćajnog milicionera nije obavezno.

Članovi saobraćajnih patrola moraju biti posebno osposobljeni za vršenje regulisanja saobraćaja i imati uniformu ili posebne oznake, a naredbe koje izdaju učesnicima u saobraćaju moraju biti u skladu sa propisima o pravilima saobraćaja i znacima koje daju ovlašćena lica.

Učesnici u saobraćaju dužni su postupati po zahtevima i naredbama saobraćajnih patrola.

Republički sekretarijat za unutrašnje poslove doneće bliže propise o obuci, uniformi, oznakama i drugim pitanjima vezanim za funkcionisanje saobraćajnih patrola.

Znaci, ukoliko milicioner nije u mogucnosti da utvrdi kako je vlasnik ujedno bio i ucesnik u saobracaju tj. vozac, od kazne nema nista. Ovo se ne odnosi na saobracajne nezgode tj. sudare, koji su regulisani clanovima 71-75.

Link to post
Share on other sites

I da pojasnim jos nesto. Ja ne stimulisem ljude da cine prekrsaje, daleko bilo! Jedini nacin za dobru voznju je bezbednost i postovanje pravila saobracaja. Sve ovo pisem da bi se rascistile dileme i zablude oko doticnih kamera koje po sadasnjem zakonu nemaju mogucnost da vam stvore na kaznu, niti su te kamere zbog toga postavljene.

Link to post
Share on other sites
Znaci, ukoliko milicioner nije u mogucnosti da utvrdi kako je vlasnik ujedno bio i ucesnik u saobracaju tj. vozac, od kazne nema nista. Ovo se ne odnosi na saobracajne nezgode tj. sudare, koji su regulisani clanovima 71-75.

Vidi, ovo ne pise nigde. To je neka interna odredba koju bi mnogi prizeljkivali ;)

Ja tebi kazem da cemo i ti i ja platiti svaku kaznu bez obzira sto nismo sedeli za volanom, izuzev u situaciji kada je prijatelj kome smo posudili auto otisao sa nama kod sudije za prekrsaje i potvrdio da je on upravljao. Mislis da ce ti neko oprostiti prekoracenja brzine, crvena svetla, nepropustanje pesaka i ostale shitove?

Veruj mi, varas se.

Da kamere "ne salju plave koverte" smo apsolvirali...

Ziv bio i dugo dugo godina vozio bmw!!

Link to post
Share on other sites

Zakon je pravljen da se primenjuje decidno i ako u njemu jasno ne stoji "vlasnik vozila", sve pada u vodu. Znam za mnogo slucajeva gde je to bio presudni argument. No, to sada i nije toliko bitno jer uskoro stupa novi zakon gde ce izvlacenje na ovu foru biti tesko izvodljivo.

Link to post
Share on other sites

A ne, jako je bitno!! Ti smatras da se moze izbeci pravda... Ja ti kazem da je mozda spora, ali ne i nedostizna!!

Pretvori se ova tema u tvoju i moju diskusiju...nema veze!

NECE NIKO oprostiti divljanje bmw 528i reg oznake bg...-... po gradu samo zato sto niko nije stigao da zaustavi ili ugleda vozaca. Kada uneses reg oznake, dobijes podatke, eto te kod sudije za prekrsaje druze moj. I placas kaznu...

Da je tako svi bi kod sudije rekli kako nisu vozili oni a ne znaju ko je. Ja bih se licno nasmejao i rebnuo najvisu mogucu kaznu!! B) Naravno, sve uz osmeh. I onu cuvenu stavku, zalba ne odlaze pravo izvrsenja...

Juce u kuriru baba 86 godina treba da ide u zatvor ili da plati 4000 dinara kaznu jer je pojacala tv a komsije se zalile na buku. Zamisli babe, kako ne ume da se snadje...mogla je reci nisam ja pojacala televizor, a ne znam ko je!

Nista licno

Link to post
Share on other sites
Te kamere koje su navedene nisu postavljene zbog saobracajnih prekrsaja !

Nego? Postavljene da mere protok (gustinu) saobracaja..??

Naravno da su postavljene zbog saobracajnih prekrsaja, jedino je pitanje da li su one u funkciji ili ne, vezano za temu o kojoj je rec...

Link to post
Share on other sites

Novi Centar za upravljanje saobraćajem otvoren je u zgradi Gradske uprave u Ulici 27. marta. Reč je o početnoj fazi realizacije projekta daljinskog upravljanja saobraćajem u Beogradu.

- Trenutno se iz ovog centra prati rad i delimično upravlja semaforima na 98 raskrsnica u gradu, od ukupno 530, koliko ih ima. Reč je o tzv. poluautomatskom upravljanju koje omogućava da se iz centra šalje signal i produžava zeleni signal na semaforima, u skladu sa postojećom saobraćajnom situacijom. Takav sistem sada funkcioniše u Požeškoj i Radničkoj ulici. Sledeći nivo je automatizacija sistema, kojim će se zeleno vreme i zeleni talasi na raskrsnicama i ulicama automatski formirati prema broju vozila - rekao je Zoran Pešović, gradski sekretar za saobraćaj.

Namera Sekretarijata za saobraćaj je da se ovaj sistem do Univerzijade 2009. godine uvede na svim raskrsnicama koje se nalaze u blizini sportskih objekata, a da u narednih nekoliko godina takav sistem upravljanja saobraćajem bude instaliran u celom Beogradu. Takav način regulacije saobraćaja već postoji u gradovima poput Beča ili Praga i daje odlične rezultate.

U Centru za upravljanje saobraćajem trenutno se mogu raditi i kompjuterske simulacije saobraćaja, što je naročito korisno u vreme velikih infrastrukturnih radova, kada gradski saobraćajni stručnjaci traže najbolja alternativna rešenja.

Zoran Alimpić je istakao da otvaranje ovog centra predstavlja samo deo strategije gradske vlasti u borbi protiv saobraćajnih gužvi.

tekst: 09.01.2009. izvor: Glas javnosti

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
za BEOGRADJANE....

postavljene kamere za pracenje kretanja vozila u zutoj traci na lokacijama:

- Ulica despota Stefana

- Bulevar vojvode Misica

- Bulevar Mihaila Pupina

- Brankov most

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yy...p;nav_id=401279

nije Ulica despota Stefana, nego Bulevar despota Stefana (bivsha 29. Novembra) :D

elem, mene zanima jel neke od tih kamera mere brzinu ili ne?! sve su postavljene na visokim stubovima, i nekako su male, da bi imale radar u sebi?!

i josh jedno pitanje, jel slikaju te kamere od pozadi, jer ja trenutno nemam okachenu predju tablicu, mogu da me slikaju spreda kolko oce? :D

Link to post
Share on other sites

Ku uspe nek slika taj uredjaj pa cu ja a se raspitam da li moze da meri brzinu :D

U principu moze da postoji takav uredjaj ali je to malo veca kutija ili mora da postoje trake na kolovozu...

Link to post
Share on other sites