Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ima na par mesta u gradu kamera koje tako izgledaju, kolko ja znam slikaju (ili su slikale) samo prolazak kroz crveno svetlo, jer stoje samo iza semafora...

a ove sto si ti stavio slike, ne znam kakve su i chemu sluze?!

Link to post
Share on other sites

Juce je na TV RTS 1 bila emisija, gde se na par minuta prikazao operativni centar u MUP-u. Kako su izjavili kamere kojima su opremnjeni ( postavljene na najvaznije ulice u BG), imaju takvu rezoluciju, da bez problema mogu da vide registarske tablice, kao i da imaju izuzetno cist snimak vozaca koji se nalazi za volanom.

P.S. Ne verujem da je to samo receno onako, mislim da ih stvarno poseduju.

Link to post
Share on other sites

Da ali imaju kompletan snimak, kao na gornjem linku, kojom brzinom si se kretao, u koje vreme itd... tako da je zeznuto ako te snime. U Nisu ko d uredapostoji takva kamera odavno, ali je bio problem na sudu, ko snosi troskove razvijanja fotografija ( zakonom nije bilo precizirano), tako da su ih koristili za klasican video nadzor, bez mogucnosti koriscenja u sudskom postupku.

Link to post
Share on other sites

Leone, kamera kao kamera ne moze da meri brzinu nikako. To mogu da rade uredjaji koji su bazirani na laserskim zracima, radio talasima (ima nekoliko onih band-ova i frekvencija) ili pasivni uredjaji koji mere put od tacke A do tacke B al to zahteva senzore. Kamera moze samo da dokumentuje sve to.

Link to post
Share on other sites

U skolopu kamere ima laser, koji radi na principu policijskog lasera, salje signal do auta, odbije se i vrati u kameru,a ona isti podatak memorise i prikaze informaciju na displeju.

Link to post
Share on other sites

Ne sumnjajte u to da li ima ili nema, kakva li je rezolucija itd - povedite racuna, drugarski savet! Ja vam kazem da ima vecina ovoga sto je pisano (sem ovih ''Grujinih'' senzora;) ). Verovatno i postoji uredjaj koji ce da omete sve ovo sto je vec napisano, ali zar nije forum mesto na koje svako ima pristup? I nad popom ima pop, kazu stari ljudi. A i upotreba radar detektora je od sada zabranjena, a njegovo korišćenje će vam doneti 3 kaznena poena i kaznu od 6.000-20.000 dinara.

Mislim da je najbezbolnije prihvatiti realnost, ma koliko ona po nekome surova bila.

Link to post
Share on other sites
Privatno lice, koje je Zbog Nekog Posla postavilo, u ovom slucaju kameru, radi obavljanja svojih potreba, duzno je da na zahtev drzavnih organa podnese video snimak... Postoji i to... da vas potsetim.

Srecno!!

U ovom slucaju gresis...

Konkretno stvarnost je malo drugacija, uopste ne moraju da daju snimak,samo kazu iskljucena kamera...

Konkretno meni su na jednom gradilistu u Brace Jerkovic ukrali masinu za malterisanje koja nije nimalo lagana,pritom su prosli pored nekoliko vila u tom kraju koje su imale kameru mislis da je neko dao snimak,e moj druze a jos sam imao coveka u mupu koji je i sluzbeno i privatno isao da trazi snimak,mislis da je dobio... NIJE....

Link to post
Share on other sites
evo drugari novi sad je pun ovakvih kamera... spolja izgleda isto kao i obicna kamera...

ovo je fejk, provali na oko 0:19 prolazi pick up kome pishe 93kmh srednjom trakom, i odma iza njega kombi kome pishe 103, a vidi se da idu istom brzinom! i onda na 0:46 prolazi autobus brzinom 133kmh?! dalje necu ni da gledam..

Link to post
Share on other sites
ovo je fejk, provali na oko 0:19 prolazi pick up kome pishe 93kmh srednjom trakom, i odma iza njega kombi kome pishe 103, a vidi se da idu istom brzinom! i onda na 0:46 prolazi autobus brzinom 133kmh?! dalje necu ni da gledam..

nema sta da bude fejk, nije jedina kamera...

Link to post
Share on other sites

ista tehnoligija isto sve samo sto jos nije izbacivalo brzinu, sada meri i ova...

matori, jesi ti to video da radi samo na youtube-u, ili u panduraciji, u njihovoj sobi za nadzor i merenje brzina, ili kako to vec ide?

i, od kad su postavljene te kamere, jesu ponovo asfaltirani ti delovi puta shto kamere snimaju?

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 1 month later...