Recommended Posts

Do kraja godine na naplatnim rampama pojaviće se takozvani merači prolaznih vremena, pa bi mnogi vozači mogli da budu neprijatno iznenađeni.

"Ako je Beograd-Niš 235 kilometara i ako vi dođete za manje od dva sata, recimo sat i 45 minuta, probajte da mi dokažete da niste išli brže od dozvoljene maksimalne brzine i to nećete uspeti, jer ste prosečno brže vozili. Sada je na izlazu sa rampe predviđeno da platite putarinu i kaznu", ističe profesor Saobraćajnog fakulteta Milan Vujanić.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Društvo/827542/Efikasniji+nadzor+saobraćaja

Link to post
Share on other sites
  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za godinu dana nisu nikoga kaznili, tako sto mu je prekrsaj snimljen kamerom. . Hahhaha! Bilo neko vece na vestima.

Nece to zaziveti jos duze vremena. Nemamo mi tu opremu i taj sistem.

Samo su nas zaplasili. Novi zakon bla bla bla.. Svi voze isto ko i pre. Nista se nije promenilo. .

Mozda postoje neke kamerice po gradu, ali prave nisam video. Znam kad sam vozio u Nemackoj.. Fino vidis kad te slika kamera. Prereze ti oci blic. Sreca nisu mi nista poslali.. iako sam im se nasmesio 2 puta u objektiv. Valjda videli BG table, pa u fazonu oprostili mi jer sam iz Srbije.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Moj drug Vladan vozio auto prijateljice 80 km/h na mestu gde je ogranicenje 50, pre mes.dana. Pre par dana mu stigla koverta, sa slikom kao dokaznim materijalom, lepo se vidi Skoda Yeti, reg.tablice,i poziv kod prekrsajnog.. E sad, msm.da ce prve fotke biti OPOMENE. Elem, advokat njegov je odma otisao kod te sudinice i odlozio to..(advokatskim "forama" u koje se NE RAZUMEM, JER NISAM STUDIRAO PRAVO). Dao sam samo primer masi, da budete svesni da je to vec zazivelo, BAR u Novom Sadu! (Predlog za upravu foruma- da se promeni naziv teme u POLICIJSKE KAMERE U GRADOVIMA SRBIJE, jer je bzvz.da se otvara tema za svaki grad u kome zazive kamere, a tema je dosta bitna.. )Puno pozdrava svima, i puno srece u voznji.

Link to post
Share on other sites

...kazu od 1. juna u BGD.....pocinje snimanje i slanje kazni i fotografija na kucnu adresu...prolazak na crveno, brzina i zuta traka..

http://www.blic.rs/Auto/Istrazujemo/257057/Kamere-snimaju-od-prvog-juna-i-kazne

evo upravo je pocelo,sad sam citao u novinama :) zajebano bice

Link to post
Share on other sites

Pa ako nismo Svajcarska treba da radi ko sta hoce? Ovaj isti sistem je u Engleskoj smanjio broj saobracajnih nesreca za pola a nadam se da ce i u zemlji gde 70% vozaca nezna da uslovna strelica nije semafor za desno uciniti slicno. Ja prvi vise necu voziti slalom....

Link to post
Share on other sites

Ljudi, ove kamere ce najvise da zabole normalne vozace koji ce da placaju kazne od 5000din! Ili, ako slikaju na zuto ima da bude zesca kazna i ode dozvola...

Kamere su uglavnom da dobrim, vecim i pravim ulicama gde lako prekoracenje nije realno ugrozavanje bezbednosti.

Link to post
Share on other sites

u pravu si grujo , ali tako ce biti samo neko vreme , sad sam gledao malog slobu ( ivicu dacica ) na tv-u i najavljuje da ce se vremenom siriti ova ozloglasena mreza kamera :angry: :angry:

Link to post
Share on other sites

Kazne za saobraćajne prekršaje

Kretanje žutom trakom

- 5.000 dinara

Prolazak kroz žuto i crveno svetlo

- od 15.000 do 30.000 dinara ili 30 dana zatvora, šest kaznenih poena, zabrana upravljanja najmanje tri meseca

- preko pešačkog prelaza na kojem se nalazi pešak: zatvor najmanje 15 dana, 14 kaznenih poena, zabrana upravljanja najmanje osam meseci

Prekoračenje brzine u naselju

- do 20 kilometara na sat: 5.000 dinara

- od 21 do 50 kilometara na sat: od 6.000 do 20.000 dinara, četiri kaznena poena, zabrana upravljanja najmanje 30 dana

- od 51 do 70 kilometara na sat: od 15.000 do 30.000 dinara ili zatvor do 30 dana, sedam kaznenih poena, zabrana upravljanja najmanje četiri meseca

- više od 70 kilometara na sat: zatvor najmanje 15 dana, 14 kaznenih poena, zabrana upravljanja najmanje osam meseci

http://www.blic.rs/Auto/Istrazujemo/257383/Pogledajte-mapu-saobracajnih-kamera-u-Beogradu-i-Novom-Sadu

Link to post
Share on other sites

A kad bi se SVI dogovorili i jedno 7 dana vozili 20 kroz grad?

hahahahhahaaha to ti je dobra ideja :D moramo sklopimo neki dogovor pa svi djuture ograniceno idemo pa nek im bude

Link to post
Share on other sites

Danas su pricali na vestima bas o tome, i vrsili reportazu, kamere su postavljene na nekih 10-15 poznatih lokacija kako 'oni kazu. I ono sto je zanimljivo je da kamera koja npr snima brzinu nemoze one koje se nepropisno krecu u zutoj traci i obrnuto ...

Link to post
Share on other sites

U prvih 24h kamere su registrovale 654 ulaska u zutu traku, 9 prolazaka na crveno svetlo i 13 prekoracenja brzine, koliko je sudova potrebno da se to sve procesuira???

Link to post
Share on other sites

a kad iz sporedne ulazis u glavnu ulicu u zutu traku a niko te ne pusta - sta onda?

danas citam predloge da se ti stubovi s kamerama jasno obeleze...jer nije cilj kaznjavanje vec bezbednost ...itd...

Link to post
Share on other sites