E36 '91.godiste?


Recommended Posts

valjda je ovo mesto za ovakvu temu,ako ne admini neka je prebace gde treba...naime

nameravam da kupim e36,316 '91.god.auto nema nista od opreme,ima samo el.retrovizore,presao oko 180.000,ima dobre gume,malo je vise matirao,branici su sive boje(boje plastike) odnosno nisu u boji karoserije.motor je koliko sam video dobar.e sad mene interesuje sledece:

koliko je realno da ja platim taj auto?

i kakavi su utisci i iskustva sa ovim modelom..odrzavanje,kvarovi i sve drugo sto mislite da bi meni moglo biti vazno

hvala unapred na odgovorima

Link to post
Share on other sites

vozio sam takav auto skoro dvije godine i presao 50 000km,nije pretjerano brz ali je bmw,sto se potrosnje tice trosio je oko 10l,odrzavanje ok,nije ni skupo ni jeftino ali opet vozis bmw-a!sve u svemu ostao mi je u lijepom sijecanju!vecih kvarova nisam imao a uzeo sam ga sa pravih 211 000km prije pet godina.

Link to post
Share on other sites
valjda je ovo mesto za ovakvu temu,ako ne admini neka je prebace gde treba...naime

nameravam da kupim e36,316 '91.god.auto nema nista od opreme,ima samo el.retrovizore,presao oko 180.000,ima dobre gume,malo je vise matirao,branici su sive boje(boje plastike) odnosno nisu u boji karoserije.motor je koliko sam video dobar.e sad mene interesuje sledece:

koliko je realno da ja platim taj auto?

i kakavi su utisci i iskustva sa ovim modelom..odrzavanje,kvarovi i sve drugo sto mislite da bi meni moglo biti vazno

hvala unapred na odgovorima

To ti je najosnovniji i najstariji model E36. Cak i da je u najboljem stanju ne vredi puno. Ja da sam na tvom mestu ne bih obracao paznju na njega, no ako si bas zapeo, ponudi najvise 1500 i to pod uslovom da hoces da ucinis coveku koji ti ga prodaje. U Evropi takvi su vec odavno reciklirani, a oni koji su preostali prodaju se za malo novca. Ovde imas samo par primera iz Slovenije, a neki su i mnogo jaci od 316.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3016289&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3072195&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3050433&show=1

Link to post
Share on other sites

Ja stvarno ne znam u kojoj zemlji ti zivis... Ovde kazes dobar e36 za 1500e, tamo kocke od 800e... Cene su kod nas znatno vise, i to je tako. Dobar i ocuvan Bmw u koji ne mora da se ulaze mnogo ne kosta te pare a i treba ga naci.. Ako naletis na takvog po toj ceni znaci da si imao srece.

Link to post
Share on other sites

Cenu ne odredjuje prodavac nego kupac. Ako si ti spreman da platis napr. 1500 Evra za nesto sto realno vredi 500, to je tvoj problem. Moguce je i u Srbiji cenu spustiti na realan nivo, no za to je potrebno vreme.

Na cenu automobila utice stanje ali i pozadina samog modela. U ovom konkretnom slucaju govorimo o prvoj generaciji E36 najmanje snage u najsiromasnijem paketu opreme. Taj automobil ni po jednom parametru ne moze da drzi cenu. Tacno je da su cene u Srbiji nerealne zbog cinjenice da ljudi nemaju za nova kola, no to ne znaci da neko mora da placa 2 ili 3 puta vise nego sto bi inace trebao. Sve sto je potrebno su strpljenje i znanje.

Link to post
Share on other sites

@dex_316 mislim da je realno da kod nas traze od 3000-3500eura... e sad SORRY ZA MALI OFF....

O kakvoj realnosti cena da pricamo kad ljudi kod nas jos uvek nude golf 2 3 vrata 86 d za 2600eura a 91 ide i do magicnih 3300-3500eura..I jos gore ima ljudi koji su spremni tu cenu i da plate....Mislim smesno je da jedan golf 2 bude skuplji ne od e30.

@ BMW 2002 ne bockaj nas s tim Slovenackim oglasima ovo samo da gledamo i placemo :-) Shvati da kod nas za takav BMW mnogo mnogo vise novca treba odvojiti...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

e36 316i od 91 je kako shto su rekli najosnovnii model cak mislim i da umesto obrtomer ima veliki sat... Spored meni ako je stvarno jeftino i da je dobro sacuvano auto ondak mozda razmislis da uzmes...

... e sad razmisli za ovo, brannici da prelakiras u boju, neke dobre felne, ugradis centralno, pa ako hoces i elektriku stakla itn... to sve bi podiglo cenu, a jos ces imati 1.6 m40 i bice ti zao zasto na pocetku nisi dao malo vise para za neki 316 ili 318i s M43 motor... koji vec ima neku opremu itn...

napravi kalkulaciju...

Link to post
Share on other sites