Recommended Posts

E ovako,uskoro mi se blizi zamena ulja,pa hocu da mu sipam nesto jako dobro i dugotrajno sa velikim intervalom zamene...Trenutno mi je u autu Castrol full sintetika 5v-30,i presao sam 13 hiljada,inace auto vozim samo na plin,i ulje je cisto kao i prvog dana kad sam ga sipao,ne trosi ga uopste bukvalno. Sad me interesuje vase misljenje o 0v-30 isto Castrol,posto sam citao da intervali zamene idu i do 50000km,pa me interesuje kako bi bilo da predjem na to,i da li je bolje nego 5v-30,i interesuje me sta mi vi preporucujete,znaci novac nije problem,na ulju nikada ne stedim!U pitanju je e32 730, motor je 3.0 138kw. Hvala unapred :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zuto je samo zato sto vozis samo na plinu,inace da ga vozis na benzinu pocrnelo bi,sto nemora da znaci da je u viskozitetu jos uvek dobro ako je zuto,po meni u taj agregat bi trebao da sipas ulja koja su preporucena za taj motor konkretno,0w-30 je mnogo retko ulje i nema sile da ga nece potrositi obzirom da je presao ko zna koliko km,cudi me i da ti 5w-40 ne trosi ali ok,ja bi mu sipao castrolovu polusintetiku 10w-40 i bacao na 15000km,koje ulje u srbiji da sipas i da vozis 50000km?/Ovde je druze sve fals.

Link to post
Share on other sites

Zuto je samo zato sto vozis samo na plinu,inace da ga vozis na benzinu pocrnelo bi,sto nemora da znaci da je u viskozitetu jos uvek dobro ako je zuto,po meni u taj agregat bi trebao da sipas ulja koja su preporucena za taj motor konkretno,0w-30 je mnogo retko ulje i nema sile da ga nece potrositi obzirom da je presao ko zna koliko km,cudi me i da ti 5w-40 ne trosi ali ok,ja bi mu sipao castrolovu polusintetiku 10w-40 i bacao na 15000km,koje ulje u srbiji da sipas i da vozis 50000km?/Ovde je druze sve fals.

Pa za ovaj motor preporucuju bas to sto sam sipao to je onaj Castrol BMW Long Life 5w-30 full sintetika,interesuje me jel 0w-30 bi mu bolje leglo od 5w30,tj ne bitno sto ce ga trositi,da li je bolje za motor?

Link to post
Share on other sites

Zuto je samo zato sto vozis samo na plinu,inace da ga vozis na benzinu pocrnelo bi,sto nemora da znaci da je u viskozitetu jos uvek dobro ako je zuto,po meni u taj agregat bi trebao da sipas ulja koja su preporucena za taj motor konkretno,0w-30 je mnogo retko ulje i nema sile da ga nece potrositi obzirom da je presao ko zna koliko km,cudi me i da ti 5w-40 ne trosi ali ok,ja bi mu sipao castrolovu polusintetiku 10w-40 i bacao na 15000km,koje ulje u srbiji da sipas i da vozis 50000km?/Ovde je druze sve fals.

Ne pazis na casu!

Lepo je covek napisao sta zeli da uradi i onda ga ti savetujes da se vrati 15 godina unazad. Svasta! Covek hoce neko moderno ulje koje se menja na 50.000 km, a ne jeftinu polusintetiku koja se menja na 15K.

Dobro ga nisi posavetovao da opere auto :)

Evo ti adresa bloga, pa coveku postavi pitanje, mislim da ces dobiti pravi odgovor. http://motornaulja.blogspot.com/

Link to post
Share on other sites

Evo ti jedno ulje...

Castrol EDGE 0W-30

Ispunjava: ACEA A3/B3/B4; API CF; API SM; MB 229.3/229.5; GM-LL-A-025/GM-LL-B-025; VW 502 00/503 01/505 00; BMW Longlife-01. Preporučeni interval zamene je 30.000 milja ili 50.000km. Ako vozis na gas, onda jos i vise...

Link to post
Share on other sites

Pa zato sto je moderno ulje daleko bolje i za stare motore. Kad uzmes interval zamene, izadje u startu skuplje, ali je po zameni daleko jeftinije. Usput ima bolja svojstva podmazivanja, pranja motora, zastite pri hladnom startu i svasta nesto, a to godi i starim motorima. I uopste ne mora da znaci da ce da trosi vise sintetike nego minerala.

Ako je motor zdrav, razlika u potrosnji ulja je neznatna. Ako je motor izjuren i umoran, onda se javlja sve veca razlika, pa ljudi pokusavaju da prikriju problem tako sto sipaju "gusce ulje" i tako svom umornom motoru prave jos veci problem...

Link to post
Share on other sites

Pa zato sto je moderno ulje daleko bolje i za stare motore. Kad uzmes interval zamene, izadje u startu skuplje, ali je po zameni daleko jeftinije. Usput ima bolja svojstva podmazivanja, pranja motora, zastite pri hladnom startu i svasta nesto, a to godi i starim motorima. I uopste ne mora da znaci da ce da trosi vise sintetike nego minerala.

Ako je motor zdrav, razlika u potrosnji ulja je neznatna. Ako je motor izjuren i umoran, onda se javlja sve veca razlika, pa ljudi pokusavaju da prikriju problem tako sto sipaju "gusce ulje" i tako svom umornom motoru prave jos veci problem...

Pa to sam ja citao,da je manje habanje motora,da je dobro za hladni start,tj bukvalno odma mozes da vozis,plus manja potrosnja za 5-10%,i jos dosta stvari... E sad mene interesuje jos 3 stvarcice.. :) Gde kupiti original Castrol,Koliko tacno ulja staje u moj motor,i da li ce mi kad zamenim trositi znatno vise ulja,posto sada mi bukvalno nije troosio nista?

Link to post
Share on other sites

Sve je to ok , tehnologija ide napred , prave se bolja ulja ali su i 80-tih isli 250 km/h i prelazili 500000km na 15w40 pa zbog toga govorim a ti dugacki intervali , licno vise volim da imam 5x novo ulje u autu nego da jedno vozim 50000 pa ma kolika usteda bila .

Link to post
Share on other sites

bardahl i neces pogresiti svaka cast svima ali ameri su ameri sto se tice kvaliteta ulja...kod nas nema amsoil,pensoil ali bardahl je vrh isto..

Link to post
Share on other sites

Pa to sam ja citao,da je manje habanje motora,da je dobro za hladni start,tj bukvalno odma mozes da vozis,plus manja potrosnja za 5-10%,i jos dosta stvari... E sad mene interesuje jos 3 stvarcice.. :) Gde kupiti original Castrol,Koliko tacno ulja staje u moj motor,i da li ce mi kad zamenim trositi znatno vise ulja,posto sada mi bukvalno nije troosio nista?

Mnooogo dobro ulje. Gde naci original, e to je vec dobro pitanje. Mozda ti neko iskusniji odgovori. Mada i falsifikata je sve manje. Mislim da ih ima na nekim pumpama tipa Luk oil, ili Eko helenik. Ne bi smelo da budu fals. Najbolje je da kupis preko www.optima.rs , oni su uvoznici valjda.

U 3.0 motore, staje od 7-10 litara kako u koji. To ce ti neko strucniji bolje reci.

Rekoh malopre, ako je motor zdrav, ne bi smeo da trosi ulje preko 1 litra na 10.000 Km. posto ti postojecu sintetiku ne trosi, mislim da nece ni ovo ulje trositi.

Link to post
Share on other sites

Sve je to ok , tehnologija ide napred , prave se bolja ulja ali su i 80-tih isli 250 km/h i prelazili 500000km na 15w40 pa zbog toga govorim a ti dugacki intervali , licno vise volim da imam 5x novo ulje u autu nego da jedno vozim 50000 pa ma kolika usteda bila .

Grešiš, ovaj, silno grešiš šinko....

Link to post
Share on other sites

Koliko godisnje prelazis kilometara? Ti veliki intervali zamene su dobri za vozila koj prelaze dosta kilometara. Ulje ima svoj vek trajanja makar ne preslo ni kilometar. Ako bas hoces da vodis racuna o autu, ulje se menja jednom godisnje bez obzira koliko je kilometara okrenuo auto.

i sipaj ono sto mu je fabrika prepiasala jer je neko malo pametniji od nas to napisao.

Edited by vranjin
Link to post
Share on other sites

Ako si prvi vlasnik sipaj kao i do sad,ako nisi prvi vlasnik a auto ima servisnu knjizicu sipaj ono sto je i do sad a ako nisi ni u jednoj od dve kategorije mozes da sipas i zlatno,nista ne vredi ako su prethodni vlasnici sipali neko rumunsko na tocenje,ulje ne regenerise motor :)

Link to post
Share on other sites

Koliko godisnje prelazis kilometara? Ti veliki intervali zamene su dobri za vozila koj prelaze dosta kilometara. Ulje ima svoj vek trajanja makar ne preslo ni kilometar. Ako bas hoces da vodis racuna o autu, ulje se menja jednom godisnje bez obzira koliko je kilometara okrenuo auto.

i sipaj ono sto mu je fabrika prepiasala jer je neko malo pametniji od nas to napisao.

ove godine sam presao 30 i nesto hiljadica...

Link to post
Share on other sites

Onda sipaj neko bolje ulje sa vecom kilometrazom i taman si na to da jednom godisnje zamenis. Sto se tice viskoziteta fabrika je rekla sve. Bolje ti je ne ici na tu kilometrazu koja je deklarisana nego raanije menjati.

Link to post
Share on other sites

Koliko godisnje prelazis kilometara? Ti veliki intervali zamene su dobri za vozila koj prelaze dosta kilometara. Ulje ima svoj vek trajanja makar ne preslo ni kilometar. Ako bas hoces da vodis racuna o autu, ulje se menja jednom godisnje bez obzira koliko je kilometara okrenuo auto.

To vazi za mineralna ulja koja su napravljena od prirodnih sastojaka, koji su osetljivi na razlicite nacine razgradnje, pa cak i na bakterije.

Sinteticka ulja su vecinom sastavljena od vestackih materijala koja su manje sklona razgradnji, i vecina njih ne zahteva menjanje jednom godisnje, vec na 2-3 godine.

Svi ste ostali u 90-tim godinama. Sta vam je, odakle vam takvi stavovi? :prankster2:

To bi isto bilo kad bi ti lekar rekao:

"Evo ti ovaj stari lek iako nije efikasan kao ovaj novi, ali posto si mator i imas dosta godina, a u tvoje vreme davao se ovaj stari lek, eto i ja cu sad da ti ga prepisem. Ovaj novi je za mladja godista." :tease:

I jos nesto za moje Srbe.

Postoji preporuka EU po kojoj proizvodjaci ulja moraju da proizvode ulja koja se menjaju na najmanje 20.000 Km. ZASTO???

E pa to je zbog EKOLOGIJE. Zamislite! Preradjeno motorno ulje je kancerogen i spada otrove prve kategorije, tako da se redjim menjanjem ulja stvara i manje opasnog otpada.

Ali nas u Srbiji to bas i ne tangira previse.

Link to post
Share on other sites

...a zasto se "meni" na svakih predjenih 1 000 km , gasi po jedna zelena lampica od oil service , pa ako se zna da ih ima 5 (pet) , kako da izvedem da menjam ulje na 10 000 km , a to na 15-20 000km .... bajka ! ...

Link to post
Share on other sites

ma...jeftinije da ostalih 3 (tri) obojim u zeleno ... samo sa narandzastom i crvenom podlogom , sumnjam da ce bas svetleti zeleno :lol: .... izvini cika simo , ne mislim na dizela , tamo jeste podesen servis na 20 000 km , i tu si potpuno u pravu , mada ga menjam 1 x godisnje ... sta znam , nekako mi se ne "cacka" mecka :)

Link to post
Share on other sites