Recommended Posts

Ponovih se pre neki dan i vratih se u BMW "sektu" posle vise od decenije. Rec je o modelu 318i iz 2002. godine sa valvetronic motorom od 143ks. Naleteo sam na odlican primerak sa pomenutim motorom, kojeg sam najvise prizeljkivao. Poseduje dobru opremu i jedinu zamerku imam sto nema multifunkcije na volanu... Auto je presao pravih 135.000km i u Srbiju je uvezen pocetkom 2007. godine sa 85.000km i ja sam ga kupio od momka koji ga je tada uvezao. Kupljen je u Ninburgu od BMW lizinga, a tamo je dospeo tako sto ga je prvi vlasnik zamenio za novog BMW-a.

Evo par fotografija da vidite kako izgleda...

IMG_0717-HDR1_Default.jpg

IMG_0721-HDR1_Default.jpg

IMG_0739-HDR1_Default.jpg

IMG_0731-HDR1_Default.jpg

IMG_0730-HDR1_Default.jpg

IMG_0724-HDR1_Default.jpg

IMG_0741-HDR1_Default.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobra 46-ica. U zdravlju je vozio. Oko komandi na volanu, vidi na E-bay-u ima da se naruci samo ovaj deo sa komandama.

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na pohvalama i lepim zeljama.

Leone, hvala za preporuku. Vec sam gledao ali sam na forumu procitao da je veliki problem da se na benzincu namesti da komande rade. Nije nemoguce, ali... Ocekujem odgovor u jednoj temi u kojoj sam pitao kakva je "muka" i koliko bi to "planinarenje" kostalo.

Interesuje me gde i ko u Beogradu radi sa karbon folijama. Hteo bih da uradim nesto slicno kao sto si i ti uradio na tvom BMW-u.

Link to post
Share on other sites

Lepa trojka, puno srećnih kilometara ;)

Što se multifunkcionlanog volana tiče, dobra stvar je da se radi o "fly-by-wire" motoru (elektronska kontrola leptira gasa, bez klasične sajle), a loša da ima dosta posla ali se može odraditi (prijatelj odradio na svojoj 316i sa istim motorom). Pomoći radi evo ti link ka kojem je ceo proces detaljno objašnjen, sa svim skicama, dijagramima itd.:

http://www.angelfire.com/myband2/ds/3543en.pdf

Pozz

Link to post
Share on other sites

Lepa trojka, puno srećnih kilometara ;)

Što se multifunkcionlanog volana tiče, dobra stvar je da se radi o "fly-by-wire" motoru (elektronska kontrola leptira gasa, bez klasične sajle), a loša da ima dosta posla ali se može odraditi (prijatelj odradio na svojoj 316i sa istim motorom). Pomoći radi evo ti link ka kojem je ceo proces detaljno objašnjen, sa svim skicama, dijagramima itd.:

http://www.angelfire.com/myband2/ds/3543en.pdf

Pozz

Sta bi mi bez tebe i ljudi slicnih tebi na ovom forumu, svaka cast za link. ;)

Link to post
Share on other sites

Lepa trojka, puno srećnih kilometara ;)

Što se multifunkcionlanog volana tiče, dobra stvar je da se radi o "fly-by-wire" motoru (elektronska kontrola leptira gasa, bez klasične sajle), a loša da ima dosta posla ali se može odraditi (prijatelj odradio na svojoj 316i sa istim motorom). Pomoći radi evo ti link ka kojem je ceo proces detaljno objašnjen, sa svim skicama, dijagramima itd.:

http://www.angelfire.com/myband2/ds/3543en.pdf

Pozz

Hvala za lepe zelje i za link! Ako bih kupio recimo OVO ili OVO, da li bi ti mogao da mi ugradis ili da mi preporucis nekog dovoljno strucnog za takav poduhvat i koliko bi on od prilike kostao?

mnogi rade tu foliju, evo ti adresa onih koji su mi prvi pali na pamet. Bul Kralja Alexandra http://www.darkglass.co.rs/home.html

srecno sa novim autom :)

Hvala!

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na pohvalama i lepim zeljama.

Leone, hvala za preporuku. Vec sam gledao ali sam na forumu procitao da je veliki problem da se na benzincu namesti da komande rade. Nije nemoguce, ali... Ocekujem odgovor u jednoj temi u kojoj sam pitao kakva je "muka" i koliko bi to "planinarenje" kostalo.

Interesuje me gde i ko u Beogradu radi sa karbon folijama. Hteo bih da uradim nesto slicno kao sto si i ti uradio na tvom BMW-u.

Ako dolazis u Nis, resavamo foliju za "DŽ"...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

MF kupljene i montirane kod Bate u servisu. Rade savrseno! :dance3:

Slika nije neka ali cu postaviti bolju cim budem slikao sa aparatom. ;)

IMAG0309.jpg

Link to post
Share on other sites

Dok sam bio u potrazi za BMW-om, najvise sam prizeljkivao da bude sa ovim motorom. Za sada sam prezadovoljan i nadam se da nisam pogresio... :rolleyes:

Zaboravio sam reci da mi je ostao visak trokraki volan sa mahagonijem u donjem delu ali bez MF komandi i airbag-a. U dobrom je stanju, koza nije iscepana i svi savovi su citavi. Ima normalne tragove koriscenja, tj. izlizanu kozu na obrucu volana. Prodajem ga ako bude nekome trebao i nadam se da cena od 50e nije velika...

Slike volana cu se potruditi da napravim i postavim na forum do sutra.

Link to post
Share on other sites

Otkucao sam oglas i sada cekam na odobrenje, a dok se ne odobri, evo par slika od volana koji ide na dobos. :)

IMG_2000.jpg

IMG_2008.jpg

IMG_2009.jpg

Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da kazem, da sam pored MF-a, promenio znak na haubi jer stari je bio malo ostecen kod slova "B" i da sam ubacio originalne crne patosnice od velura. :dance3:

Zvao sam i za angel eyes... B)

Link to post
Share on other sites