Recommended Posts

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Novosti !!

U petak je umro motor , novi sutra ide u nutra :preved: ( starome je pozlili, malo je zamiješao vodu i ulje ) glava je dobila po pi... !!

Svi djelovi došli , ovaj tjedan je project car gotov !! Slike stavljam kada ga završim !!

Link to post
Share on other sites

Jel mu stavljas M50 ili nesto jace?

Ide isti motor unutra !!!

Ovaj je jučer izvađen, danas novi unutra !! I onda :D

30102007187nh1.jpg

Link to post
Share on other sites

Onda mu stavljaj supersprintovu ili od ema izduvnu granu.

Još za sada ništa, na autu su trenutačno original ispušne grane , ali su skinuti katalizatori i original od m3 zadnji top je stavljen, osjetio sam i na onom ujebanom motoru da ga je malo otvorilo, a od m-a zadnji top mu je dao onaj limeni zvuk kojega ima samo m. Tako da me već par ljudi pitalo koji je motor unutra , od m-a ???

Link to post
Share on other sites

Samo polako bice to sve ok,ne znam koliko bi bilo pametno staviti 3.5 u njega,na primer sa cipom i izduvnom granom od M-a imao bi vise snage od 3.5 motora(ako mislis na m30).

Koji si mu diferencijal stavio?

ne moze 2.5 m50 nikad biti jaci od m30 3.5 !!! taj 3.5 bez katalizatora i sa cipom ide na skoro 250, sto je misaona imenica za 2.5 m50 !!! a najbitnija stvar za njega je obrtni moment koga 3.5 ima pun gepek ! :lol:

Link to post
Share on other sites

Za obrtni moment se potpuno slazem ali da sa cipom dobijes 40-ak konja na obicni atmosferski motor od 12v to nema sanse a skidanjem katalizatora se ne dobija ni jedan konj.

Link to post
Share on other sites

...taj motor je dosta ugusen sa protokomerom i katalizatorima na izduvu ! niko nije spominjao 40ks sa cipom !!!

...dakle 210ks +15-20 cip, 15 protokomer, 10-15 izduv i eto ti trazene cifre !!!

...a skidanjem katalizatora ima nesto preko 220ks, a da dobija dobija i te kako (na tockovima a to nas samo i interesuje) e sad da ne bude zabune nije 220ks na tockovima vec na radilici i to su cifre sa probnog stola sa vise varijanti izduva, cas se negde i ugradjivao bez katalizatora i tamo se vodi kao 220ks

...inace iz alpine sa modifikacijama je taj motor izlazio sa 250+ks i ubazivan je u e30 i e34 !!!

...tako da nemoj da se vatas za sitnice, znas dobro na sta sam mislio a poenta je bila da ga je mnogo lakse nasvirati od 2.5 m50 na istu snagu i pri tom uvek ima veci obrtni moment !!!!

sto je vrlo bitno za namenu koju je decko imao sa tim motorom !!!

...i da ne bude vise polemike oko cipa na atmosfercu tesko da moze preci cifru od 10% !!! -u najboljem slucaju !!!

Link to post
Share on other sites

Slazem se 99% sto si rekao ali ja sam mislio na stock m30 kad sam to rekao,svi znamo koliki potencijal ima m30 3.5 a isto se zna da je sa njim tezi prednji deo i kako se to odrazava na drift.M50 se da povecati bez

problema na 220ks(sto je oko 170 konja na tockovima) i vise,sto je vise nego dobro za nase podneblje(konkurenciju).

SA katalizatorom u stvari njegovim skidanjem se ne dobija konjaza!!! :lol:

Trebalo bi otvoriti drugu temu za ovo da coveku ne kvarimo temu.Pozdrav

Link to post
Share on other sites

...treba il nek neko prebaci ! a sto se tezine tice gledao sam to poprilicno i nije bas sve tako ko sto pricaju !!!

...ako ima vec sestaka razlika u kilazi je oko 20kg ali ako je 4 cilindra onda je razlika velika !!!

...a za M50 cemo da vidimo kad ga ja zavrsim, znaci cip pleteni izduv i jos par stvari pa cemo na valjcima da vidimo tacno sta trosi gorivo pod haubom !!! :lol:

Link to post
Share on other sites

...taj motor je dosta ugusen sa protokomerom i katalizatorima na izduvu ! niko nije spominjao 40ks sa cipom !!!

...dakle 210ks +15-20 cip, 15 protokomer, 10-15 izduv i eto ti trazene cifre !!!

...a skidanjem katalizatora ima nesto preko 220ks, a da dobija dobija i te kako (na tockovima a to nas samo i interesuje) e sad da ne bude zabune nije 220ks na tockovima vec na radilici i to su cifre sa probnog stola sa vise varijanti izduva, cas se negde i ugradjivao bez katalizatora i tamo se vodi kao 220ks

...inace iz alpine sa modifikacijama je taj motor izlazio sa 250+ks i ubazivan je u e30 i e34 !!!

...tako da nemoj da se vatas za sitnice, znas dobro na sta sam mislio a poenta je bila da ga je mnogo lakse nasvirati od 2.5 m50 na istu snagu i pri tom uvek ima veci obrtni moment !!!!

sto je vrlo bitno za namenu koju je decko imao sa tim motorom !!!

...i da ne bude vise polemike oko cipa na atmosfercu tesko da moze preci cifru od 10% !!! -u najboljem slucaju !!!

samo neznam o kakvim vi tu konjima pričate, na motoru možeš imati i 900 konja , treba to na podlogu prenjeti, pogledajte reli aute samo, šta je njima najbitnije - samo prijenos te snage na podlogu !!

Što se tiče čipa 10 % na atmosfercu ( običnom bez turba ) i amen , nema tu puno filozofije, jedino što je dobro kod unichip-a je to što možeš štelati svaku krivulju kako hoćeš , odnosno u kojem trenutku da ti auto ima eksploziju snage !! Odite malo na dastek.ovu stranicu tamo je sve opisano !!

Npr , marinova kocka, m50 2,5 sa kratkom getribom i najkraćim difom + chip + gljiva + komplet auspuh 180 ks na kotačima izmjereno na valjcima !! Auto je boleština kako ide al do 150 jer je u 5 , na 6000 rpm !!! Inače probali smo ja sa svojim 535d , on sa drift bitch ( kockom ) brža kocka od 535d !!!

Ja ću idući tjedan na čip pa vam javim ezultate testiranja !!! odnosno postav vam grafikon točno !!

Link to post
Share on other sites

...kako ne znas o kakvim konjima ?! pa onim sto se dobiju mnozenjem kw (kilovata) sa 1.36 !

...koja je to kratka getriba i koji prenos na difu vozi ?

Link to post
Share on other sites

marinova kocka ima prenos 4.10 ili 4.11 koliko se secam kad mi je rekao(meni je rekao da mu auto ide 170)

Po meni savrsena kocka za drift.

...to je u redu nego me zanima koja to getriba pase na motor i koja je oznaka ? ...a da je kraca od fabricke !

Link to post
Share on other sites

...to je u redu nego me zanima koja to getriba pase na motor i koja je oznaka ? ...a da je kraca od fabricke !

Nekako mi u sjećanju ostalo ili 318 is ili 320 al nemojte me za rječ držati , pitam ga ja sutra pa vam javim !!!

Dok nije čip stavio išla je kocka 170 , sada nakon čipa manje !!

Link to post
Share on other sites

Nekako mi u sjećanju ostalo ili 318 is ili 320 al nemojte me za rječ držati , pitam ga ja sutra pa vam javim !!!

Dok nije čip stavio išla je kocka 170 , sada nakon čipa manje !!

kako manje ? nije valjda blokada na nizim obrtajima nego stock ?

Link to post
Share on other sites

Evo kako je project car pri kraju sa radovima ( ostalo je za staviti još par stvari )

Inače na autu je promjenjeno sve i nije uopće sličan onom starome E36 325 i

Na auto su zanje stavljeni eibach antiroll kit i gewinde , K&N usis, ostali su za promjeniti seleni ( naručeni powerfleks ) i auto ovaj tjedan ide na čip ;)

Evo sada da nabrojim što sam sve promjenio ( zasada )

-krajnici,spone,kugle,seleni,hardi,kardan,lamela,vi lica zadnja lijeva,poluosovine,diff,ulja sva ( naravno 1.putu mobil 5w50 bačen u vjetar sa prvim moorom, i 2. puta Selenia 10w60 ),filteri,svjećice,auspuh,skinuti katalizatori,bobine,vodena pumpa,kiler,remenja sva,zadnje lampe ,diskovi prednji i zadnji,pločice prednje i zadnje skupa sa senzorima,pakne ručne (al nema svrhe ), sajle ručne,motor drugi ( jer je prvi umro ),stavljene distance naprijed 15mm iza 10 mm,volan Sparco,pojasevi,Omp papučice,2 sica,Zatamljena sva stakla , kupljeno 6 pari 15 zoll čeličnih felgi,4 16 zola alu,4 17 zoll alu !!

Ovaj tjedan je u planu staviti : powerflex seleni,chip tuning ( dastek ), dodatne satove ( pritisak ulja ,temp ulja .. ), x brace ( original bmw ) i pojačivači zadnjega mosta ( original bmw ) jer svi zanmo koliko je krhak zadnji most na E36

Evo par slikica da vidite kako je drla ispala

10112007225tt3.jpg

10112007222ic6.jpg

12112007237vy9.jpg

12112007234vp7.jpg

12112007235hw8.jpg

Eibach antiroll kit

09112007221li1.jpg

09112007220da6.jpg

09112007219py6.jpg

12112007240ul1.jpg

Link to post
Share on other sites

Extra, reci mi samo koliko je place kn kit i kakvu si razliku osetio, kada i kako vuce i da li se to odrazilo na potrosnju, znam da tebi u ovom slucaju nije bitna potrosnja ali sobzirom da ja koristim auto za prevoz i uzivanje pa me zanima da li povecava potrosnju i ako da koliko.

Link to post
Share on other sites

Extra, reci mi samo koliko je place kn kit i kakvu si razliku osetio, kada i kako vuce i da li se to odrazilo na potrosnju, znam da tebi u ovom slucaju nije bitna potrosnja ali sobzirom da ja koristim auto za prevoz i uzivanje pa me zanima da li povecava potrosnju i ako da koliko.

Za potrošnju ti stvarno neznam , a da ti budem iskren ni nezanima me ! Što se tiče snage osjetio sam drastičnu razliku ( u isto vrijeme sam stavio K&N kit, skinuo katalizatore i stavio original zadnji top od M3 )

Na autu je prije bio K&N filter ( gljiva ) ali je samo smetala na autu jer nije bila u kutiji - evo slika kako je bilo

31102007190hz3.jpg

Ova stvar nije dobra zato što visko baca direktno topli zrak na gljivu te se auto dosta guši, sada kad je stavljena pregrada i filter vuče direktno hladni zrak odozdola je druga pjesma .

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.