Recommended Posts

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znaci bas da je k***c, to ti je model 323i, ustvari je 2.500cm ali manje snage ima, tj. 125kW (170ks)... Kad su 1995. godine prestali sa proizvodnjom 325i, zamenili su ga sa 323i i 328i... U svakom slucaju bolji je, tj. jaci od 320i. :)

Link to post
Share on other sites

Bolji je ako mu se zameni blok motora jer je M52 najslavniji BMW-ov potrošač ulja i duvač Jedina ozboljna konkurencija mu je M60 osmak. Ako imaš para možeš i njega da uzmeš (323i) i da mu zameniš polumotor jednim dosta ozbiljnijim. Gledaj stanje auta to ti je presudno.

A zreo si da te neko zajebe jer si već nestrpljiv. Jedan momak traži 328i već neko vreme i nema ni jedan. Ja tražim 325i ili 525i stranca sa vanosom, nema 2-3 meseca ništa. I šta sad treba da userem stvar jer sam se smorio od čekanja???

Link to post
Share on other sites
Ti si sad u takvom psihofizičkom stanju da si skroz zreo da te neko zajebe i uvali ti kantu...

Manje vise sto ce da mu uvale kantu, mene vise brine sto ce glavu da izgubi ako se ne spusti na zemlju pod hitno! Fore tipa potpisivanja, driftovanja i divljanja su za klince bez mozga, kojih su pune crne hronike. Ipak je potrebno solidno vozacko iskustvo da bi se vecina tih stvari bezbedno izvodila...

Tako nalozen kad sedne u auto sa 200 konja...losa kombinacija...

Link to post
Share on other sites

Hahahahaha, koji si ti kralj Misicu ali su u pravu skroz da ce se zajebati ako bude uzimao auto na vrat na nos... :)

I u pravu si sto se tice motora M52 ali se to da srediti ako je sve ostalo ok...

Brate nije automatik za to sto ti hoces. Ideo on lepo i skoro da nema razlike ali nije za krljanje i lomljenje koje ti spominjes, tj. nije bas izvodljivo u toj meri kako si ti to zamislio... :dance3:

Link to post
Share on other sites

Moze sigurno ali je mnogo bitno da prodavac juri tebe a ne ti njega, zato pamet u glavu i mnogo strpljenja, niko ti ne govori da moras da cekas dva meseca da bi nasao ono pravo, mozda vec sad neko ubacuje oglas na net.

Link to post
Share on other sites

Inace bordo cupe je fin po slikama, mada je uzivo jedino tacno, to sto je automatik moze samo prednost da bude, moze i automatik da radi zajebancije ali ti pricas o driftanju s njim a nisi mogao ni gume da zadimis. Malo se nadji u celoj prici i trazi ono sto ti lezi.

Link to post
Share on other sites
Ne znaci bas da je k***c, to ti je model 323i, ustvari je 2.500cm ali manje snage ima, tj. 125kW (170ks)... Kad su 1995. godine prestali sa proizvodnjom 325i, zamenili su ga sa 323i i 328i... U svakom slucaju bolji je, tj. jaci od 320i. :)

Po cemu je jaci majke ti ,sta po 20-tak konjica,slabo brate.. ne oseti se to.

320 je zakon kakkv 325 i ostala sranja za uzimanje novcanica od po 1000din na svaki minut iz zadnjeg lonca..xaaxax

Link to post
Share on other sites
kako mislis uzimanje novaca iz zadnjeg lonca?

Vrlo prosto brate, evo ovako i sam 320 dosta trosi sto ti nisi osetio po svom dzepu ,posto vozis 318,i onda ti je neshvatljivo kako to moze da izvlaci 1000din iz zadnjeg lonca,pa jos ako je 325 ili nedaj boze 328 jebo si cvorka,znas svi lepo pricaju a kad dodje red za novcanik da se uhvate onad cek da vidim da sipam mozda imam za 500-6oo din .

Mnogi oce Bmw-a a neshavataju u sta se upustaju,to nije auto za svakog... Ako jos zelis da se malo igras sa njim,da palis gume da ga driftujes onda brate sve po dzepu ide. Ja ti kazem sta je umereno ,prvo registracija ti je skoro 50000din,tj. duplo od 320, onda potrosnja je veca oseti se bogami. moj favorit od svih E36 modela je 320i. I ja bi voleo da vozim veliku kubikazu al to onda nebi bio e 36 , nego definitivno najbolji od svih E 31 850csi.

Link to post
Share on other sites

pa moj 318 je trosio 16L plina po gradu. a da ga j***m 325 ne bi trebao vise. znaci da mu ugradim plin, kontam da nece prelaziti tu potrosnju. i ja bi bio zadovoljan. a sto se tice registracije, reg se kao 2.0...

Link to post
Share on other sites

te price da mozes da reg na 2.0 to su uglavnom samo price,pa svi bi tako registrovali,nebi prodavali zbog registracije,mislim da moze da se reg na 2.o kada tek uvezes auto ili motor,ali ako je auto sa tim brojem motora godinama u nasem sistemu kao 2,5 ili 2,8 mislim da nema sanse da ga spustis na 2.o

Link to post
Share on other sites
pa moj 318 je trosio 16L plina po gradu. a da ga j***m 325 ne bi trebao vise. znaci da mu ugradim plin, kontam da nece prelaziti tu potrosnju. i ja bi bio zadovoljan. a sto se tice registracije, reg se kao 2.0...

pa tvoj 318 je onda u problemu sa plinom. U pravu si za potrosnju al nisi za reg.

Na 2.0 mozes ako ga carinis tj pri uvozu automobila,neznam kako drugacije legalno mislis da ga bacis na 2.0

A kirby je odlican usisivac ,tako da hvala na komplimentu :)..........

Link to post
Share on other sites

Mozes da ga uradis na 2.0 ali to nisu teme za forum :)

A za potrosnju ste u pravu :dance3: 1000din ode za 30-50min driftovanja sa 2.0 a tek 2.5 ili 2.8 :dance3:

Link to post
Share on other sites

Evo prodam ti moj IS,mozes da palis gume (isprobano),mozes da se sjebes na kruznom i da se okrenes kad je kisa (isprobano),mozes i plin da stavis,mada ne trosi mnogo i opet je 1.8 i registracije nije kao za 2.5.Jedino sto ne mozes,to je da ga uvezes :)

Link to post
Share on other sites

Matori, ja imam auto za tebe, m3 e36, mali potroshac, kao upaljach, u nemachkoj ga vozili baka i deka, mada vishe baka, pa je ochuvan a ovde ja ne prelazim 60 :) Mislim da pogresno savetujete decka osim za ono da se ne zalece :dance3: Moja zelja je bila da vozim 320 e36, pa kada sam se provozao i video koliko je trom odustao sam, onda sam gledao 325 i 328 koji jesu dosta bolji ali nije mi bilo dovoljno pa sam uzeo M, tako lepo odesh kod ljudi i probash 320, pa 523, pa 325, pa 328, i koji ti se svidi ti kupi, ako budesh gledao na registraciju i potrosnju onda nemoj ni da kupujes nishta od ovoga, ostani na 318..... bez uvrede, ali mislim da je velika razlika u ubrzanju kod 320 i 325, i da je 325 dosta bolji... pre bih uzeo 325

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.