pomoc , potrosnja goriva velika


Recommended Posts

Evo ovako , auto mnogo trosi , konkretno 14l na otvorenom putu inace motor je u perfektnom stanju, dizne nisu ciscene, ali se bojim da je protokomer ,pa bih molio za savet ,pomoc ako je neko imao slicna desavanja...

Hvala unapred...

Link to post
Share on other sites
MAF, fals vazduh, lose svecice, dizne, ulje i td.

Ovako zanenjeno ulje pre 100 km Castrol, svecice Ngk, e sad zanima me taj maf senzor gde se tacno nalazi kod mog motora , i da li mogu da ga ocistim sa alkoholom kao na snimku sto radi Kajza na M3....

Link to post
Share on other sites
Ovako zanenjeno ulje pre 100 km Castrol, svecice Ngk, e sad zanima me taj maf senzor gde se tacno nalazi kod mog motora , i da li mogu da ga ocistim sa alkoholom kao na snimku sto radi Kajza na M3....

I da ubrzava jednako i fenomenalno al varira na leru izmedju 500- 800o/min ali samo kad je zagrejan...

Link to post
Share on other sites

Ma oladi...

MAF moze da utice na potrosnju dosta, to sto pricaju daa utice samo malo kenjaju, znaci najjeftinija solucija da pocnes da resavas problem je da recimo ides 50kmh u drugoj brzini i na ekonomeru vidi potrosnju, zatim dok je upaljen auto skini dzek od protokomera( moze da se ugasi zato malo dodaj gas dok skidas dzek) i ponovi isto, ako ima razlike u potrosnji onda menjaj. Na dijagnostici nece izbaciti gresku da protokomer ne valja vec ce dati ocitavanja kolko kilograma vazduha ulazi u motor na leru, a onaj sto ti radi dijagnostiku mora da zna koji je ispravan podatak, takodje je slicna stvar i sa sondama, neka ti na dijagnostici provere senzor temperature motora i senzor temp. usisnog vazduha koji je na kutiji filtera vazduha.

MAF:

09-10-09_1346.jpeg

Link to post
Share on other sites

i meni 2.5 trosi preterano puno benzina, a ne cepam ga kad trosi puno. isao sam na aerodrom pre neki dan, posrko mi je skoro 3 iljade na 200 i nesto kilometara. to je abnormalna potrosnja, jos je i na otvorenom bila voznja.

Link to post
Share on other sites

"i meni 2.5 trosi preterano puno benzina, a ne cepam ga kad trosi puno. isao sam na aerodrom pre neki dan, posrko mi je skoro 3 iljade na 200 i nesto kilometara. to je abnormalna potrosnja, jos je i na otvorenom bila voznja."

jbg pa to je oko 28 litara zar ne?ako si presao preko 200 km to je potrosnja ispo 14 litara,a jos je automatik,mislim da to nije previse

jbg vozio si 318 na plin pa ti je tukao preko 15 litara plina tako da mislim da je ovo ok

Link to post
Share on other sites
i meni 2.5 trosi preterano puno benzina, a ne cepam ga kad trosi puno. isao sam na aerodrom pre neki dan, posrko mi je skoro 3 iljade na 200 i nesto kilometara. to je abnormalna potrosnja, jos je i na otvorenom bila voznja.

Zar si uopste ocekivao manje? tvoj bivsi 318 a i moj 316 uzmu 10l benzina ako se ne maze,a sad imas 2.5 na automatiku a jos je svez kod tebe pa ga piknes gde stignes,a?priznaj! :)

Link to post
Share on other sites

citam ovu temu i neverujem oko cega se prepucavate covek lepo pita i trazi pomoc a vi se zajebavate bas ste neozbiljni!!!

a ja sam mislio da moj 120d trosi mnogo po gradu sto je 8l! ali kad vidim koliko trose bezinci glava me zaboli!! a neverujem da ni jedan ide boljeod mog!

Link to post
Share on other sites
citam ovu temu i neverujem oko cega se prepucavate covek lepo pita i trazi pomoc a vi se zajebavate bas ste neozbiljni!!!

a ja sam mislio da moj 120d trosi mnogo po gradu sto je 8l! ali kad vidim koliko trose bezinci glava me zaboli!! a neverujem da ni jedan ide boljeod mog!

U pravu si , stvarno su neozbiljni neki ljudi ovde, al nebitno navikao sam na to radim sa ljudima stalno ...

A sto se tice ovog tvog 120d,upravu si i u vezi toga, jbg samo sto dizel nemoze da ti pruzi ono uzivanje u voznji i taj zvuk kao benzinac, ali zato je stedljiviji...

Link to post
Share on other sites
I da ubrzava jednako i fenomenalno al varira na leru izmedju 500- 800o/min ali samo kad je zagrejan...

Isti i ja imam problem, srce 17l po gradu, ako ga ne cepam, ako stisnem ode crvena..

Ponekad se i desi to variranje u ler gasu, ali samo ponekad..

Druze ako resis problem javi sta je bilo, ovo mora sto pre da se resi... :)

Link to post
Share on other sites