Sign in to follow this  
Darko TDS

BMW M5 F10

Recommended Posts

Na salonu u Zenevi je predstavljeno javnosti kako bi trebao da izgleda BMW M5 F10.

Pokretace ga 4.4 litarski bi-turbo V8 koji je vec u modelima X5 M i X6 M. Snaga M5 bice 578 KS a obrtni moment 720 Nm.

Na trzistu bi trebalo da se pojavi u prolece 2011.

BMWM5F1001.jpg

BMWM5F1002.jpg

BMWM5F1003.jpg

BMWM5F1004.jpg

jaooo kako je dobar!!!! sline mi cure!!!

kako mu stoji ova bela boja,znaci perverzija!

i 'falim ti se Bogu kad nije onaj isti motor od 507ks!

Ma uzasan je ono kao dizajn je los ovi u bmw nista ne znaju,ja bih ga bolje napravio .....ovo ono,j***m ga ne znam da li sam zaboravio jos nesto da kazem

kako mu stoji ova bela boja,znaci perverzija!

i 'falim ti se Bogu kad nije onaj isti motor od 507ks!

Da, da, cuo sam da taj v10 lose vuce...

ma i ja sam cuo,zato to kazem...cuo sam da hoce da stuca malo :thumbsup:

Bolesno lep .Preselio bih se da zivim u njemu.

Taj motor ne trpi nase gorivo :thumbsup: ;) :dance3: :dance3: jedino plin, a ni on nije nesto kvalitetan :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

Sad će Klinik ovo da ugradi u kocku. :thumbsup:

bmw%20m5%20f10%2090.jpg

BMW je krajem novembra konačno predstavio novu, šestu generaciju serije 5 (fabričke oznake F10), modela koji je od 1972. godine, kada se pojavio, do sada proizveden u više od 5.555.000 primeraka. Međutim, ljubitelji bavarske marke sa još većim nestrpljenjem očekuju potpuno novi M5 (ovi renderinzi su delo Carmagazine.co.uk), čije pojavljivanje se očekuje na Salonu u Ženevi marta 2011., i to u formi predserijskog vozila, dok se zvanična svetska premijera serijskog modela najavljuje za septembar iste godine i IAA Salon u Frankfurtu.

U svakom slučaju, nova generacija BMW-a M5 će umesto V10 imati V8 motor, a radi se 4.4 litarskom twin-turbo V8 agregatu sa oko 580KS i 720 Nm obrtnog momenta, koji će biti uparen sa osmostepenom transmisijom sa duplim kvačilom. Car Magazine inače najavljuje ubrzanje od 0 do 100 km/h za 4.4 sekunde (sadašnji E60 do stotke stiže za 4.7 sec).

bmw%20m5%20f10%209.jpg

V10 motor u aktuelnom M5 (E60) inače razvija 507 konja i 520 Nm, a ovde treba napomenuti da stižu i najave da ovoga puta neće biti M5-ice u Touring, odnosno karavan verziji. Bez obzira na veću snagu, novi M5 će imati za 25 do 30% manju potrošnju goriva (naravno i manju emisiju CO2) od sadašnjeg E60, zahvaljujući laganoj konstrukciji (elementi od aluminijuma i karbon fibera, opciono i krov od karbon fibera), poboljšanju aerodinamike, Stop/Start sistemu...

BMW%20M5%202011%20F10.jpg

Naravno, sve to uz atraktivniji izgled spoljašnjosti, sportskiju unutrašnjost, jači kočioni sistem, novi electronic stability control (uz torque vectoring i roll control)...

izvor: auto.blog.rs

Napunice on 20 godina!!! :D

Imacu ga kad tad!

Napunice on 20 godina!!! :D

Imacu ga kad tad!

ha ha brate to i ja pricam ali ce biti ko i sada, imas i sada e34 i e36 ///M koji gaze 20-tu pa opet nista :lol:

Po mom misljenju klasican nokaut konkurencije . Malo mi se nesvidja to pucanje na auspuh ali kad se doda gas ima bezobrazan zvuk .

E60, kada se pojavio, UREZAO mi se u srce... Mada, to ne znaci da bih se bunio da mi neko pokloni ovaj. :D

Sign in to follow this