Trokira strasno,tj.uopste neradi nikako


Recommended Posts

Kao sto rekoh motor trokira katastrofalno,znaci kao da radi na jednom klipu od svih 6.Probao sam da skidam jedan po jedan kabal sa svecica ali samo na 6-om mi ugasi motor,na ostalima radi isto i kad iskljucim bobinu...?

E sad sumnjam i na protokomer,vrlo je moguce da je i on,ali neznam kakao i gde najbolje da otklonim sumnje,da li mi neko moze pomoci kod koga onako postenog mogu da to proverim a da nije neki derikoza...

Auto mi je poceo da trokira cim sam otisao sa skupa u nedelju.... :)

Link to post
Share on other sites

Proveri svecice i bobine, pa tek onda protokomer. Ako isto radi kada skidas kablove sa bobina, onda znaci da su iste crkle, mada mi je tesko da poverujem da samo jedna radi. Prvo ga upali ostavi da radi 2-3 minuta i onda skini bobine i svecice, sigurno ce biti onih koje su vlazne, tako ces znati koje ne rade.

Link to post
Share on other sites
Beda,izgleda da imamo iste brobleme???Gadan neki virus!Moj problem ostaje neresen...\za sada.

Ja sam skinuo dzek sa protokomera i nista isto radi.... Znaci izgleda mi crko ...

A tebi sta je u pitanju...

Link to post
Share on other sites

Ako si skinuo konektor sa protokomera i baš ništa se ne dešava u smislu promene rada motora onda upravo suprotno, nije on u pitanju. Da jeste, diskonektovanje istog bi uklonilo ili bar delimično umanjilo trokiranje i probleme koji se manifestuju na autu.

Ja bih ti preporučio da proveriš struju, kablove naročito. Puno je kiše ovih dana, možda ti je neki propustio pa se vlaga našla tamo gde joj nije mesto. necam ti je dao dobar savet, uradi kako ti je napisao i možda saznaš više o uzroku problema.

Link to post
Share on other sites
Ako si skinuo konektor sa protokomera i baš ništa se ne dešava u smislu promene rada motora onda upravo suprotno, nije on u pitanju. Da jeste, diskonektovanje istog bi uklonilo ili bar delimično umanjilo trokiranje i probleme koji se manifestuju na autu.

Ja bih ti preporučio da proveriš struju, kablove naročito. Puno je kiše ovih dana, možda ti je neki propustio pa se vlaga našla tamo gde joj nije mesto. necam ti je dao dobar savet, uradi kako ti je napisao i možda saznaš više o uzroku problema.

Ne kontam, ako protokomer obavlja svoju funkciju, i ako ga iskljuci, zar ne bi trebalo da prestane da obavlja svoju funkciju i da motor brljavi.. Naravno, ako protokomer ne radi, i motor brljavi, kad se otkaci protokomer isto se desava, zar ne? Ispravi me ako gresim...?

Link to post
Share on other sites

Nista vas ne razumem :)

U protokomeru se nalazi klapna, koja regulise koliko vazduha ulazi u usisnu granu, ako iskopcas protokomer dok je auto na leru, i dodas mu gas auto bi trebao da se "ugusi" jer smesa postane prebogata, tj. u istoj nema dovoljno vazduha posto protokomer nije otvorio dotok.... to otkopcavanje bi dovelo do toga da on ne obavlja svoju mehanicku funkciju, tj. ne upravlja tom klapnom, ako ga samo raskacite on ostaje u polozaju u kom jeste i nista se ne desava... kako se protokomer ponasa mozes da vidis ako skines filter i lepo gledas u njega sa prednje strane, i dodajes i oduzimas gas, jer se klapna vidi i vidis kako se i koliko pomera....

Mislim da je tako, ispravite me ako nisam u pravu... :hi:

Link to post
Share on other sites
Ako si skinuo konektor sa protokomera i baš ništa se ne dešava u smislu promene rada motora onda upravo suprotno, nije on u pitanju. Da jeste, diskonektovanje istog bi uklonilo ili bar delimično umanjilo trokiranje i probleme koji se manifestuju na autu.

Ja bih ti preporučio da proveriš struju, kablove naročito. Puno je kiše ovih dana, možda ti je neki propustio pa se vlaga našla tamo gde joj nije mesto. necam ti je dao dobar savet, uradi kako ti je napisao i možda saznaš više o uzroku problema.

Skinuo sam i isto radi,ok razumeo...

Moguce da su kablovi ,zato sto sam zaboravio da napomenem da sam prao motor dan pre nego sto sam dosao na skup...?

Mozda je od te vlage doslo do kondenza na svecicama ili bobinama,jer kad skinem 6-ti dzek sa bobine samo tada ugasi motor,na ostalima isto radi...

Link to post
Share on other sites
Nista vas ne razumem :)

U protokomeru se nalazi klapna, koja regulise koliko vazduha ulazi u usisnu granu, ako iskopcas protokomer dok je auto na leru, i dodas mu gas auto bi trebao da se "ugusi" jer smesa postane prebogata, tj. u istoj nema dovoljno vazduha posto protokomer nije otvorio dotok.... to otkopcavanje bi dovelo do toga da on ne obavlja svoju mehanicku funkciju, tj. ne upravlja tom klapnom, ako ga samo raskacite on ostaje u polozaju u kom jeste i nista se ne desava... kako se protokomer ponasa mozes da vidis ako skines filter i lepo gledas u njega sa prednje strane, i dodajes i oduzimas gas, jer se klapna vidi i vidis kako se i koliko pomera....

Mislim da je tako, ispravite me ako nisam u pravu... :hi:

Ok u pravu si za protokomer na kocki imao sam je i iskrivio klapnu od detonacije plina...

E sad kod mene je drugi sa zicom koja se greje i daje signal kompjuteru o protoku vazduha...

Al nebitno ,nego meni nije jasno zasto kada je ladan radi skoro bz problema znaci prima gas ko lud al cim izadje iz plavog on pocne da blesavi...?

Link to post
Share on other sites

@Casper..dobro ti error kaze.....protokomjer daje info o kolicini vazduha na osnovu kojeg ECU povecava interval ubrizgavanja

@floyd...nema veze protokomjer sa neradom pojedinih cilindara...mozda su svjecice,mozda su bombine.....

Link to post
Share on other sites

Suki, ako imas vremena objasni nam u par recenica taj proces, jer meni a verovatno i vecini nije jasno.. na e36 i na e30, jel ima istu ulogu, posta ne radi isto

ps-izvinjavam se za onaj komentar od gore, svima, nadam se da ce to moderatori pocistiti...

Link to post
Share on other sites

Izgubljen jos jedan dan uzalud dizne spricaju benz ali i dalje se gusi i nekad radi kao satic pa par sekundi i onda trokiranje protokomer skidan ispravan je jedino da nabavim gde drugu kapu ruku i kablove pa da probam jos i to.Auto nesmem ni da isteram na ulicu jer je totalno nepouzdan 100m ide lepo a posle guranje... sramota za bavarca!Pojede mi bmw jetru.

Link to post
Share on other sites
Izgubljen jos jedan dan uzalud dizne spricaju benz ali i dalje se gusi i nekad radi kao satic pa par sekundi i onda trokiranje protokomer skidan ispravan je jedino da nabavim gde drugu kapu ruku i kablove pa da probam jos i to.Auto nesmem ni da isteram na ulicu jer je totalno nepouzdan 100m ide lepo a posle guranje... sramota za bavarca!Pojede mi bmw jetru.

BMW je i zaduzen da mnogima jede jetru,ne kazem ja slucajno da BMW nije za vecinu u ovoj zemlji a pogotovo na ovom forumu,auto dodje u pogresne ruke ako je jos i zapusten a u vecini slucajeva je bas tako onda eto ti problema,postoje i druga prevozna sredstava jugo,fiat,golf,biciklo,motor,gradski prevoz e sad jebi ga BMW je u dusi mnogima a novcanik prazan pa posle ne valja mi BMW ovo ono,GSP zakon!!!

Link to post
Share on other sites

Samo da ga popravim i ode u oglasnik 015 ;) !A ubuduce bezim glavom bez obzira od automobila koji su pretrpani elektronikom i kojekakvim nepotrebnim glupostima :) !Nisu ludi ljudi kad u garazama 90% imaju Yugice koji imaju "DUSU".A novcanik ti maltene i nije potreban za njih :acute:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja se izvinjavam sto nisam mogao ranije da se javim,jbg. zene deca mala ,obaveze itd...

Resio sam problem ! U pitanju je bila voda ili vlaga,tj posle pranja od strane moje gluposti nisam izduvao kanale za svecice ,i u njima se nalazila velika kolicina vode... Pri cemu je doslo do pucanja 3-ce svecice i auto je bagovao...

Tako da sam sve poskidao ocistio,i sad ,dilema je bila vratiti preostalih 5 komada... Odlucio sam se za nesto drugo,inace tih 5 komada su bile ko nove presle citavih 6000km,i tako ja vratim stare pre njih,koje sam sacuvao slucajno,i koje imaju oznaku BMW.

Posle stavljanja tih praistorijskih svecica koje su ko zna od kad na njemu meni je motor progledao ,i poceo da dise punim plucima,cak mi se i ler koji je pre bio nemiran od kako imam auto,smirio i radi jednako na neverovatnih 600rpm/min.

tako da se ovom prilikom zahvaljujem svim dobrim ljudima na forumu koji su mi ukazali na taj problem,a posebno Mikiju iz Resnika... Miki docicu ipak na dijagnostiku da ga malo detaljnije pogledamo,jer hocu da ubacim plin,pa bi voleo da pre toga sve zamenim sto treba...

Link to post
Share on other sites