Recommended Posts

prodisao bi ti auto,ako je,a verovatno jeste zacepljen,a sto se zvuka tice,bice glasniji ali ce imati ruzniji zvuk

Link to post
Share on other sites

Ako imas post car O2 onda bi sjebao rad motora.

Ako nemas (a vjerujem da nemas) onda bi dobio nesto obrtnog na visokim obrtajima.

A ako neces da ti se promjeni zvuk, onda skini katalizatore, izbusi 2-3 rupe ukupnog precnika 2-3 cm i vrati ih na mjesto.

Link to post
Share on other sites

Do sad sam cuo razlicita misljenja o skidanju katalizatora. Svi govore da će auto lakse disati, dobije se bolji odziv gasa, itd sto se tice pozitivne strane te operacije.

ali ako malo dublje udjes u materiju onda shvatis sve ostale funkcije kataliatora osim sto ublazava zagadjenje atmosfere, tj prociscava izduvne gasove.

katalizatori1356049.jpg

Uploaded with ImageShack.us

neki ljudi su se zalili da im se zvuk motora promenio u gorem smislu - ne svidja im se. Dosta ljudi tvrdi da brzo moze stradati ostatak izduvnog sistema usled nedostatka katalizatora... i kad sve to saslusas onda se zbunis totalno.

ja sam zakljucio, ako je vec doslo do toga da se skida , onda bi ipak na njegovo mesto staviti neki protocni lonac, a ne samo cev, jer ce taj lonac ipak malo redukovati izlazak izduvnih gasova direktno u zadnji lonac, i samim tim samnjiti "prdenje" u zadnjem loncu.

Link to post
Share on other sites

Otac mi ima fiat punto,prosle zime mu zaledi katalizator i nije imalo sanse da upali,otera on kod jednog auspuhdije auto i on umesto da zagrije i razledi on mu posece katalizator i od tada mu trosi punto ko da je BMW,barem 30% vise ako ne i preko toga.To ti je iskustvo sa Fiatom zasto bi se razlikovalo kod drugih kola!!

Link to post
Share on other sites
Otac mi ima fiat punto,prosle zime mu zaledi katalizator i nije imalo sanse da upali,otera on kod jednog auspuhdije auto i on umesto da zagrije i razledi on mu posece katalizator i od tada mu trosi punto ko da je BMW,barem 30% vise ako ne i preko toga.To ti je iskustvo sa Fiatom zasto bi se razlikovalo kod drugih kola!!

Mnogi skinu kat pa ne digne potrosnju...

Link to post
Share on other sites

Evo moje iskustvo sa predhodnih auta. Skinem katalizator i prodam ga za 120-140 evra. Kupim dva protocna lonca ( topa ) za 30 evra, auto malo bolje dise, zvuk je tu negde ali je oko 100 evra u dzepu.

Link to post
Share on other sites
Otac mi ima fiat punto,prosle zime mu zaledi katalizator i nije imalo sanse da upali,otera on kod jednog auspuhdije auto i on umesto da zagrije i razledi on mu posece katalizator i od tada mu trosi punto ko da je BMW,barem 30% vise ako ne i preko toga.To ti je iskustvo sa Fiatom zasto bi se razlikovalo kod drugih kola!!

Zato sto je fiat!

Link to post
Share on other sites
Gde ga prodas za te pare, nema vise tih cena...

Lepo pise sa prethodnih auta, uglavnom Dekiju ili Vesi.

Link to post
Share on other sites