Recommended Posts

Skoro sam uzeo E46 2004, ima gume 225,45,r17... U servisu su mi rekli da pusta ulje na crevu za servo trebao bih da zamenim al ne verujem da je u tome problem... Dakle kada vozim po savrseno ravnom putu nema problema, ali kada dodju kolotrazi i slicne neravnine pocinje da vuce u stranu skroz se cudno ponasa, pa reko da nije do guma sto su siroke i niskog profila (bar meni s obzirom da sam pre ovoga imao oktaviju sa 195 65 15) ili sta je vec u pitanju? pozz !

Link to post
Share on other sites

Mozda ti je previsok pritisak u gumama... to mi prvo palo na pamet

Skoro sam imao slican problem jer mi vulkanizer napumpao gume na 3.1 - 3.2...

Link to post
Share on other sites

Ne moze ti niko preko monitora pogledati sta ti je sa autom,u Beogradu imas stotine servisa,problema moze biti nekoliko, od navedenog sto su rekle kolege pa cak mogu biti i silen blokovi na prednjoj viljusci!

Link to post
Share on other sites
Skoro sam uzeo E46 2004, ima gume 225,45,r17... U servisu su mi rekli da pusta ulje na crevu za servo trebao bih da zamenim al ne verujem da je u tome problem... Dakle kada vozim po savrseno ravnom putu nema problema, ali kada dodju kolotrazi i slicne neravnine pocinje da vuce u stranu skroz se cudno ponasa, pa reko da nije do guma sto su siroke i niskog profila (bar meni s obzirom da sam pre ovoga imao oktaviju sa 195 65 15) ili sta je vec u pitanju? pozz !

meni na e34 235.45.17 ista stvar kad upadne u kanale, vuce na sve strane, proverio sam trap i sve je ok, tako da ti je od loseg puta

Link to post
Share on other sites

ma vuce levo i levo i desno zavisi kako se nagazi na kolotrag... pretpostavljao sam da je do guma, a pritisak je ok kao i trap... Bolje pitati nego skitati, fala svima na odgovorima :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Imash li runflat ili obichne gume? Isto sam imao sa runflatima, vukao kao blesav, lijevo , desno. Kada sam stavio iste gume, ali ne runflat, ne vuche vishe. I puno je udobnija vozhnja i tisha.

Link to post
Share on other sites

moze biti do selena,lufta u volanu i ostalih dijelova trapa,najrijeđe zbog guma,....jel ti bas povuce volan u ruciili samo ode iz cista mira u stranu te ga moras ''hvatati''.....

Link to post
Share on other sites
Imash li runflat ili obichne gume? Isto sam imao sa runflatima, vukao kao blesav, lijevo , desno. Kada sam stavio iste gume, ali ne runflat, ne vuche vishe. I puno je udobnija vozhnja i tisha.

Iskreno ne znam sta je run flat... Bile su mi contonental 225 45 R17 sada su fulda 225 45 ZR17... Cini mi se da sada sa ovim fulda manje vuce, jedina razlika je ovo R odnozno ZR sto ne znam sta znaci... btw juce sam ih stavio...

Link to post
Share on other sites

meni takodje vuce

ja imam napred 205/50 r17 a pozadi 225/45 r 17

dok je bio na standardim selicnim felnama nije vuko uopste cim sam mu stavio ove vuce ko blesav cim udjem u neki kolotrag ili kad su oni nabori asfalta po ivicama!

a gume su mi runflat sve cetri

Link to post
Share on other sites
meni takodje vuce

ja imam napred 205/50 r17 a pozadi 225/45 r 17

dok je bio na standardim selicnim felnama nije vuko uopste cim sam mu stavio ove vuce ko blesav cim udjem u neki kolotrag ili kad su oni nabori asfalta po ivicama!

a gume su mi runflat sve cetri

sta je runflat? i jel zna neko koja je razlika izmendju R17 i ZR17 jer je cale kupio sve 4 i imaju oznaku ZR17 a ne R17... Cini mi se kao da je malo profil vise udaljen od felne kako bih objasnio, nego na prethodnim R17(a profil je isti 45)...

Link to post
Share on other sites
Iskreno ne znam sta je run flat... Bile su mi contonental 225 45 R17 sada su fulda 225 45 ZR17... Cini mi se da sada sa ovim fulda manje vuce, jedina razlika je ovo R odnozno ZR sto ne znam sta znaci... btw juce sam ih stavio...

Nisu ti te runflat, btw runflat znachi "Run on flat", tj da mozhesh da vozish i sa probushenom gumom. Mozhesh da predjesh cca 250km josh do vulkanizera, sa tim da ne idesh brzhe od 80kmh.

Link to post
Share on other sites