Protokomer, Lambda sonda, ler lauf... Da iskljucim ja to?


Recommended Posts

Da bi auto na plinu "normalno"funkcionisao moraju se cetiri preduslova ispuniti!!

1.Da je auto ispravan!

2.Da ugradnju vrsi strucan majstor i da nije taj dan nadrkan zato sto mu zena nije dala!!

3.Da su svi delovi koji se ugradjuju kvalitetni i da je taj sistem za taj auto!!

4.Da se sipa kvalitetan plin a ne neko smece!!

E ja sad vas pitam koliko je vas ispunilo sve ove uslove i otuda kazem da je plin zadnja rupa na svirali.

Link to post
Share on other sites
Sve to ce da radi dok je vruc auto, ali dok se ne zagreje, imaces problema. A uskoro idu i hladniji dani kada ce auto jos sporije da se zagreva, pa ti vidi.....

Videcu kad bude malo hladnije, ali sada, evo danas jos bolja situacija, malo sam dostelovao plin, jos vise snage ima i NIJE detonirao.

Link to post
Share on other sites
...koji nemaju veze sa venturi plinom.

Ma siurno ler motorcic, ciscen, zuji na kontaktu, i najverovatnije od kompa dobija lose informacije i cas dodaje vazduh cas smanjuje, i onemogucava da smesa bude jednaka u usisnoj. A to sto od kompa dobija lose informacije, je verovatno razlog sto i ECU dobija lose informacije od pokvarenog protokomera, mozda i lambda sonde, a mozda najverovatnije i od senzora temperature za ECU.

Jeste da protokomer i lambda nemaju ulogu za venturi, ali oni i dalje rade, komp i dalje pokusava da izregulise rad motora, i tu komanduje ler motorcicu, koji onda svojim radom pravi losu smesu i zeza plin. Posle kacim sve sem njega, pa cu da vidim, ali ima veoma velike logike da je u stvari ler motorcic ispravan, samo da je bolje da ga ja iskljucim, jer onda je plin i smesa uvek podesen kako ja hocu, a ne kako ecu hoce. :preved: A i nece da se haba, trajace duze. ;)

Link to post
Share on other sites

pa kad ti auto radi na plin tu komp nema nikakvu ulogu u pravljenju smese, zato sto se kod tog uredjaja smesa pravi jos u onom crevu gde se mesaju plin i vazduh i tako ulazi u usisnu granu...........tu komp nikakve veze nema..........znaci ako ti negde uvlaci fals onda je smesa siromasna i moze da dolazi do detonacija i loseg rada

Link to post
Share on other sites
Ma siurno ler motorcic, ciscen, zuji na kontaktu, i najverovatnije od kompa dobija lose informacije i cas dodaje vazduh cas smanjuje, i onemogucava da smesa bude jednaka u usisnoj. A to sto od kompa dobija lose informacije, je verovatno razlog sto i ECU dobija lose informacije od pokvarenog protokomera, mozda i lambda sonde, a mozda najverovatnije i od senzora temperature za ECU.

Jeste da protokomer i lambda nemaju ulogu za venturi, ali oni i dalje rade, komp i dalje pokusava da izregulise rad motora, i tu komanduje ler motorcicu, koji onda svojim radom pravi losu smesu i zeza plin. Posle kacim sve sem njega, pa cu da vidim, ali ima veoma velike logike da je u stvari ler motorcic ispravan, samo da je bolje da ga ja iskljucim, jer onda je plin i smesa uvek podesen kako ja hocu, a ne kako ecu hoce. :preved: A i nece da se haba, trajace duze. ;)

\E imas kod sicka za 1500din ler motor, ja uzimam jedan odma

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.p...mp;#entry130237

Link to post
Share on other sites