e39 525tds


Recommended Posts

raspolozen sam. nije mi problem to. uvozio sam do sad vec 3 motora na svoje ime, do duse iz amerike gde je mnogo vece cimanje. a cale je vec 2 auta uzeo iz nemacke. tako da moze i to.

vidim ovde ima i restajlinga i ovih sto nisu restajling. kako to moze da se carini?

ovaj sivi prvi je idealan.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Restyling je na E39 odradjen septembra 2000. godine, ali po zakonu se mogu uvoziti modeli koji su proizvedeni od 01.01.2000. godine, pod uslovom da zadovoljavaju Euro3 (ili nemački D4) ekološki standard obzirom da je bilo modela napravljenih i nakon toga koji nisu zadovoljavali taj standard jer su bili namenjeni tržištima van EU gde nisu bile obavezne te restrikcije.

Na mobile kad radiš pretragu možeš kao kriterijum da uneseš da motor u autu mora da ispunjava Euro 3 standard (minimum), tako da možeš da eliminišeš sve koji ne mogu da se carine kod nas. Naravno treba proveriti to iz papira i iz CEC sertifikata pre kupovine.

PS. Ovaj prvi sivi se i meni svidja, očuvan je, niska kilometraža, restyling, parking senzori, grejači sedišta, električni šiber... :pilot: Ima motor kao što je u mojoj trojci, M54 2,2 170 KS, sa njim trojka ide kao iz katapulta a verujem da i petardu lepo vozi... :dance3:

Link to post
Share on other sites

Ovaj je dobar, pozadi vec pise "srb", samo jos da dodas "zeljko" :prankster2:

Nije mi jasno kako smo odjednom dosli do automobila koji su duplo skuplji od cene koju si rekao da si spreman da platis ;)

Link to post
Share on other sites

ta siva ima full fullova opremu, al izgleda kao grob ne vidjeni.

stoletova plava je bila grobina, pa je on doveo u neko stanje, stim da je opet enterijer los, a i menjac ga zajebava.

nista mi ne preostaje nego da cekam i cekam dok ne naleti nesto normalno sto mi se svidja pa da uzmem.

pa enterijer je sredjen, nije ko nov ali je sredjen i po meni je sasvim OK, dodji sa kešom pa se lako dogovorimo oko cene a ima tu na forumu dobrih e36ica za koje ću da prosledim te pare :)

Link to post
Share on other sites

Pa,pazi ovako,nemoj preterano da gledas na godiste,onaj beli jeste malo skuplji

ali ce da sahrani 3 ona 2000-to koji su silovani,ako je odrzavan onako kako pise i ako mu je prava kilometraza,a znas dobro kako vecina ljudi vozi bmw-a

kao da su seli u raketu.

Link to post
Share on other sites

HITNO POTREBAN ODGOVOR.

nasao sam auto. e39 528i 2000 GODINA. full m paket spolja, i iznutra. manuelni menjac. 5 felna alu nikad koriscenja M isto. velika navigacija, tv... ma sve totalni ful. i cena smesna.

ali. ima par sitnica sto me zanima sta je. auto radi kao sat. jako lepo radi, lepo prima gas nema nikakvih trzanja. nema plin. ali nece da ide preko 5,5 hiljada obrtaja. znaci kao da mu je blokada u 5.5k obrtaja. sta je to? zasto to? znaci nema nikakvih knedli nista, smao nece preko 5,5. na cajger tabli su mrtvi pikseli. pa se ne vide brojevi lepo koliko je presao, mada to ni ne gledam nesto... nego ne radi displej lepo, pa ne vidim kad je iskljucen ASC kad nije...

zanima me sta moze biti ono u najgorem slucaju sto nece preko 5,5 ?

Link to post
Share on other sites

Mrtvi pikseli su retkost u BMW-ovim modelima tih godišta. Za npr. Opelove displeje iz Vectri ili Astri tih godišta je karakteristično da imaju masu mrtvih piksela tako da je problem proveriti sa displeja i koje je vreme a ne nešto drugo. Ali kao što rekoh to je za BMW retkost i ja iskreno još uvek nisam seo u neki E39 bar ne tih godišta a da sam video jedan mrtvi piksel, a ne toliko da se ne može očitati ni kilometraža kao što ti kažeš. Nego, jednom mi je zet inače mehaničar koji radi skoro 20 godina u Nemačkoj rekao da su mrtvi pikseli, defektni displeji, nepotpuni dj. dekompletirani brojevi i slovne oznake na displejima kao u ovom slučaju skoro siguran znak da je sa displejom nešta petljano, a uglavnom se to svodi na muljanje sa kilometražom... Tako da, budi krajnje obazriv u tom pogledu, jer je zaista neobično da jedan BMW ima do te mere mrtvih piksela na tabli da se ne vidi ni koliko je prešao. Čudno je to, najblaže rečeno... Sem toga, ASC lampica nije u delu displeja gde se ispisuje kilometraža, informacije o servisu, kao i podaci sa bord kompjutera, nego je lampica za ASC iznad tog glavnog, velikog displeja, na onom manjem, koji se nalazi maltene izmedju obrtomera i brzinomera. Ako sve radi kako treba ASC lampica treba naravno da svetli samo kad se isključi kontrola stabilnosti (i trakcije) preko dugmeta, odnosno da se "trepćući" naizmenično pali i gasi onda kad ASC "radi svoj posao", tj. kad se auto približi zoni gubljenja trakcije i kad ASC počne samostalno da koči pojedinačno točkove i zatvara leptir gasa. To je jedino ispravno, sve ostalo znači da sa sistemom nešto nije u redu. Dakle, bilo da se ASC lampica uopšte ne pali (čak ni kad se namerno isključi preko prekidača) bilo kad auto proklizava, a i u slučaju da je stalno upaljena tj. da se ne može ugasiti ponovnim pristiskom na ASC prekidač, onda to navodi na zaključak da je sistem van funkcije a razloga tome može biti jako puno i naravno to je onda stvar koju treba poveriti majstoru. Dakle ovo u kombinaciji sa tolikim mrtvim pikselima na displeju me navodi na zaključak da je možda oko te table ili displeja u najmanju ruku nešto petljano, a šta i zašto ne znam i ne mogu da te uveravam u bilo šta, mada svako može samo da pretpostavi o čemu se tu zapravo radi. Ono što hoću da ti kažem je da budeš vrlo oprezan u svakom slučaju, i bilo bi dobro da nakačiš auto na dijagnostiku i vidiš šta će dijagnostika da kaže (ujedno i očitaš kilometražu).

Taj motor nema blokadu na 5500 rpm već nešto kasnije, tako da se ne radi o fabričkoj blokadi tj. bezbednosnom prekidu dovoda goriva kako bi se izbegla oštećenja na motoru. Zašto on neće da se vrti preko tih brojeva to je pitanje od milion dolara, razloga može biti više ali pronaći onaj pravi ovako "na prvu loptu" i "na slepo" je lako reći a teško izvesti. Ono što mi deluje na prvi pogled kao najverovatniji uzrok je začepljen katalizator, jer upravo je limitiran protok izduvnih gasova tj. veliki pritisak u izduvnoj grani posledica začepljenog katalizatora, što onemogućava "brzo disanje" motoru i što se ogleda u nemogućnosti motora da razvije maksimalne dozvoljene obrtaje i svoju nominalnu maksimalnu brzinu. U ovoj priči katalizator deluje kao vrlo moguće rešenje utoliko pre što se može dovesti i u indirektnu vezu sa problemima i mrtvim pikselima na displeju. Naime, katalizatori dosta dugo traju na benzincima i samo konstantna gradska vožnja i kratke relacije na kojima ne stignu da se zagreju na radnu temepraturu može da "ubije" katalizator za relativno kratko vreme jer dolazi do stvaranja kondenzata u njima, kao i do nemogućnosti da razvijanjem visokih (radnih) temepratura katalizator zapravo "čisti" sam sebe sagorevanjem partikli i elemenata koji se "uhvate" u saće katalizatora. A pošto raj 528i teško da je neko kupio u Nemačkoj ili Italiji, svejedno, da bi se vozikao po gradu, onda se nameće pretpostavka (sumnja) da je taj auto zapravo prešao Boga oca, nakon čega mu je katalizator konačno začepio i sada je spreman za zamenu, a sa druge strane to bi istovremeno objasnilo i zašto se kilometraža sa displeja tog auta ne može očitati...

Moj ti je savet da proveriš u nekom servisu katalizator na tom autu, ako si ozbiljnije zainteresovan za njega. Ako utvrde da je katalizator problem, onda sam verovatno u pravu i za ovaj drugi deo priče, tj. da je taj auto prešao silu, pa je možda jednim delom i to razlog zbog kojeg je cena kako kažeš "smešna", i pored činjenice da sam svestan kako je "lako" danas prodati 2,8 benzinca...

Sve u svemu, ako si "zagrizao" za taj auto, najpametnije je da prežališ neku kintu i oteraš to u neki normalan BMW servis. Sve drugo bi bilo kockanje sa srećom, a ti vidi šta ćeš...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.