Recommended Posts

evo na frku dve slike da vas ne drzim vise u neizvesnosti.

image0634.th.jpg

image0635.th.jpg

evo vako par reci o autu.

2 mesec 2000 godine. m52tub28 motor. m branici lajsne unutra volan, pragovi, rucica, sedista. M paket skoro u fulu. fabricki ksenoni prskalice farova, parking senzori, foto grej ogledala, tv, navigacija, cd sanzer, izvrnuta koza, mat aluminijum detalji (umesto odvratne drvenarije) m felne 17ice. peta felna ista takva nikad montirana... i zilion drugih stvari.... nem pojma pola toga sta je sta. uglavnom prezadovoljan sam opremom, stanjem auta, i svime ostalim. nove gume, jos racun i garancija uz njih. reg maltene godinu dana jos.

naravno ima par sitnarija da se odradi. tipa leva lajsna na vratima nije originalna, jedna maglenka je razbijena, fali jedna prskalica, potrebno jedno dobro dubinsko pranje, rucica menjaca pocepana i tako par sitnica jos... uglavnom ja sam prezadovoljan robom.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hvala svima! miki doces na rakiju u garazu kad budes u nsu :)

utisci e39 2.5 i e39 2.8 pa nebo i zemlja. razlika je kao neki nadrkani jarac i kao neki ozbiljan jak gospodin. eto tako nesto. u e36 sam se lepo vozio to ne mogu da poreknem, ali je vise auto za ajcenje i divljanje. dok e39 nije. vec lagano kulturno vozenje 4tom na 1.5 obrtaja, kad oces gas sisnes ga on pocupa... uglavnom svidja mi se petarda jako.

treba odradi ti sitnice koje mi oci kopaju al bice sve sredjeno i bice do jaja.

Link to post
Share on other sites

utisci e39 2.5 i e39 2.8 pa nebo i zemlja

Radilica kod M52 2,5 motora je od livenog gvoždja, a kod 2,8 (i 3,0) od kovanog čelika. To dovoljno govori kolika je razlika izmedju ta dva motora.

Ako si napravio lapsus tj. mislio si na svoj bivši E36 2,5, nema smisla ni porediti trojke sa petardom, to je klasa za sebe.

Nadam se da ćeš biti zadovoljan autom na dugi period i srećno bilo!

Link to post
Share on other sites

nema smisla ni porediti trojke sa petardom, to je klasa za sebe.

Normalno, samo me interesovalo da li mu u neku ruku smeta to sto je ovaj ipak "gospodin", a trojka razuzdani klinac :D Nebitno, dobio sam dobar odgovor :)

Link to post
Share on other sites

evo kako mi je leon rekao da uslikam jos na frku sam ga opet slikao kisa je...

1003136l.th.jpg

1003137f.th.jpg

1003138.th.jpg

1003140v.th.jpg

1003143k.th.jpg

1003146.th.jpg

1003149j.th.jpg

sad sam ga malo usisao i oprao al mora dubinsko strokav je do jaja. od sredine nedelje ce biti drugar tu sto radi pa cu lepo da izvadim sedista i sve detaljno operem da bude ko nov. plin nema jos uvek. ugradicu ga kod babica...

ne radi mi km sat i ekonometar. jel da menjam celu cajger tablu il moze nekako to da se cacne da radi? onda zanima me kako se pali radio da radi ne znam kako da namestim na koju god frekvenciju da stavim uvek susti i nesto slabo se cuje kao neka stanica da je blizu al nece da svira. jel moze da se namesti engleski jezik umesto nemackog i kako? ne znam milion stvari oko te navigacije i sanzera kako da pustam...

Link to post
Share on other sites

Pazi ga ovaj, nikako da kaze kolko odresio kesu...

Salim se naravno, petarda je prelepa samo izduv je ocaj ali znam da ces ti i to da sredis i sa srecom da se navozas.

Link to post
Share on other sites

Lep Bmw...

Ako radio ne radi verovatno su ti uvalili auto sa neispravnim radio modulom (skuplja varjanta) ili sa neispravnim prijemnikom signala ili ti antenom (jeftinija varjanta).Sto ste table tice mislim da nije prosto da se zameni jel je usko povezana sa LCM-om i BSI-om.Sto ce reci najbolje da to neko strucan pogleda mozda nije nista strasno da se napravi...Sto se tice jezika i njegove promene vrlo je lako....Ako ga imas u podesavanjima onda samo odes tamo i odstikliras drugi jezik....i to je to...Ako u podesavanjima nema engleskog onda je potrebno kodirati sistem na drugi jezik.Mozes sam sa malo vise znanja koje mozes pokupiti sa ovog ili drugih foruma i sa malo hardwera(rolofs usb interface) i malo softwera (navcoder).Ili oteras kod nekog ko to vec sve ima i platis da ti codira sistem na drugi jezik.U principu operacija od nekih 20 minuta.....Moja preporuka je da to uradi neko ko se razume u te stvari i taman ti pogleda tablu koja ne radi jel je 99% vracana kilometraza ne strucnom metodom pa se sve uzjebalo....

Link to post
Share on other sites

Prilicno jednostavno uzmes od nekog ispravan radio modul ubacis pozadi pa probas....ako sve radi defektan je radio modul.Zamena kosta oko 300-400 eura.Ako je sve isto onda je problem u pojacivacu prijema signala koji se nalazi na levoj strani auta i pricvrcen je za cstub.Potrebno je skinuti tapacirung i svetlo da bi se doslo do njega.Polovan je 20-30 eura nov oko 50-60 eura.Ako nemas mogucnost zamene radio modula to jest niko u tvojoj okolini ne poseduje isti a ispravan onda je jedino resenje dijagnostika i skeniranje ibus magistrale koja ce pouzdano reci u cemu je problem.....

Link to post
Share on other sites