Ko i kako krade gorivo


Recommended Posts

a sta mislite tek za plin koliko kradu!

tu se ni ne moze proveriti nikad koliko ti je nasuo. ja uvek vidim da mi auto trosi po 15L negde manje negde vise. sve zavisi ko koliko krade!!!

Link to post
Share on other sites

Ja se tako tripujem da na Mol-ovoj pumpi u Novom Sadu natoce manje nego sto pise u racunu. Narocito kada je jednom prilikom naisao lik koji je ostao bez goriva i molio ih da mu sipaju u balon od 6 litara (kupio balon vode Vrnjci pa prosuo vodu, jbg. snasao se), ovi nisu hteli da mu sipaju uz izgovor da im je strogo zabranjeno da toce gorivo u bilo kakav kanister.

I sad ti proveri nekako...

Za benzin i moze, narocito ko vozi na plin pa moze da isprazni rezervoar benzina i nonsalantno se na plin doveze na pumpu da ga natanka benzinom (ako mu sipaju i litar vise nego sto je fabricka zapremina rezervoara, moze komotno da zove policiju, inspekciju i ostale "organe"), a ko vozi dizela, kako da ga isprazni do kraja a da ne moli Boga da mu ne rikne pumpa i sl.

Link to post
Share on other sites

Ja se tako tripujem da na Mol-ovoj pumpi u Novom Sadu natoce manje nego sto pise u racunu. Narocito kada je jednom prilikom naisao lik koji je ostao bez goriva i molio ih da mu sipaju u balon od 6 litara (kupio balon vode Vrnjci pa prosuo vodu, jbg. snasao se), ovi nisu hteli da mu sipaju uz izgovor da im je strogo zabranjeno da toce gorivo u bilo kakav kanister.

I sad ti proveri nekako...

Za benzin i moze, narocito ko vozi na plin pa moze da isprazni rezervoar benzina i nonsalantno se na plin doveze na pumpu da ga natanka benzinom (ako mu sipaju i litar vise nego sto je fabricka zapremina rezervoara, moze komotno da zove policiju, inspekciju i ostale "organe"), a ko vozi dizela, kako da ga isprazni do kraja a da ne moli Boga da mu ne rikne pumpa i sl.

meni su sipali 63 litre plina u uredjaj od 60 :-D a na plinu sam se dovezao na pumpu he he h e al sta da se radi , znam ja tu pricu prodavao sam benzin na ulici jedno vreme ....

Link to post
Share on other sites

ajde i puske i pistolji - u srbiji normalna pojava, ali baja i kuci ima pistolj za tocenje goriva!!!! ma svaka im cast, sad treba ama bas sve da im pokupe sto su "zaradili" u svom zivotu!

Link to post
Share on other sites

meni su sipali 63 litre plina u uredjaj od 60 :-D a na plinu sam se dovezao na pumpu he he h e al sta da se radi ....

kako sta, pa...platis 60 litara :)

to me podseca na ono: vozim se cesto taksijem uvek na istoj lokaciji i cena je do 350din a onda naleti lik ciji taksimetar pokaze 400+....Brateee, evo tebi 350din, toliko to kosta, ajd pa caooo....(desilo se par puta i lik ne komentarise, uzme pare i ode...) :)

Link to post
Share on other sites

Gomila pumpi ima daljinski uredjaj za prekidanje protoka, cajger naravno nastavlja da vrti, sve sto pumpadzija treba da uradi je da pritisne dugme u dzepu......

Link to post
Share on other sites

mene ubedjuju da treba svako sam da sipa iz pistolja...al ni to nema veze s obzirom na ovu pricu gore...

jedino ako si nosila bas kratku suknjicu...

a inace, prejake su mi te urbane legende o daljncima, drukanju pistolja i magnetima u oklopu pistolja.

Link to post
Share on other sites

Tih prica je uvek bilo i bice, Fora za kradju plina je u takozvanoj gasnoj fazi, prevedeno na srpski kada pumpadzija toci plin u bocu veci je protok preko aparata nego sto to boca moze da primi, te se deo plina vraca ponovo u rezeorvar. Nesto kao povratno crevo do rezeorvara u kolima. Svaki pumpadzija je u mogucnosti da steluje taj protok po svojoj ili gazdinoj zelji, kazaljka vrti te vrti a na plinu ti zakidaju.

Link to post
Share on other sites

Kradu kako god da okrenes,na nekim pumpama daju da se sipa u balon(kod njih je stvarno 5l 5l,ali od tih 5l 3l je benzin ostalo je voda),dok na drugim pumpama nedaju da se sipa u balon sto znaci da kradu ali je benzin kvalitetniji.Meni je potrosnja 10L po gradu i koristim molov benzin(nedaju da se sipa u balon).Pre sam koristio bezin sa avia pumpe i to je cista voda,klepecu ventili,auto nema snagu,nereaguje na gas itd. E sad na omv ima neki novi bmb 95 + ili tako nesto,njega nisam probao al cenim da je bolji od obicnog(skuplji je 10 dinara :lol: )

Link to post
Share on other sites

meni su sipali 63 litre plina u uredjaj od 60 :-D a na plinu sam se dovezao na pumpu he he h e al sta da se radi , znam ja tu pricu prodavao sam benzin na ulici jedno vreme ....

Nisam imao takav slucaj ali u tom slucaju ne bih platio ni paru dok nadlezni ne provere!

Link to post
Share on other sites