Pitanje o ASR


Recommended Posts

ASR sistem sprecava proklizavanja pogonskih tockova. Namesti auto tako da ti jedan tocak bude na ledu a drugi na suvom. Pri polasku nebi trebao da prokliza tocak na ledu vec da prenese silu na tocku koji je na suvom i bez pro blema da auto podje. U protivnom, auto nema ASR. :huh:

Link to post
Share on other sites

ASR sistem sprecava proklizavanja pogonskih tockova. Namesti auto tako da ti jedan tocak bude na ledu a drugi na suvom. Pri polasku nebi trebao da prokliza tocak na ledu vec da prenese silu na tocku koji je na suvom i bez pro blema da auto podje. U protivnom, auto nema ASR. :huh:

Tačno osim precrtanog dela, to ne radi ASR nego LSD diferencijali ;)

ASR je "predak" onoga što se kasnije u BMW-ovom programu naziva kontrolom trakcije i što je sastavni deo elektronske kontrole stabilnosti (ASC+T - gde "T" označava traction control) odnosno još kasnije dinamičke kontrole stabilnosti (DSC). Omogućava pogonskim točkovima da u uslovima loše trakcije prenose snagu na put tj. limitiraju prenos obrtnog momenta do granice održanja trakcije izmedju točka i podloge i sprečava "šlajfovanje" u mestu pogonskih točkova u takvim uslovima vožnje.

Link to post
Share on other sites

Moras imati u kabini dugme koje ti omogucava rucno paljenje i gasenje istog, takodje na klapni za vazduh mora postojati sajla, koja je povezana sa sistemom ASR ( ESP ), a kao sto su ti ljudi vec napisali, 518 to sigurno nema, nemaju 520, 525 i jos jaci motori iz serije e34, a kamoli motor od 1800 cc.

Princip rada ASR-a je da senzor pri dobijanju signala da je doslo sa proklizavanja jednog od pogonskih tockova, salje signal CJ, koja salje signal u motorcic, a on mehanicki zateze sajlu, koja zatvara dovod vazduha u motor i samim time ga prigusuje, saljuci na trakciju kolicinu snage na kojoj tockovi ne proklizavaju.

Link to post
Share on other sites

a 520i m50, 1992? da li je kod njih bilo sistema protiv proklizavanja? Hvala na dosadasnjim odgovorima. poz

Definitivno ne, nije ga bilo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Evo me ponovo da ne otvaram novu temu. Sa 518 preko 520 zavrsio sa 525. Kupio sam 525i 1990. god. Fino izgleda za svoje godine. E sad sta me interesuje, menjac je automatski i ima prekidac sa tri polozaja:S,P i M. S je sport a E je ekonomik. Za M sam video u uputstvu (na nemackom koji nemam pojma) manual i spominje se winter. Zna li neko da mi kaze nesto vise o tom M? pozdrav

Link to post
Share on other sites

Dragi moji namucih se da napisem ovaj deo uputstva na ne nemackom, za taj polozaj M. " Fűr fahrbedingungen, bei denen der gewählte gang ( in D der 3. gang) bei behalten warden soll, d.h., daβ auch in diesen gang angefahren wird. Dieses program ist vorteilhaft z.B. bei steigungen oder Anhängerbtrieb in Wählhebelposition 1bzw. im Winter auf glatten Fahrbahnen in Wählhebelposition 3- sanftes Anfahren, kein unerwűnschtes Schalten." Tako pise u uputstvu pa ako neko moze da mi pojasni. Sorry na davljenju. pozdrav

Link to post
Share on other sites

Evo sta mi je napisao google translate

за вожњу условима у којима изабрани излаз (Д у 3. степен преноса) управник одржавање, која је означила да се приступа у овој транзицији. Овај програм има предности, на пример за косине или ручицу мењача позицији Анхангербтриеб 1респ. зими, на клизавим путевима у позицији ручице 3 - Меки старт, без нежељених пребацивање.

Link to post
Share on other sites