E34 m20:m50. 520i


Recommended Posts

I koja je masina kvalitetnija? Jer nije uvek slucaj da je novije-bolje.. na zalost, moj prijatelj sa e60 mnogo vise visi u servisu(vec od 150.000km), nego ovaj sa e32(koji je 89.god.i ima 330.000)

Link to post
Share on other sites

Ma dobro to, znam koliko koji ima vent. ali me zanima misljenje iskusnih, jel prvi nesto manje kvalitetniji od drugog? Ima tu jos razlika, nisu samo ventili? Da li sam pogresio sto sam uzeo m20??

Link to post
Share on other sites

M50 motor je motor novije generacije ugradjivao se sa manjim prepravkama preko 10 godina, tacnije od 1989 do 2001. godine. Motor je dosta izdrzljiviji, jaci, startniji, rastereceniji i jos mnogo, mnogo toga.

Evo pa vidi sam... http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_M50

Link to post
Share on other sites

M50 motor je motor novije generacije ugradjivao se sa manjim prepravkama preko 10 godina, tacnije od 1989 do 2001. godine. Motor je dosta izdrzljiviji, jaci, startniji, rastereceniji i jos mnogo, mnogo toga.

Evo pa vidi sam... http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_M50

E ovako nesto sam hteo da cujem! Cenim odgovor! :)

Link to post
Share on other sites

Pa prvo si trebao da pitas, a ne da kupis pa onda da pitas :D

JASNO.. Al ja se nadam da ce mene i ovaj m20 dobro da sluzi! Necu od njega izvlaciti maximum( jer imam i automatski menjac).. Videcemo.. Pricacemo.. ;)

Link to post
Share on other sites

auuu pa to ce slabo da ide bas ako je automatski :(

Da.. nema neke performanske.. 12,5 sec. do 100, 210 max.speed, itd. Ali smatram da je za moj prvi, licni auto sasvim dovoljno, i da cu se smiriti malo(i ostaviti masinu u dobrom stanju), sa tim automatikom! Sam vozim kola od 14 god, idem i po gradu, imam takoreci neko malo iskustvo, a motore sam vozio od 7 god( tomos je u pitanju, stajao sam samo jednom nogom na zemlji :) ), i tako dok nisam 2008.god. uzeo SUZUKI GSR 600 k8, i posto sam po prirodi adrenalin manijak, 2009. padnem sa zadnjaka pri brzini od 196km/h(tad sam poslednji put video sat), tako da smatram da treba malo da isciliram koju godinu... Ima tu jos par razloga zbog kojih bi da se malo smirim, al ne rado ih se secam.. :(

Hvala na razumevanju, sto se tice mog slabog( i po vasem sudu loseg motora od 130ks)..

Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da je M20 los motor :)

Napravljen je na osnovu provereno dobrog M10 motora, samo su dodata jos 2 cilindra

M50 je novija generacija, ima glavu sa 24 ventila i izvuceno je malo vise snage iz njega,

ali i M20 je sestak, lepo ga nasteluj i odrazavaj, ima i on sasvim lepo da se vrti ;)

Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da je M20 los motor :)

Napravljen je na osnovu provereno dobrog M10 motora, samo su dodata jos 2 cilindra

M50 je novija generacija, ima glavu sa 24 ventila i izvuceno je malo vise snage iz njega,

ali i M20 je sestak, lepo ga nasteluj i odrazavaj, ima i on sasvim lepo da se vrti ;)

Eto, vidite sta je pozitivac!!? :)

Ma nema tu sta ja da stelujem, auto ima predjeh 213.500km PRAVIH! Znaci 10.000km godisnje, po Nemackoj, automatik, prvi vlasnik vozio taj auto 18 godina.. mislim da je to dovoljno da mi ulije poverenje!? :) Ponosim se svojim BMW-om, i zato se stalno njime hvalim, makar i bio on slabih performansi! :P

Link to post
Share on other sites

..al` nikako ne stavljaj 18-ice felne, ubice mu ionako ocajne performanse

Prvo su bile u planu 17" felne, al bojim se da su me ubedili da ima vise razloga da ipak ostanu 15" !

Link to post
Share on other sites

Na BMW-ima sam vozio od 14" do 18" ( u pitanju su e30 i e36), odnos lepog za oko i udobnog za voznju je 16".

Link to post
Share on other sites

Na BMW-ima sam vozio od 14" do 18" ( u pitanju su e30 i e36), odnos lepog za oko i udobnog za voznju je 16".

Da, i to je bio jedan od predloga.. Ali imam ove fabricke 15", set letnjih maltene novih guma, i zadnje dve zimske nove.. ako mi naleti ovde neka dobra ponuda o zameni, verovatno cu odraditi to, ali videcemo jos.. imam trenutno precih stvari od tockova!

P.S. Slazem se da je odnos izgled/udobnost 16" ...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Da li je moguce m20 prepraviti na m50?

Da li bi se to postiglo zamenom glave, ili sta bi sve bilo potrebno za takav cin. Ako su razlike u materijalima blokova u pitanju, to mi nije bitno, nema veze, samo da je sto blizi m50

Link to post
Share on other sites

Da li je moguce m20 prepraviti na m50?

Da li bi se to postiglo zamenom glave, ili sta bi sve bilo potrebno za takav cin. Ako su razlike u materijalima blokova u pitanju, to mi nije bitno, nema veze, samo da je sto blizi m50

To ne moze, a kada bi moglo bilo bi ti jeftinije da kupis drugi m50 motor i da ugradis, jer klipovi nisu isti, pa ti trebaju i karike, m20 ima kais, a m50 lanac, pa milion nekih sitnica.....

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Imam nekoliko nedoumica, a ne bih da otvaram novu temu. Takodje, do odgovora na sl. pitanja sam tesko da mogu da dodjem.

Da li je m20b25 osetno bolji i jaci m50b20? Kada biste birali izmedju ova dva, racunajuci ucinak, potrosnju i naravno registraciju koj bi ste izabrali za e34?

Koliko je m50b25 jaci od kolege m20?

Da li je m50b20tu jaci od m50b20 i samim tim jos blizi rival m20b25?

Link to post
Share on other sites

Fabricki podaci su otprilike sledeci:

m20b25 - 125kW 222Nm

m50b20 - 110kW 190Nm

m50b20tu - 110kW 190Nm

m50b25 - 141kW 245Nm

Posto izgleda razmisljas o prva tri motora, imaj na umu da je pored fabrickih podataka mnogo vaznije stanje motora i ostalih delova da bi tu razliku koja postoji na papiru i osetio

Motori sa oznakom TU imaju VANOS (varijabilni usis), maksimalna snaga i moment su isti, ali je raspodela snage malo drugacija kod motora sa vanosom, pod uslovom da on radi kako treba (il da ti posle napravi problem pa da se ceses)

primera radi, m50b20 maksimalni obrtni moment od 190Nm isporucuje na 4700 obrtaja, dok je kod m50b20TU to na 4200 obrtaja

Smatram da je klot m20b25 trenutno besmislen u autu, placas vecu registraciju a slicne performanse mozes da imas sa m50b20, tako da glasam za njega :)

A m50b25 je vec iznad, potrosnja i registracija su veci, ali imas skoro 200 konja pod haubom ;)

Link to post
Share on other sites

To to, to me je zanimalo, vidis i sam sam nekako pretpostavio da m20b25 nekako nije mocan iako 125kw, u odnosu na manjeg mladjeg brata za koga je i registracija manja. Ne znam, ali kad vidim te m20 nekako mi nije to to, neki instikt mi kaze (kome dosta verujem) da je m50 bolja varijanta. Ti si mi to i potvrdio.

Inace, ti podaci jesu ok, vidjao sam ih vec, medjutim to su samo cifre na jednom (max) broju, a ono sto mi osecamo bi pribliznije predstavio neki grafikon, tako da sam potpuno zanemario (namerno) te brojke.

Koj je m50 koji ima dva vanosa, m52tu?

Je li on jaci od m50 i m50tu?

Inace, citao sam za vanos i probleme oko semeringa (gumice, ili cega vec), ali sam isto tako procitao da ima zamene za to, mozda i bolja od fabricke, pa se u tom slucaju ne bojim za vanos, cak i da su dva.

Link to post
Share on other sites