E34 m20:m50. 520i


Recommended Posts

A i m52 se nije ugradjivao u e34

Ja sam napisao klot m20b25, inace on sa malo sredjivanja moze jako lepo da ide ;)

Mada prednost M50 je to sto je mladji

Posto spominjes gumice za vanos, uopste gumice i dihtunzi u M5x (ako im se to moze uzeti za manu posle 20 godina) jesu problematicni

na svom motoru sam menjao dihtung poklopca ventila i jos par njih, svi su bili kao plastika koja se kruni

Link to post
Share on other sites

Nema dva vanosa, nego jedan. A za ostalo citaj lepo, ista snaga, isti obrtni moment, ali je njihov maksimum na nizim obrtajima, pa se lepse i lakse voze.

Uostalom...

http://www.rri.se/index.php?DN=29

Majku mu, pa i ti imas google, koristi ga malo

Hvala na sajtu, nisam znao za njega. To boldovano me je najvise zanimalo, to je ono sto se trazi ;)

Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo,svi ti konji i obrtni momenti kod M50 motora,ali ja neznam nikoga ko vozi M50 da mu bar jednom nije zviznuo dihtung glave,ili je auto trosio ulje pa je generalna ili osvezenje bilo resenje za te motore,a isto tako znam iz licnog iskustva i price ljudi koji voze m20 da se ti motori i dan danas voze s obzirom na godine i predjene kilometre i da ne trose kap ulja i da su sa kompresijama skoro ufabrickom stanju,M20 je po meni zajedno sa M30 nesalomiv BMW-ov motor koji je mnogo jeftiniji za odrzavanje i recimo M20B25 ume da pojuri kvalitetno,tako da je to diskutabilno pitanje,M50 jeste noviji motor,zivlji,manji potrosac,ali zna se da je sve novije manje kvalitetnije tako da ,odluci sta ti je bolja varijanta,drugo ako vec imas M20 u autu mnogo je laksa operacija ugraditi M20B25 nego bilo koji M50.

Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo,svi ti konji i obrtni momenti kod M50 motora,ali ja neznam nikoga ko vozi M50 da mu bar jednom nije zviznuo dihtung glave,ili je auto trosio ulje pa je generalna ili osvezenje bilo resenje za te motore,a isto tako znam iz licnog iskustva i price ljudi koji voze m20 da se ti motori i dan danas voze s obzirom na godine i predjene kilometre i da ne trose kap ulja i da su sa kompresijama skoro ufabrickom stanju,M20 je po meni zajedno sa M30 nesalomiv BMW-ov motor koji je mnogo jeftiniji za odrzavanje i recimo M20B25 ume da pojuri kvalitetno,tako da je to diskutabilno pitanje,M50 jeste noviji motor,zivlji,manji potrosac,ali zna se da je sve novije manje kvalitetnije tako da ,odluci sta ti je bolja varijanta,drugo ako vec imas M20 u autu mnogo je laksa operacija ugraditi M20B25 nego bilo koji M50.

:clapping: :clapping: :big_boss:

Link to post
Share on other sites

Ako imas mogucnosti uzmi m50b25 jer je to vrhunski motor a ako uzmes dobar i das mu sve na vreme ne boj se da ce da se ritne, kakvi crni dihtunzi kad se servisira kako treba, svi ti sto su riknuli ni na jednom visko neradi kako treba, kad im se prvi put pregreje kazu nisam ga dugo vozio i nije bila bas u crvenom temperatura, a on je tu vec nacet . Kupi dobar i ne boj se.

Link to post
Share on other sites

Nebih ja to tako rekao. Za vreme kada je to bio aktuelan model mnogi proizvodjaci su imali muke da naprave bolji a nesto se bas i nesecam da je to nekom poslo za rukom. Kada je stupio na snagu m50 godinama su ga proglasavali za najsavrseniji motor na svetu, ne novinari vec inzinjeri koji su za to zaduzeni. BMW je prica za sebe i jos se nisam sreo sa losim motorom sem mozda 318 tds, tu se bas nisu proslavili. Kad kazem losim , nemislim puno km trosi ulje... vec da je generalno los po karakteristikama i kvalitetu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kako da proverim stanje motora?

Kuc kuc kod coveka i sta onda? Meriti kompresiju, videti da li duva na cepu, meracu ulja i kako jos? Mislim, kako da pouzdano znam da je motor ok? Mogu i majstora da zovem, ali kog?

Potrosnju ulja koja je kod m50 moguca kao problem ne mogu da ispitam, odnosno kako?

Da ga teram na valjke tj. dyno ne znam koliko je isplativo i moguce :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Kako da proverim stanje motora?

Kuc kuc kod coveka i sta onda? Meriti kompresiju, videti da li duva na cepu, meracu ulja i kako jos? Mislim, kako da pouzdano znam da je motor ok? Mogu i majstora da zovem, ali kog?

Potrosnju ulja koja je kod m50 moguca kao problem ne mogu da ispitam, odnosno kako?

Da ga teram na valjke tj. dyno ne znam koliko je isplativo i moguce :prankster2:

Druze cujes ga kako radi, kako pali , probas kako ide , dobro ga ugrejes u voznji , vozis ga npr 3 brzinom nateras ga na nekih 5500-6000 ortaja pa ga pustis da koci motorom do nekih 2500 obrtaja i kad dodje na te obrtaje das mu gas a u tom trenutku pogledas u retrovizor dali zadimi plav dim , ako nema dima motor je dobar netrosi ulje a ako imas dima stanje motora zavisi od kolicine dima. Jedan od nacina za koji ti netreba majstor, ali zapamti da nekd i majstor moze da te zajebe, ako je neki priucen.

Link to post
Share on other sites

Znam za brzoplete majstore, zato sam i pitao, a ovu foru za "naterivanje plavaca" nisam znao. Mislio sam da neko ide iza i prati, ali je to teze izvodljivo u praksi.

Jos ti je bolje ako imas prostora da to odradis 4-tom brzinom, veca je brzina u kmh pa to jos bolje pokaze.

Link to post
Share on other sites