Licni interes ili nesto drugo???


Recommended Posts

Zverko zamisli sad,da neko nudi i milion eura nece ga dobiti,slazem se sa tobom za to kakav smo narod i mnogo sto sta si rekao,ali nisi upucen u sve detalje,ali domen nece dobiti ni kupiti ni nicim platiti niko na ovoj planeti

Link to post
Share on other sites
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ma samo se ti zezaj...nemas pojma kada sam ozbiljna a kada se zezam... :)

negoooo....bice ovde materijala Manojlovicu za ono sto smo se dogovarali...samo sto, ti ces pisati imena a ja negativne komentare...da ne budem uvek ja kriva za sve...samo steta, ti neki clanovi nisu cesto ovde, nece procitati :)

za te pojedine clanove stampaj letke pa ce da delimo po gradu

Link to post
Share on other sites

Pratim oba foruma, nisam clan ni jednog kluba !

Necete daleko ovako stici... jednu stvar znajte, bez Direta cete tesko u BCE !

Ono sto mogu da kazem je da je ova podela zesce smaranje, da je jedna te ista prica podeljena u dve boje (plava i siva) takodje zesce smaranje kao sto je i svaka podela u ovoj nazovi drzavi smaranje pa tako i dva foruma sa identicnom tematikom i zajednickim ucesnicima. Nije mi samo jasno, zasto ne mozemo da se izdignemo iznad toga i tako damo licni primer. Ali ne, licno zadovoljstvo ili dostojanstvo je jace od bilo cega. Dakle, prvo JA a onda svi ostali... klasicna srpska prica koju srecemo svaki dan na ulici, u saobracaju, na poslu, u komsiluku i na forumu.

E pa dok je tako i svima nama ce biti ovako. Dok god smo sami sebi na prvom mestu i dok nas zabole lakat za drugog pored sebe bice i podela i guzvi u saobracaju i lopovlukai losih vibracija u narodu.

Mozda sam ja debil ali mi jedna stvar nije jasna. Zasto im ne date domen? Ako cemo pravo vise su uradili i postigli za dve godine nego vi za sve vreme vaseg postojanja. Kao sto rekoh, znajte dok god je Trkulja CEO u BCE, Dire ima bezuslovnu podrsku. Na kraju krajeva istrgujte sa tim domenom na bilo koji nacin, prodajte im ga na kraju krajeva ili trazite neku beneficiju... Uzajamni kompromis je dogovor koji kucu gradi !

Iskrena zelja mi je da budemo pod istim krovom !

potpis !!!!!

taj domen BMW Auto Klubu Srbija ne treba, niti ce kad trebati

Link to post
Share on other sites

Nikako da shvatim Ljiljine komentare u celom postu ali pravicu se da razumem :pleasantry:

sta nisi shvatio Miki? ajd da razjasnimo...znas, kada se ne razumemo, i kada nesto lebdi u vazduhu i ne resava se - ne valja, i onda se stalno vracamo na isto :)

Link to post
Share on other sites

jeb..i vas domeni i svadja i sve -.- dajte neko primirije i sta koj k... se svadjate tu

spojimo sve u jedan klub i cao zdravo !

Link to post
Share on other sites

moje zapazanje

U razgovoru sa predsednikom(Diretom) BMW AK Srbija, pitao sam ga kome da se obratimo za odobrenje koriscenja, logo-a i imena BMW. Isti mi je odgovorio da se obratim zvanicnom distributeri, tj. Delti i rekao kako je on to zavrsio kod njih za jedan dan.

Poslao sam i zvanican e-mail u Deltu, odakle nisam dobio odgovor, zvao sam telefon, rekli su da oni nisu zaduzeni za to. Poslali smo ispred uprave kluba i coveka zaduzenog za odnose sa javnoscu, kome su rekli da oni nisu nikome izdali takav dokument i da oni nisu ovlasceni za sve to... Sta dalje reci... Cemu sve to vodi...

Leone jel te za ovo Dire slagao kako rece

316201055738pm.jpg

ne lici mi ovo na laz

Link to post
Share on other sites

moje zapazanje

Leone jel te za ovo Dire slagao kako rece

316201055738pm.jpg

ne lici mi ovo na laz

ma to je samo potvrda za ucestvovanje na skupu ili cemu vec

a nama je receno da moramo da trazimo dozvolu od delte za koriscenje bmw loga

koju delta ne izdaje

Link to post
Share on other sites

DOMEN??? Opet domen Vuce. Ja sam prvi predlagao zajednicke skupove i linkove, jos kada je osnovan BMW klub Manija. Zvao sam Direta i to mu predlozio. Dire se navodno ne seca tog razgovora. Zvao sam ga i pitao da postavimo obostrane linkove, nije hteo, cak je forumu BMW klub Manija, stajalo da nas treba izbegavati. Zasto???

Mi smo i bez BCE funcionisali, ali smo zbog clanova hteli da udjemo, ali ne ide da nas neko zeza. Nisam klinac od 15-16 godina, vec zreo covek, koji nije glup i dobro moze da shvati stvari oko sebe.

Kada je osnovana manija, vi ste jurili clanove sa tog foruma na ovom, i banovali, citali privatne poruke, brisali postove, itd, itd, kako te nije sramota da pises ovakve stvari, jedno pises sad, drugo ste radili tada...

Link to post
Share on other sites

u cemu je rezlika između Srba(pravoslavaca) na jednoj strani i svih vjera na drugoj.

uzmes 100 ljudi od svake vjere,svih uzrasta i ubacis u rupu,prvo ce oni jaki izgurati djecu,zene i starije ljude a onda ce oni odozgo organizovati i da ostali izađu....

ubacis 100 Srba u rupu,prvo ce najjaci pokusati da pobjegnu,drugi ce ih vuci nazad u rupu...ako neko i uspije slucajno da izađe pljunuce na one u rupi,reci ko vas jebe i ladno otici dalje....

clan sam oba foruma,ovog prije jer je stariji,nisam clan nijednog kluba...

ne favoriziram nijednu stranu,Direta znam lično,Erosa....

da budem iskren i bez dlake na jeziku kao i obicno...brate obe strane seru ko foke...

na manijiu su ovaj forum zvali ''ventilator forum'' ''onaj forum'' i kako sve ne....a danas se reklamiraju na ovom forumu i kace slike sa BCE sastanka...bez sadrzaja bez iceg,samo kurcenja radi

na ovom forumu su se banirali clanovi koji su spomenuli maniju....citali se PM-ovi i slicno...a danas optuzujete ex maniju da vas sabotira i pokopova

eto da ne bude da navijam za bilo koga....svi ste grijesili i dalje grijesite....

Nismo/niste dovoljno veliki za jedan a kamoli dva kluba i clanstva u BCE....

sto se tice zarade preko foruma obe strane se trude koliko mogu i potenciraju te forsiraju svoje određene ljude da se kod njih ide na servis,popravku,nabavu itd....gotovo da nema vise DIY-eva...savjeta...kad neko i trazi savjet preko foruma sta i kako NE KOD KOGA dobije samo info kome da se obrati cak i ako mu je to na drugi kraj srbije....

nadam se da ce iz mog posta biti razumiljivo da nisam stao ni na ciju stranu nego da zelim da ukazem na obostrane greske.

nikad ne bi pristao biti clan niti jednog od klubova,jer sama ideja ''postojimo radi clanova,ljubitelja.....'' je LAŽNA sa obe strane.

Nadam se da ce se ove stvari izgladiti...a u isto vrijeme sam siguran da nece nikad....

Toliko od mene,direktan i objektivan kao i uvijek,ko me shvata shvata ko ne zaboli me....

LP

Link to post
Share on other sites

U cilju smirivanja tenzija sa obe strane zar ne bi malo razmislili oko ujedinjenja oba kluba u interesu svih ljubitelja BMW.Ovako će možda još neko otvoriti treći,četvrti...klub,ipak smo mi mali da bi izdržali toliko podela i klubova.Ako smo jaki onda će nas ozbiljno shvatiti i druge institucije dok za malima se niko neće osvrtati i ozbiljno shvatiti.Baš me zanima da li je imalo ovakvih ideja među rukovodstvom.

Link to post
Share on other sites

salis se....

''veliki'' ne zele sa malima da šuruju

''stari'' ne zele sa mladima.... i tako u krug.... ipak se okrece

Link to post
Share on other sites

Suki brate svaka ti je ka Njegoseva !!!

Apropo cele price, identicna je situacija i sa ljubiteljima AUDI brenda ali identicna.

Sto ce reci, srpska posla... :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Ako me pmcenje dobro sluzi i ja sam bio prisutan na sastanku u caffe-u petosovic. Na tom pomenutom sastanku dire nije ni spomenuo domen , a nije ga ni potta pomenuo . Pitanje promene domena sam JA postavio i dobio odgovor da nece biti nikakvih problema i da ce isti biti uskladjen sa imenom vaseg kluiba.

Ukoliko ima jos nekih nejasnoca slobodno pitajte jos me sluzi pamcenje, a i potpuno sam upoznat sa kompletnom situacijom.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Tacno je da je sajt kluba promenjen po dogovoru , ali forum je jos na staroj adresi www.bmwclubserbia.com

I moje misljemje je da je to ne ovlasteno koristenje intelektualne svojine.

Link to post
Share on other sites

Kao prvo, zelim da se izvinim zato sto sam uvelicao slova ali imam dosta toga da kazem pa je ovako preglednije, a sada ide moj odgovor na situaciju.

Rekao sam vec mnogo stvari u vezi ovoga uglavnom usmeno sa celnim ljudima ovog foruma i kluba, jer sam jako protiv toga da se prepucavanja izmedju nasa dva kluba (koliko god neko zeleo ili ne zeleo da ih bude, ima ih) idu javno i preko foruma, ali kada se vec povela tema oko ovoga da se i ja ukljucim posto sam pominjan u par navrata. Sve je krenulo sada vec davne 2006 godine sa zrenjaninskim klubom i forumom. Tada sam se ja medju prvima ukljucio na forum koji je podigao Goran iz NS-a, (sirokim narodnim masam poznatiji kao drifter Gox-motorsport), a sve zbog kluba koji su u Zrenjaninu drzali Momirov Ernest i Markov Bojan. BMW Klub Zrenjanin i skupovi koje su organizovali su zasluzni za poznavanje velike vecine celnih ljudi iz oba kluba i sa oba foruma. Forum i klub su lepo radili do sredine 2008. godine kada Dragance podize deo naroda sa onog foruma i zove ih na ovaj koji je Kick pre toga vec bio spremio do detalja. Tim ljudima koji su presli ovde prezentovano je kako je problem to sto je taj klub zrenjaninski (iako nikada nije bio) i kako se ovde pravi velika prica o tome kako ce ovo biti BMW Klub Srbija. Posle svega toga cujem price kako tu neki ljudi imaju interesa (znam za deo te price, ali necu sada o tome), jer su skontali kako se BMW Klub Zrenjanin ubija od para (na to cu se nasmejati). Elem, u tim trenutcima Dire i ja pricamo sta cemo i kako cemo i odlucujemo da budemo aktivni na oba foruma ali da maticni bude Zr jer ljude koji su se setili i iscimali da naprave neku pricu PRVI U SRBIJI ne zelimo da ispalimo. Lepo smo se registrovali i ovde, na ovom forumu, a JA sam, kao admin zrenjaninskog foruma postavio link kao ovom forumu. Kako je ovaj forum povukao ljude sa starog smatram da je bilo mnogo lakse nakupiti veci broj clanova za kartko vreme, pa je Zr forum krenuo lagano da se gasi, pa samim tim i klub (jer su u to vreme forum i klub bili usko povezani). Onda je pocelo banovanje i zabrana pisanja na ovom forumu, editovanje postova, zabrana postavljanja odredjenih majstora i prodavaca delova (na sta su mi se pojedini prodavci licno zalili). Iskreno, krenuo sam par puta da nesto pisem da budem aktivan ovde, ali zbog svega gore navedenog, nesto mi se nije dalo.

Posle 2 godine rada ovog foruma, kada od cele price oko velikog kluba nije bilo nista, Dire i ja se dogovaramo oko formiranja novog kluba, sa kojim cemo da krenemo u kud i kamo ozbiljnu pricu, da registrujemo klub, da obijamo noge po Bg-u i Srbiji kako bi obezbedili popuste nasim clanovima koji ce dobiti clansku karticu, za koju ce uplatiti clanarinu na ziro-racun koji je otvoren u banci za tu svrhu, pa, ako budemo mogli da u sto kracem periodu postanemo punopravni clan BMW Clubs Europe. Tako smo i uradili. U tome svemu, moj posao je bio da sa Banetom i Shonetom podignem forum (hvala im do neba, pomogli su bas drugarski, nocima nismo spavali dok nismo sve stavili na svoje mesto), a onda smo pozivali ljude koje smo znali jos sa Zr foruma da se prikljuce nasem forumu i klubu. Znam istorija se ponavlja, sada smo mi radili ono sto je u prvom mahu radjeno ovde, ali da su svi ti ljudi bili zadovoljni ovim klubom i forumom i da im nije trebalo jos jedno mesto gde mogu i zele da se predstave sigurno nebi dosli. Kao sto su i ljudi sa Zr foruma otisli i dosli ovde zbog neke price o formiranju kluba sa imenom Srbija, a sve se do skoro vrtelo samo i iskljucivo oko foruma, a zvanicni klub je osnovan dosta kasnije, a sa pravim funkcionisanjem je poceo tek ove godine. Naravno, ima ljudi koji su bili na oba foruma ili u oba kluba, i to ne sporim, to je takodje legitimno i fer, jer ti ljudi u celoj prici bilo ovoj ili onoj negde nalaze sebe. Posle pojavljivanja naseg foruma i kluba, i ovaj forum je poceo da radi kako treba, prestalo je brisanje postova, banovanje clanova, a i ovaj klub je poceo sa funkcionisanjem da prima clanove itd... Eto drago mi je da smo malo bocnuli ljude iz uprave da pocnu ozbiljno da razmisljaju o tome kako stvari trebaju da stoje.

Mi smo gurali svoju pricu, nevezano za ovaj forum, i nas forum je rastao uprkos velikim problemima (par promena domena, cesto pucanje hostinga, hackovanje sajta i foruma) dok se malo nismo uozbiljili sa tehnicke strane i stvari doveli na svoje mesto. Kontaktirali smo ljude iz BMW Moto Kluba Srbija koji su vec par godina clanovi BCE da vidimo sta i kako, dobili od njih uputstva i kontakte, dobili poziv za ucesce na proslogodisnjoj Skupstini, tamo se predstavili, i ubrzo zatim dobili i clanstvo u BCE. Da, mozda ne znate koje su prednosti tog clanstva ali ja cu da navedem samo jednu dovoljno bitnu stvar - Dozovla koriscenja logotipa BMW a sto se materijalnih stvari tice, i da ih nema, dovoljna je satisfakcija pripadnost necemu toliko velikom da to obuhvata celu Evropu a kroz BMW Clubs International Council i ceo svet. Pa valjda je dovoljno to sto se medju svim tim zemljama pominje i Srbija i to proslog meseca u Austirji na skupstini BMW Clubs Europe kao zemlja i klub za primer.

Bili smo na vasem skupu i bilo je lepo, dobili smo Zahvalnicu, upoznali nove ljude, videli neke stare, pricali i druzili se. Hvala na tome.

Saradnju sa BMW Fan Klubom smo zapoceli posle tog skupa, kada sam se licno upoznao sa Leonom. Rekao sam i Leonu i Kick-u sta je sve potrebno za ulazak u BCE ali to tek posto su preskocili i nas i BCE i pisali direktno Kati Hockner, koja je u BMW International Council-u zaduzena za kontakt sa klubovima. Ona je mail vratila predsedniku BCE Predragu Trukulji, a on taj mail vratio nama kao krovnoj organizaciji BMW klubova u Srbiji. Iako sam pre toga vise puta napomenuo da smo mi zaduzeni za prijem novih klubova u Srbiji u BCE, neko nam nije verovao pa su preskoceni sve moguce lestvice i pucano je direktno na vrh. Pa se onda sve to vratilo direktno nama. Kotaktirao sam Kick-a i rekao napisao sta je sve potrebno od papira, kakav logo treba da bude i sve pratece stvari. Izmedju ostalog, bilo je reci i oko domena koji nosi naziv krovne organizacije BMW Klubova u Srbiji. Mi taj domen NE ZELIMO i NE TREBA NAM, ali jednostavno, neka pravila postoje a jedno pravilo je to da klub nedvosmisleno treba da ima svoja obelezja. Kada smo kontaktirali BCE u vezi toga i pitali ih da li to vazi i za internet, dobili smo odgovor DA. Upravi BMW FAN Kluba rekli da se taj domen mora NE UGASITI, NE DATI NAMA, vec da se mora promeniti jer domen moze da dovede do zabune i zablude kod ljudi koji gledaju sajt, posecuju forum da je to klub koji ustvari nije. Kada su se sastali glavni ljudi oba kluba oci u oci i kada se povela tema oko toga, atmosfera nije bila zategnuta. Nas sestorica je pricalo sta i kako u buducnosti. Kada je bilo reci oko domena, slozili smo se da ce i to da bude zavrseno, jer je glavnim ljudima ovog kluba ipak stalo da njihov klub udje u BCE. Pri prijavi za clanstvo kao zvanicni domen je prijavljen bmwklub.rs, sto je prihvaceno ali forum je ostao na staroj adresi. I posle par mailova razmenjenih sa Kick-om dobio sam predstavu o tome da domen foruma ne zele da promene (iako je bilo dogovoreno drugacije), pa makar po cenu ulaska u BCE. Opet smo i tu izasli u susret pa smo dogovorili da forum ostane na domenu na kome jeste a da se sa sajta koji je zvanicno prijavljen skloni link ka forumu i da se sa foruma skloni obelezje BMW Fan Kluba Srbija. Tako smo uspeli da nadjemo kompromis i da mi mozemo da posaljemo spisak clanova kako bi clanovi BMW Fan Kluba dobili kartice BCE na kojima ce pisati zvanicno ime vaseg kluba. To sa brisanjem linka ja forumu i dalje nije uradjeno, ali nisam hteo nikoga da silim, verujem da ce se sredtiti vremenom. Samim tim regularno je da ako neko hoce da reklamira ovaj klub bilo na forumima , bilo na sajtovima za link stavi adresu kluba. Leon je u potpisu na nasem forumu naseg kluba ostavio staru adresu. Adresa je sklonjena i niko ga nije obavestio o tome (za sta sam mu rekao da preuzimam odgovornost na sebe i za to sam se izvinio). On je vratio potpis pre odlaska na odmor i ja sam ga usmeno zamolio da taj potpis promeni jer tako je je bilo dogovoreno jos ranije. Rekao je da ce to uraditi ali da ne moze odmah vec da ce to uraditi kroz neko dogledno vreme. Slozili smo se oko toga i sve je bilo ok. Promena potpisa se cekala ali nje nije bilo pa smo posle "tog nekog doglednog vremena" to uradili mi. Leon se naljutio, vratio potpis, pa smo mi opet to promenili, pa je on vratio pa smo mi promenili i on dobio upozorenje 205 pa tako u krug do bana na 10 dana. Ako je nesto dogovoreno to treba da se postuje, ako se ne postuje, mora biti spreman da postoje posledice koje neko mora da prihvati na sebe. Kao najbezbolnije resenje doneli smo odluku da to bude ban pojednicanog clana foruma. Zelim da napomenem da nijednom clanu ovog kluba koji je u svom potpisu imao www.bmwklub.rs potpis nije editovan jer to regularan domen koji je prijavljen prilikom pristupanja BMW FAN Kluba u BCE. Jos jedna jako bitna stvar je ta da smo pre nekih dva meseca Dire i ja pricali o tome kako cemo staviti link ka vasem zvanicnom sajtu na forum i sajt naseg kluba onog momenta kada vasi clanovi dobiju kartice BCE, jer ipak to je momenat kojim i BMW FAN klub cini jedan veliki korak ka zvanicnom clanstvu u BMW Clubs Europe.

Sve ovo gore napisano dokazuje da NE ZELIMO domen, NE ZELIMO DA GA UGASIMO, vec samo da se postuje ono sto je dogovoreno, jer to niko nije izmislio vec negde postoje pravila po kojima se treba raditi. Izasli smo u susret, nasli kompromise, sve je bilo sredjeno ali izgleda da problem i dalje postoji. Zasto? Valjda zato sto smo Srbi pa nam je u srzi da teramo neki inat koji nikome ne donosi dobro. Sto se mene licno tice, najlakse mi je da kazem OK, to je to, dobrodosli, ali postoji neko ko je iznad mene i iznad BMW Auto Kluba Srbija, ko kontrolise i gleda sta se radi, pa posle mene treba da preslisava sta i kako, jer sam ja kao predsednik taj koji je odgovoran za rad krovne organizacije, pa samim tim i klubova koji njoj pripadaju.

Sve sto sam rekao, stojim iza toga i ja i mejlovi i poruke koje uredno cuvam, pa za svaku stvar koju sam izgovorio imam pisani dokaz, tako da mogu da ovde iskopiram sve sto je sa Kick-om dogovoreno putem mail-a ili putem privatne poruke. Izgleda da je nazalost sto nisam snimao razgovore telefonom, a cuo sam da neke osobe iz BMW Fan kluba jesu, pa bih voleo i te razgovore da preslusam i ja svi koje ova tema interesuje.

Sto se nas tice, niti Dire, niti ja, niti bilo ko od uprave kluba ili foruma nema NIKAKVE, ALI NIKAKVE KORISTI, osim moralne satisfakcije koju imamo kada pogledamo u nazad i vidimo sta smo sve uspeli da napravimo za ovo relativno kratko vreme. I tako cemo i nastaviti da radimo i da guramo napred da idemo dalje i postizemo vise

Iz ovog dugackog teksta zelim da napravim siže.

-BMW Auto Klub Srbija je nastao tek posto smo zakljucili da od ideje koju su u pocetku rada ovog foruma zagovarali osnivaci foruma nije bilo nista. Samim tim ljudi koji su bili nezadovoljni tretmanom na ovom forumu su dosli na nas forum a posle se i uclanili u BMW Auto Klub Srbija. To neki ljudi mogu i da posvedoce o tome koliko su se razocarali zbog toga sto su bili da se tako izrazim BILI OBMANUTI, a o tome neka se izjasne oni.

-Domen ovog foruma niko nikada nije zeleo da preuzme. Bilo je reci samo o promeni domena a ne o gasenju istog. I Kick-u i Leonu i Kimiju i Milosu sam rekao da domen mogu da zadrze i da ga preusmere na zvanicni domen.

-BMW Auto Klub Srbija je pomogao ovom klubu da dobije kartice BCE pre svakog roka i to sa imenom BMW Fan Klub na kartici. I to nam NIJE OBAVEZA, kako je neko ko nema pojma o celoj prici a ipak se gura tamo gde mu nije mesto, napisao, to je stvar nekog postovanja dogovora koji smo napravili sa ljudima iz ovog kluba, iako taj isti dogovor nije do karaja ispostovan sa druge strane.

-Leonov potpis je sklonjen sa naseg foruma ne zato sto mi zelimo taj domen, vec zato sto je receno i dogovoreno da se taj domen ne moze zvanicno koristiti.

-Ja sam bio tu u par navrata kada je pricano o domenu i ovde ima stvari koje su ubacene u Diretova usta ili izvucene iz konteksta.

-Sto se nas tice, u zivot vaseg kluba mozemo, ali i ne moramo da se mesamo. Sve zavisi da li zelite da nastavimo saradnju kao dva zvanicna BMW Kluba ili cemo svako na svoju stranu, mi kao Official a vi kao "crni" klub (koristim termin "crni" jer je to rec koju BCE koristi za klubove koji nisu priznati)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.