strucna pomoc


Recommended Posts

ovako po sredi je rasprava sa jednim drugarom izmedju ova dva modela e34 je 90.god a e36 92. oba modela su sa mrsavom skoro nikakvom opremom i zanima me misljenje strucnjaka sa ovog sajta poredjenje ova dva modela.

jedina razlika je e34 ima sper diferencijal sto je po meni veliki plus.

e sad posto cenim i postujem misljenje velikog broja clanova ovog foruma da daju svoje misljenje i obrazlozenje. :prankster2: :prankster2: :prankster2:

unapred se zahvaljujem....

Link to post
Share on other sites

Ajde napisi koji motori su u pitanju m40 imas 1.6 i 1.8, pve druge 2.0-2.7... :)

Licno bi izabrao E34 (volim komfor, udobnost - velika kola, al ako je neki 2.5 moze on lepo i da potegne )! Konkretno smatram i da je limarija mnogo mnogo bolja na E34 nego na E36 (osim ako nije lupan)... E sad potrosnja ide u korist E36 (al po meni BMW nije BMW bez rednog sestaka)... Sam si rekao za sper, znaci sto se mene tice skoro sve ide u korist E34!

Link to post
Share on other sites

Pazi ovako,E36 M40 koji god da je 1.6 ili 1.8 je momacki auto,atraktivan model,dosta dobro poteze s obzirom na snagu,e sad,to je auto sa jako losom limarijom,skoro svaka je trula po krilima i sajtnama i rubovima,kocka koja je starija od e36 ima i dan danas bolju limariju,druga stvar,udobnost nemoze da se meri sa e34,kao i osecaj da vozis bas pravu limuzinu od auta.

Imao sam oba modela i moje misljenje je da e36 nemoze da pridje e34 ni u jednom slucaju.

Sto se tice M20 motora,jeste lenj u startu,ali se i on da zaleteti,na plinu moze da navuce 190kmh,pod uslovom da je motor ok,na benzinu se sasvim solidno ponasa.

Ako ti treba trkalica da se ganjas po putevima onda ti ni jedan od ova 2 modela nece odgovarati,ako hoces da se vozis i uzivas u voznji,moj glas ide za e34.

E34 je model koji je klasika,i trajace kao atrakcija jos dosta godina.Naravno mora da bude u dobrom stanju,a sto se motora tice uvek postoji varijanta zamene istog za jaci.

Link to post
Share on other sites

Pazi ovako,E36 M40 koji god da je 1.6 ili 1.8 je momacki auto,atraktivan model,dosta dobro poteze s obzirom na snagu,e sad,to je auto sa jako losom limarijom,skoro svaka je trula po krilima i sajtnama i rubovima,kocka koja je starija od e36 ima i dan danas bolju limariju,druga stvar,udobnost nemoze da se meri sa e34,kao i osecaj da vozis bas pravu limuzinu od auta.

Imao sam oba modela i moje misljenje je da e36 nemoze da pridje e34 ni u jednom slucaju.

Sto se tice M20 motora,jeste lenj u startu,ali se i on da zaleteti,na plinu moze da navuce 190kmh,pod uslovom da je motor ok,na benzinu se sasvim solidno ponasa.

Ako ti treba trkalica da se ganjas po putevima onda ti ni jedan od ova 2 modela nece odgovarati,ako hoces da se vozis i uzivas u voznji,moj glas ide za e34.

E34 je model koji je klasika,i trajace kao atrakcija jos dosta godina.Naravno mora da bude u dobrom stanju,a sto se motora tice uvek postoji varijanta zamene istog za jaci.

e od ovakvog strucnjaka sam hteo cuti misljenje hvala puno bobane ;)

Link to post
Share on other sites

Uopšteno pitanje pa ću vrlo uopšteno odgovoriti, jednom i ja za promenu da napišem kratak komentar... :prankster2:

Dve kalendarske godine razlike nisu ništa značile u tom periodu, danas je to mnogo više obzirom na razvoj novih tehnologija i ritam kojim nove generacije modela smenjuju jedna drugu. Iz tog razloga ne može se reći da su te dve godine presudne što se aspekta tehničko-tehnoloških kvaliteta i karakteristika tiče, što bi recimo danas bio slučaj. Kad se to uzme u obzir, postaje jasno da E36 nema ništa čime bi mogla da parira E34-orci. Uporedjuješ dva auta koja nema puno smisla porediti u ovom kontekstu, jer je razlika medju njima upravo u onome što je njihova suštinska razlika - klasi.

Imao sam E36 i sa njim zaista imao odlično iskustvo, ali to ni u kom slučaju nije bio auto koji je mogao parirati E34-orci mog rodjaka koji je vrlo verovatno još veći automobilski freak od mene :lol: Kad bih iz mog auta seo u njegovu peticu i obrnuo krug, razlika je otprilike kao kad bi se nakon vožnje u "harmonici" GSP-a sa drvenim sedištima prešlo u neku visokopodnu Setru za medjugradski saobraćaj. Upravo to, dve različite klase... ;)

Link to post
Share on other sites

jedno pitanje za sve vas pametne koji kazete da E36 ne moze ni prici E34-ci : po kom osnovu ste to zakljucili?? Zasto poredite nesto sto se ne moze porediti???

ta dva automobila su dve razlicite klase kola,i i jedan i drugi su bili pojam kad su se pojavili i ostavljali bez teksta u svoje vreme ,kao i danas kad ih vidis na ulici u tip-top stanju

napravljeni su za razlicite kupce

sve zavisi ko sta hoce od kola: neko ko hoce da ima udobniji,komforniji,veci i mozda " sigurniji" auto u svakom slucaju uzece E34

-a onaj ko voli atraktivan manji auto,okretniji i naravno mnogo mnooogo lepsi auto za zajebanciju ,kurcenje, jurenje riba naravno da ce uzeti E36

- o motorima ne bih da raspravljam jer bar danas najmanji problem zameniti motor za jaci ako si nezadovoljan svojim

- a sto se tice limarije,e to je vec relativna stvar,s obzirom da pricamo o automobilima starim po 20-tak godina, jer u osnovi sve zavisi od toga u kakvom je tenutno stanju ijedan i drugi

retko se i jedan i drugi moze naci u besprekornom stanju posle svih ovih godina

Link to post
Share on other sites

Sto se tice limarije, ono sto zaboravljas je da je vecina E36-ica 94-95 pa i 96 prilicno trula, dok E34-ke sa kojim ih poredis su vozane bar 3 pa i vise godina duze vozene po kisi, snegu, blatu, suncu...

Sto se tice da je mnogo lepsi auto, to nije fakt to je subjektivna stvar (meni je E34 mnogo lepsi od E36, pogotovo onaj sa sirokom haubom :D )

za motore se u potpunosti slazem, ako se prica u globalu. Al ovde imamo konkretnu situaciju 1.8 cetvorka (M40) ili 2.0 sestak (M20) :)

Razumem da imas E36, al cinjenice su cinjenice! :D heheheh :acute:

Zezanje... :dance3:

Link to post
Share on other sites