Recommended Posts

  • Replies 622
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dosta ljudi ima i vece probleme sa autom pa ne pisu o tome vec popravljaju ako znaju, ako ne znaju pitaju po nesto.. Ovaj auto je bolji od 80% e34 na forumu

auto je bruka to stoji :D ja bih ga posedovao rado :P

ali se ni sa mojim ne zalim,osim na boju :P to mu fali,felne i sputanje :D

Link to post
Share on other sites

Svako ima razlicite kriterijume,nije svima isto kad kazes top stanje ...ja razumem i njega sto hoce da mu svaki sraf bude na mestu...kakvih e34 ima ovo je TOP STANJE ! mozete da drvite do sutra

ja mogu opet da kazem da je ovo jedna od boljih i lepsih e34 ... svaki auto ima neke nedostatke naravno pa i ovaj,opet ovaj po meni nema neki ozbiljan nedostatak,to su sve sitnice koju vecina nas ovde nebih ni pipnula

opet je mogao da ga vozi da nista nedira dugo vremena ...

Ima NOV NOV motor

,limariski odlican,samo da se ispolira dobro,naravno ima sitnica da se srede,sto je i normalno za auto star 20 godina

ima savrsen enterijer,enterijer u ovakvom stanju mozete da izbrojite na prste jedne ruke,kod nas

ima savrsene felne za ovaj auto itd itd

ostalo su sve sitniceeee

ja zalim sto sam ga uopste prodao ...sad bih ga vratio

Link to post
Share on other sites

Citiracu sam sebe:

(i samo da napomenem, 90% stvari za koje ja kazem da su lose, su u voznom stanju za 90% ljudi kod nas, za mene nisu i/ili me jako nerviraju jer su izmisljenje/improvizovane/lepjene/budzene/prelepljene/pri kraju/u raspadu itd, kontam da sve zavisi od tacke gledista)

Realno na ovom autu su mogle da se zamene plocice i senzor radilice, da se stavi plin i muzika i sve to bi bilo 2600 eur. I neko bi veoma uzivao i "kacio slike" sto vi volite da kazete. Nesto sasvim drugo je sto sam ja navikao na nova kola a poslednji polovan auto sam vozio pre 7 godina i to je bio e36 m50b25 koji je bio od prvog vlasnika sa pravih 180k i bio bukvalno nov i isao kao nevreme. (nazalost sam morao da ga prodam zbog nekih problema). Kao sto rekoh, navikao sam se na nova kola i nisam ocekivao da ce mi ovoliko smetati "sitnice". Zelim da napravim sto bolji auto od ovoga i da uzivam u BMW-u kao sto i vecina ovde zeli.

Inace sinoc sam se vozio i sad auto radi kao satic. Moram jos trap da utegnem malo i bice to extra...

Ovu racunicu sto radim, radim i zbog sebe da se "oduzmem" ( a i zbog drugih ako neko zeli isto). Pravim kompletan dnevnik jer tako sam znam sta i kad sam zamenio.

1. Auto 2000 eur

2. Soferka sa zamenom 100 eur

3. Hauba, maska, tabla, pepeljara i upaljac 130 eur + 40 eur ruke

4. Alarm, muzika, zamena svetla unutar kola 450 eur

5. Plin 400 eur (imao sam bocu i creva na kolima)

6. Zadnje gume 140 eur + sirenje rubova tj vracanje na fabricki 25 eur

7. Zamena zadnjeg lonca 60 eur

8. Brisaci 50 eur

9. Plocice sa rukama 45 eur

10. Plastike i kederi 15 eur

11. Senzor radilice 75 eur

12. Sredjivanje instalacije 30 eur

---- za sada 3560 eur

Link to post
Share on other sites

recimo onaj beli 525 sto je bio ili tako neki...

mozda ne radjaju svaki dan ali vremenom bi nasao neki

Taj beli 525 jeste u odlicnom "fabrickom" stanju,ali je klotara,i sta tu onda ide??Daj felne,siroku njusku,daj spustanje,enterijer,auspuh,///M-ov volan,daj neku muziku,daj crne farove,daj plin,daj ovo,daj ono........I gde si onda???OPet si ulozio boga oca i samo te je auto kostao mnogo vise od ove varijante,i opet je"beli"!!!

Link to post
Share on other sites

Taj beli 525 jeste u odlicnom "fabrickom" stanju,ali je klotara,i sta tu onda ide??Daj felne,siroku njusku,daj spustanje,enterijer,auspuh,///M-ov volan,daj neku muziku,daj crne farove,daj plin,daj ovo,daj ono........I gde si onda???OPet si ulozio boga oca i samo te je auto kostao mnogo vise od ove varijante,i opet je"beli"!!!

Upravo to ... belog sam video uzivo,stvarno je fabrika,al opet zavisi kod sta hoce ;) neko vise voli da vozi totalno fabricki auto sa fabrika felnama itd

ja recimo "ne mogu" nije to to :D

Link to post
Share on other sites

Ovde vecina vise ceni dreseve koji su sklopljeni iz 5 komada nego auto koji je u fabrickom stanju pa i ako je beli a taj beli sa dobrom felnom izgleda kako ti 5u1 nikada nece .

S16 , nemoj da se nadjes uvredjen za to sto pisem , moje misljenje je da je taj auto dres i da je glupo u to ulagati pare.

Link to post
Share on other sites

S16 , nemoj da se nadjes uvredjen za to sto pisem , moje misljenje je da je taj auto dres i da je glupo u to ulagati pare.

hahaha, ni neverujes koja je dresina, uzas, secen na 3 dela ...

Link to post
Share on other sites

Bre brate gledam ovu tvoju racunicu sto kazes i mnoge cifre mi ne ulaze u glavu no to i nije toliko bitno tvoje pare pa radi sa njima sta hoces posto vidim da si poceo da se razbacujes ali mora li svaka stvar na autu mora da se kupi pa cak i glupo kabinsko svetlo?! Nije sustina u tome davati pare da ti ostali sredjuju autu, vec se sam angazovati oko istog, par zica nije problem zalemiti i napraviti kabinsko svetlo po sopstvenom ukusu ;) eto uzeo sam taj najbanalniji primer.

Link to post
Share on other sites

Nisam rekao da je secen ali u takvom stanju auto koji nema gde nije zagreban i koji ima delova od skoro svih BMW modela , table iskidane i da ne nabrajam dalje za mene je dres.

Ako treba sadasnjeg vlasnika da ubedjujemo kako je kupio perfektan auto , ja to ne mogu jer mislim da je kupio los auto .

Bolje da je kupio onaj 535i iz Rume za 950 eura pa ga polako sredjivao bar bi imao dobar auto a ovako ima bure bez dna .

Link to post
Share on other sites

Ja se licno ne slazem da je auto dres. Ali ono najbitnije je da postoji volja da taj auto bude mnogo bolji. Jedan od glavnih par razloga sto sam uzeo e34 je bas to da mogu da biram sta cu fabricko da stavim u njega jer rasklopljenih ima vise nego ne znam ni ja cega.

I da dodam da e34 u Srbiji sa originalnim enterijerom (koznim u savrsenom stanju) i ne secenom i ispravljanom sasijom mozes na prste da nabrojis.

Bre brate gledam ovu tvoju racunicu sto kazes i mnoge cifre mi ne ulaze u glavu no to i nije toliko bitno tvoje pare pa radi sa njima sta hoces posto vidim da si poceo da se razbacujes ali mora li svaka stvar na autu mora da se kupi pa cak i glupo kabinsko svetlo?! Nije sustina u tome davati pare da ti ostali sredjuju autu, vec se sam angazovati oko istog, par zica nije problem zalemiti i napraviti kabinsko svetlo po sopstvenom ukusu ;) eto uzeo sam taj najbanalniji primer.

Dobro ovo je veci bilo pitanje vremena kada ce neko reci.

Vidis, ja sam jedan od onih koji smatraju da ljudi treba da se bave onim za sta su strucni (izuzev hobija). Tako da ja kao knjigovodja i diplomirani ekonomista nemam sta da trazim oko kabinskog svetla. Isto tako secene opruge ne treba da budu na autu koji je neko godinama konstruisao od bas tog kabinskog svetla do lezanja, stabilnosti i udobnosti.

Ne bezim od toga da naucim, sto i jesam, posle brdo godina u ovom hobiju, ali poenta je da ja svojim zaradjenjim parama platim nekog ko je zavrsio skolu da to svetlo namesti i dovede u fabricko stanje, isto kao sto ce on da plati nekog da mu recimo, zameni ekran na telefonu. To "po sopstvenom ukusu" necu da komentarisem, jer opet to je BMW, sedan koji je kostao kao dobar stan u BG-u, i smatram da ne treba da izgleda kao lokalni vasar.

Link to post
Share on other sites

Voleo bi da si platio nekog da taj auto pregleda kako je trebalo i da te je posavetovao kako bog zapoveda .

Cenim sve koji vole auto moto sport hobi i volim da vidim kad se neko trudi oko svog auta , motorcikla ... bilo u sredjivanju ili odrzavanju ali mi je krivo kad neko ko to voli i zeli da ulozi ozbiljne pare za tako stari auto da bi imao auto za primer krene od lose osnove i posle brdo troskova i truda ne napravi onako kako bi trebalo .

Druze nista ne pisem iz zlobe vec vrlo realno pa se nemoj ljutiti :thumbsup:

PS.

Teras me da pisem , ako je tako savrsen zasto su mu cesale gume i zasto si prednjicu promenio ako si kupio auto zbog dobrog enterijera onda ok .

Zelim ti da ga sredis kako zelis i da se navozas u njemu.

Link to post
Share on other sites

Poenta je da ja bas jesam platio nekog da pregleda auto a i Bata je onako drugarski pogledao mada inace zna auto kao i dosta ljudi po BG-u.

Moj majstor iliti drug: "Jedna od boljih 5-ica, samo jaci motor da se stavi, i da se stave pravi amorti i opruge"

Neki lik kod Bate "Pa dobra je za te pare" i Bata ga prekida i kaze "Ne nije dobra za te pare, nego tesko bolju mozes da nadjes za bilo koje pare"

Mislim ovo je sad zalazenje u detalje no nije ni bitno. Da sam uzeo 3.5 ili tako neku, sanse da mi motor produva posle pola godine su velike, enterijeri vrlo diskutabilni, koza pocepana, pola stvari ne radi, itd, sanse da auto nije odvaljen od zivota na nekom autobanu su jako jako male. Tako da posle svega, ja i dalje mislim da za e34, definitivno nisam pogresio sto sam uzeo bas ovaj. Kao sto rekoh, neko bi ga uzeo i vozio i verovatno dinara ne bi ulozio u njega. Ja ne mogu i ne zelim tako. Ne znam zasto imas utisak da je auto sklapan i 5 drugih jer to stvarno nije, bar ne sto si tice bitnih delova. Motor jeste drugi, ali to bi verovatno i ja uradio. I na autu ima gita samo na zadnjoj desnoj strani kod ruba, ostalo je sve ok.

Jedino sto mi je zao i sto ne shvatam zasto se desilo je, zasto je Klinik skinuo prednje kocnice od 540i i stavio od 520. Ne znam koji je dogovor tu bio kad je on ubacivao motor ali eto taj deo ne shvatam. I to je jedna od stvari koju bi voleo da vratim od 540-ice.

edit:

Ne ubedjujem te da je savrsen, jer savrsenog auta starog 20 godina (a za ove pare) naravno da nema. Ali samo mislim da imas losije misljenje nego sto stvarno jeste.

I ne zameram sto pises, i kapiram da nije iz zlobe (ne vidim neki razlog za zlobu). Hvala na lepim zeljama :)

Link to post
Share on other sites

To 5u1 sam rekao onako , ne volim te kupusare , vise volim da je fabricki pa makar bio i 518i , sto se na slikama vidi meni ne izgleda bas naj naj kako su pricali za taj auto .

Da ga vidim uzivo mogao bih u detalje da ti kazem ali ovako ne mogu , ako si ti zadovoljan sa njim ok , necu vise nista negativno komentarisati .

Nek ti je sa srecom i da te dugo sluzi.

Link to post
Share on other sites