trosi kao lud 520i 12v 88'


Recommended Posts

kupio sam 520i 12v 88'. trosi blizu 35l plina i skala za potrosnju je stalno u maksimumu, pa i na leru... mislio sam da je do isparivaca pa sam ga remontovao ali dzabe... gas ide preko protokomera koji je neispravan ,a nemam pumpu za gorivo. da nije do protokomera? pomozite jer sa tom potrosnjom stoji mi kao ukras u dvoristu! :(

Link to post
Share on other sites

Skala za potrosnju i treba da stoji na maksimumu na leru, jer je tada potrosnja beskonacna na 100 km, jer se ne kreces. Protokomer ne igra ulogu kod venturi plina, tako da nije ni zbog njega.

Premalo si podataka dao da bi ti se on-lajn pomoglo.Opisi kako radi, puca,stuca i slicno, da li ga je stelovao neko ko zna kako se to radi ili ne?

Link to post
Share on other sites

Druze, pa ti si zvanicno apsolutni rekorder po potrosnji na forumu!

Salu na stranu, osim protokomera pregledaj obavezno i plinsku instalaciju od pocetka do kraja da slucajno negde ne curi plin. Probaj promeni mesto gde sipas plin, ili osposobi da radi na benzin pa vidi potrosnju istog itd...

Link to post
Share on other sites

bio sam do majstora za plin, jer sam mislio da je nemoguce da potrosi toliko i da verovatno curi... nigde ne curi i sve izadje na auspuh kaze majstor i predlozio mi da remontujem isparivac. odradio sam to i isto i dalje! slabo vuce i lenj je dosta... hoce da detonira kad mu naglo dam gas. mislim se da nije mozda sauh zaglavio....? ali nemoguce je i onda da toliko trosi. a ne bih da ga teram kod majstora i opet da ulazem u njega ,a bez rezultata... a plin sam sipao na svim mogucim pumpama i ista potrosnja... u 5 przini na vrh gasa opet je skala za potrosnju na maksimumu...

Link to post
Share on other sites

Ne gledaj tu kazaljku, cim ti je pokvaren protokomer, ona moze da pokazuje svasta

Svasta moze da bude, od fals vazduha do pogresne smese, a mislim da ce ti finansijski najvise prijati da odes kod dobrog majstora za plin, metoda pokusaja i promasaja je najskuplja

Link to post
Share on other sites

Heheh.Da ali ne zbog detnonacija,Sala. Nek ti neko ko zna nasteluje da pravi dobar odnos i to je to.sigurno gura mnogo plina cim toliko trosi a ne curi.Ili zavrci sam polako pa probaj.Najbolje na benz namesti pa po tome posle i plin. Btw. Jel hoce da detonira na benz kad ostaje bez istog ? cini mi se da mi danas "puckao" na benz a samo sto sam krenuo na pumpu.

Link to post
Share on other sites

upravo krecem kod majstora za plin, a pumpu cu da narucim samo da vidim sta sve treba. posto kad sam ga uzeo lik mi je rekao da nema pumpu i neka creva i da mu je to 100eur... a ja sam nasao pumpu za 50, pa da majstor pogleda ako i ta creva fale.... a sutra cemo da jedemo mast i hleba... :D

Link to post
Share on other sites

upravo krecem kod majstora za plin, a pumpu cu da narucim samo da vidim sta sve treba. posto kad sam ga uzeo lik mi je rekao da nema pumpu i neka creva i da mu je to 100eur... a ja sam nasao pumpu za 50, pa da majstor pogleda ako i ta creva fale.... a sutra cemo da jedemo mast i hleba... :D

ako pitas za pumpu za gorivo,obrati se Sale335i

Link to post
Share on other sites

Sto mu je verovatno totalno neisplativo.

Ionako ce voziti na plin, a moze savrseno da radi i bez ispravnog benz.sistema.

neko ti je hakovao nalog i lupa gluposti u tvoje ime. pod hitno da ga nadjes i dve tri vaspitne da podelis.

Link to post
Share on other sites

Nije tacno.

Pumpa moze da fizicki ne postoji, dizne mogu da budu totalno zapusene, protokomer los, pa da opet auto radi savrseno na plin. Naravno, pricam o venturiju, koji svodi i najkomplikovaniji sistem ubrizgavanja na karburator sistem.Bitno da je struja ok i da nema fals vazduha.

Link to post
Share on other sites

uzeo sam auto od majstora!!!!! za sada koliko sam mogao da primetim lepo ide, ne stuca, ne detonira i miran rad ima.... skala za potrosnju radi-nije stalno u maksimumu kao ranije i pri normalnoj voznji krece se izmedju 7 i 13l. promenio je isparivac, stavio je nov, skinuo onaj automat za ler gas-neispravan i stavio onaj ventil, protokomer je bio zaglavljen na zatvoreno i promenio difuzor, kaze da je stavio manji za milimetar u precniku.... cena 60eur.

JAVLJAM ZA POTROSNJU....

svi koju su rekli da promenim majstora za plin bili su u pravu! :)

-HVALA NA SAVETIMA-

Link to post
Share on other sites