Recommended Posts

Nisi naveo koliko auto ima kilometara.....Moze biti puno toga od dizni i turbo punjaca pa sve do banalnih stvari poput lose nafte,prljavih filtera goriva,vazduha i turbo punjaca.

Ako je sve od navedenog u redu,uglavnom ne treba previse brinuti.Prilikom divljackog pritiskanja gasa dizeli preko 100 hkm uglavnom malo dime.....

Link to post
Share on other sites

Nemoj da se sekiras zbog crnog dima, za svakog dizela a narocito turbo-dizela je normalno da zadimi kada mu naglo promenis rezim rada. Prati nivo ulja i potrosnju, ako je sve ok i auto ne trza i nema "knedlu", budi bez brige. Jedino mozda bas novi automobili ne bace toliko dima zbog toga sto im je sistem za recirkulaciju nov i cist, ali crni dim na turbo-dizelu uopste nije znak da nesto ne valja.

Link to post
Share on other sites

Hvala na komentarima! Auto je prešao 200.000 km. i ne troši ulje, mirno radi i na leru i u toku vožnje. Motor je čist i nigde se ne primećuju tragovi uljnih isparenja.

Link to post
Share on other sites

Imam isti auto, imao sam isti problem. Zamijenio filter vazduha i nema vishe dima uopshte. Ako mjenjash filter vazduha, promijeni i filter uljnih isparenja, on se nalazi ispod njega.

Link to post
Share on other sites

Ponovo se zahvaljujem na savetima. Majstor koji mi odrava auto je reio problem jer je ustanovio da je crevo koje vodi od interkulera do turbine bilo malo pocepano. Novo crevo sa alumionijumskom cevi kota oko 18.000 dinara ali je on to reio tako ro je crevo zamenio crevom od Audi A6 3,0 TDI, koje je skratio na meru i povezao ga sa sistemom putem elni. Crevo je identičnog prečnika i armirano je kao i originalno. Sada auto mnogo bolje vuče a od crnog dima nema ni traga. Nadam se da će ovaj primer nekome pomoći. Crevo za Audi sam platio 2.000,00 dinara.

Link to post
Share on other sites

Kako ne bi došlo do zabune, radi se o crevu i aluminijumsj ceni koja vodi od interkulera do EGR ventila. Crevo je puklo na ulazu u EGR ventil i verovatno je smeša bila siromašna vazduhom.

Link to post
Share on other sites

Molio bih moderatora da malo smislenije brise postove,ako ih vec brise. I treba da se obrisu svi postovi koji su van teme, a ne samo neki (npr. moji).

pa tvoji su, prvobitno, i ostali....i bilo je smisleno...i bar je bilo zabavno...

Link to post
Share on other sites

Nije u pitanju sujeta sto je u pitanju moj post, nego glupo izgleda tema kad se cita od pocetka, tek odjednom neko odgovara na neki citat koji je u medjuvremenu izbrisan. Ovako, lepo se obrise sve sto nema veze s temom, naravno ukljucujuci i moje nesuvisle postove, i eto korisne teme.

Link to post
Share on other sites

ok...primljeno k znanju

... i eto korisne teme.

A da korisno opet ne postane beskorisno (kao sto na prvi mah ovo izgleda) ovakve primedbe ubuduce, molim iznosite na PM ili u temu namenjenu za to.... “Clanovi – knjiga utisaka...itd”

Ajmo dalje... :)

Link to post
Share on other sites

Ponovo se zahvaljujem na savetima. Majstor koji mi održava auto je rešio problem jer je ustanovio da je crevo koje vodi od interkulera do turbine bilo malo pocepano. Novo crevo sa alumionijumskom cevi košta oko 18.000 dinara ali je on to rešio tako šro je crevo zamenio crevom od Audi A6 3,0 TDI, koje je skratio na meru i povezao ga sa sistemom putem šelni. Crevo je identičnog prečnika i armirano je kao i originalno. Sada auto mnogo bolje vuče a od crnog dima nema ni traga. Nadam se da će ovaj primer nekome pomoći. Crevo za Audi sam platio 2.000,00 dinara.

Cudi me da nisi primetio da ti auto slabije vuce,ne secam se dasi pomenuo,ali super vazno da si resio problem

Link to post
Share on other sites