ostao bez benzina i sad ne prima gas


Recommended Posts

danas sam se zaglavio u nekoj nedodjiji i ostao bez benzina i vozio sam na plin (sekvent) 50-ak km i kad sam sipao gorivo auto poceo da trokira,jedva prima gas,gusi se,kao da nema goriva.a kad odstoji sat-dva treba da verglam 15-ak sekundi da bi uopste upalio,sastavi malo pa opet nista,kao da ne dobija gorivo i kad konacno upali lose prima gas i ne vuce nikako.Dok nisam ostao bez goriva sve je radilo perfektno i isao je na benzin kao nevreme...sta bi moglo da me zeza sad,da je pumpa ona bi valjda riknula skroz pa nebi radio uopste,meni nesto smrdi na regulator pritiska il je povuko neko trunje sa dna pa zapusio sito ili filter,al ne verujem...

Link to post
Share on other sites

Pretpostavke su ti tacne, najverovatnije ti je crkla pumpa, a i filter se verovatno zapusio.

A sad verovatno znas da ne smes da vozis kola ni na plin ako nemas benzina, odnosno, ako vec moras, onda je neophodno da izvadis relej pumpe (kako ne bi radila dok ti vozis na drugo gorivo) ili da je na drugi nacin onesposobis.

Link to post
Share on other sites

...ali zato na plinu radi super :rolleyes: Ta priča o Vanosu bi pila vodu da plinski uredjaj "ne koristi" taj sistem tj. da motor dok radi na plin Vanos nije u funkciji, ali pošto naravno to nije tako auto bi se isto ponašao i na plinu.

I uopšte, čudno je da je pre toga auto išao kako treba a motor radio kao singerica, a onda je Vanos naprasno "izdahnuo". Ne ide to tako sa Vanos-om niti on ima ikakve veze sa činjenicom da si ostao bez benzina u jednom trenutku.

Samo jedan savet: menjaj majstora ;)

Link to post
Share on other sites

ista je prica sad i na benzinu i na plinu,cak na plinu sad radi i gore nego na benzinu,moglo bi se reci da sad ne moze ni da se vozi na plinu,a na benzinu radi ali lose ide i nece da pali kad malo odstoji...a bio sam kod 2 majstora i nijedan nije znao sta se desava,merio sam pritisak u magistrali,sve je ok,pumpa radi extra,filter sam zamenio i nista,auto sve gore i gore radi.i danas sam otisao do bmw stefanovica i tamo mi utvrdili da je vanos riknuo...

a kada sam uzimao auto i vozio ga na proveru kod jednog majstora u bmw servis,napomenuo mi je da se "vanos malo cuje" ali nije strasno i nisam imao nikakvih problema do pre neki dan dok nisam ostao bez goriva...

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mala Pomoc!!!

Sekvent mi je zaglavio na plin...tj na samom kontaktu ja cujem kako cakne, tj prebaci na plin, a obicno to uradi na 2500 hilade obrtaja Ima li neka fora da ga direktno prebacim na benzin i dali da pokusam da ga upalim na gurku...posto nece na plin da mi upali auto.Nemam iskustva, skoro sam uzeo auto i 1 put mi se desava ovo. help help help.....SOS SOS SOS

Link to post
Share on other sites

ako je sevent u pitanju, onda auto OBAVEZNO pali na benzin, i kada dostigne odredjenu temperaturu motora (ta temperatura je zadata kompjuteru plina) onda tek prebaci na plin, kod sekventa obrtaji nemaju veze...

Link to post
Share on other sites

imaju veze obrtaji ali i temperatura motora! obicno je to 35 stepeni jer tad auto izlazi iz plavog, otvara se polako termostat, voda pocinje da kruzi i tako dalje da ne pricam bzvz.. E sad, ja sam leti sekvent palio na plin direktno jer je temperatura uvek bila preko 35 stepeni.. To se radi tako sto drzis taster, das kontakt i zaverglas. Vidi da nisi polomio taj taster pa da ti je stalno pritisnut?

Link to post
Share on other sites