Recommended Posts

problem :)

izrazit je tek sad kada je jako hladno. letos, kad sam kupio auto, i zamenio sve zivo sto je trebalo zameniti (ulje, kaiseve, filtere) zamenio sam i svecice. i tad kad sam ga kupio, auto je imao problem pri paljenju, kada je hladan - naime, proradio bi tek kada drugi put pokusam da startujem.

u tom trenutku auto je imao ugradjen obican plin, samo ja nisam bio siguran da li pali na plin ili na benzin. auto ni tad, a ni danas, ne vozim na benzin, posto su mu dizne prljave, tj toliko stuca, da i ne pokusavam to da uradim, a imam oko 40l benzina u rezervoaru.

medjutim, sada kada je zahladnelo, situacija se pogorsala - nece da startuje ni iz 15og pokusaja. dolazilo je do toga da ispraznim akumulator (docnije je konstatovano da se akumulator puni na 12,6 umesto na 14V, to jos nisam sredio, verovatno je neki regler u pitanju). to je za prvo paljenje. kasnije u toku dana, pali ili iz prve ili iz druge :lol:.

da napomenem, uvek kada startujem, ubacim kljuc i dam kontakt, i cekam da se zelena lampica ugasi i da bude crvena, pa onda zaverglam, i on odmah posle toga opet upali zelenu (tj. plin).

ima li neko neku ideju u cemu je problem i kako ovo da resim?

takodje, sad, kad je hladan, a i ponekad kad je zagrejan, dok sam na leru, desava se da broj obrtaja padne ispod 500 rpm, i da auto pocne da stuca - sto resavam sa tri brza stiska na papucicu gasa, i auto nastavlja da radi normalno - desava se ponekad i u voznji da jednostavno auto zagusi, tj da ne vuce, sto opet resavam pritiskanjem kvacila i brzim kratkim turiranjem......posle toga sve shljaka ok :lol:

joj sta li je u pitanju????????

Link to post
Share on other sites

Sto se tice punjenja to je zbog alternatora (verovatno su otisle cetkice).Ne znam kako ti je odradjen plin (on je osetljiv na mnoge stvari)...Sto se tice pada obrtaja na leru treba proveriti sva creva vazduha (ako je neko osteceno vuce ti "fals" vazduh pa obrtaji padaju).

Link to post
Share on other sites

ako ti ne radi na benzinu ti ga pali.idi ga usteluj.plin se drugacije steluje za toplo i hladno vreme.ako ti je ustelovan plin na hladnom bi trebalo da pali bez problema na plin, a kad ti je ugrejan sa malo vise verglanja.

Link to post
Share on other sites

samo smesha na leru ne valja...

potrazi Kaludjera ili Lazara ako si vech u Chachq.

pitaj bilo koga tamo svi bi trbalo da znaju za njih

nije CA toliko veliki grad

nemoj nishta sam da chachkash!

Link to post
Share on other sites

samo lazara ..... on je kralj ..... pretpostavljam da imas brc uredjaj kad kazes da ne znas da li je na benzinu ili plinu , a trebalo bi to da saznas jer bi bilo pozeljno da ga na benzin palis , tj upalis pa prebacis na plin i drzis na 1000rpm

Link to post
Share on other sites

imao sam isti problem sa 320i! izbacio sam programirani prekidac i stavio obican,tako da sada rucno prebacujem na LPG ili benzin! to ti uopst ne treba,samo muka vise,ovako si ti gazda. sto se tice lera:jos uvek me muci to kad je dobro zagrejan,isti slucaj,opada.

P.S. Naravno obican uredjaj,ne sekvent!

Link to post
Share on other sites

Nemoj da ga iskljucujes,protokomer nema veze sa radom na plin. GTA su ok ne znam kako bi ti da ti steluju obican plin,na nogu oko ili nesto trece :unsure:

preko izduvnih gasova, kao i sekvent.ranko sto ugradjuje zavoli radi tako.rezultat je auto ide isto trosi manje(meni je trosio 15% manje).sad skoro sam izvalio da retko ko steluje preko izduvnih gasova obicne uredjaje.kod rasica na uvce 600din a na izduvne gasove 1200din.sto znaci da za otprilike 500-600km vratim tih dodatnih 600din.a i na uvce mogu i sam da ga stelujem.

Link to post
Share on other sites

imao sam isti problem sa 320i! izbacio sam programirani prekidac i stavio obican,tako da sada rucno prebacujem na LPG ili benzin! to ti uopst ne treba,samo muka vise,ovako si ti gazda. sto se tice lera:jos uvek me muci to kad je dobro zagrejan,isti slucaj,opada.

P.S. Naravno obican uredjaj,ne sekvent!

znas kako, na benzin uopste i ne vozim, tako da mi opcija automatskog prebacivanja odgovara. kapiram da je problem u protokomeru, to cu morati nekako da resim.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Momci ne nagovarajte momka da usere auto pa kad vec pali na plin savet .

kad je hladno bai jednu krpu i polako sipaj vrucu vodu iz bojlera na njega da primi pocetnu toplotu da bi gas odpario i auto lakse upalio.

Odvrni malo na isparivacu tockic podesavanje lera da bi dobio u startu vecu kolicinu gasa

Mogao bi da odneses dizne na pranje na ultra zvuk i da posle toga provozas auto na benzoli jedno 200 km pa onda na plin vozi dalje

Ako je uredjaj stariji uradi reviziju jer su mozda membrane spekle od smrzavanja pri hladnom startu.

Ispusti ulje na donjem cepu ako je uredjaj vruc da oslobodis membranu niskog pritiska od ulja.

To je ukratko sto treba da uradis

Ps benzin ti je taj star i ni zasta nije nego za pronje pa ga izvadi i sipaj sveziji.

Link to post
Share on other sites