ne mogu da ozracim e34 12v


Recommended Posts

nikako ne mogu da ga ozracim, stajao mi nedelju dana i reko ajd' da ga upalim malo da radi kad poceo da dize temperaturu...

ozracujem ga tako sto odvrnem sraf na hladnjaku i termostatu, pustim grejanje i po gasu.... tako sam ga ozracivao bezbroj puta...

na kraju sam pomislio da nije termostat zaglavio, jer vraca vodu na hladnjak, pa sam ga izvadio i proverio i otvara... imam mlaz na srafu na termostatu ali nikako da dobijem kontrolni mlaz na hladnjaku.

sta bi moglo biti?

Link to post
Share on other sites

probaj da mu das odusak sa druge strane :pleasantry: kad dobijes radnu temperaturu,odvrni cep gde sipas vodu ( antifriz ),pa ga pokusaj ozracivati sa otvorenim cepom.verovatno ti se negde napravio vakum,a ako imas vakum,moras mu dati odusak na 2 mesta :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Ako imas plin to ume da bude problem kod tih motora,dok protera vodu treba mu vecnost,a jesi vratio termostat??Zato sto bez njega ces tesko da ga ozracis,kakva ti je pumpa za vodu??ako je losa moze i to da bude uzrok.Probaj da naduvas malo na hladnjaku,znaci tamo gde sipas tecnost ustima duvaj,mozda probije.

Ja sam imao problem na istom tom motoru sa ozracivanjem,naravno plin je bio uzrocnik,od kad sam promenio motor i izbacio plin nema vise tih problema.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Kako ozraciti m20 ako je ostecen sraf za ozracivanje na termostatu i ne moze da se odvrne?

Kolega, ako ovo pitas u moje ime, imas jos jedno pice od mene :drinks:

Link to post
Share on other sites

Sredio sam plin, pali auto kao mina, jedino jos da ga ustelujem. Ledio mi je isparivac zbog membrane visokog pritiska, gurao je tecni gas na kvarnjaka kroz nju pa se sve momentalno zaledi. Svakako cu da ga ozracim, ne moze da skodi, samo da vidim da li mi trosi antifriz negde. Jedino da mi sjasu sa grbace na poslu pa da uhvatim koji slobodan trenutak za auto. Da ne kvarimo coveku temu, ali centralana mi je opet u strajku, verovatno kontakti zezaju posto sve radi kada pada kisa. Jos samo onaj sprej da nadjem. Poz!

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Imam problem sa ozracivanjem E34 525 M20 sa plinom, skidao sam pumpu za vodu, istocio sav antifriz na bloku(odvrnuo sraf ispod izduvne grane) i istocio sve iz hladnjaka. Podigao sam prednji deo da bude najvisa tacka, motor je bio hladan kad sam poceo da radim.

Radio sam ovim redosledom:

Odvrnuo sam sraf za ozracivanje na hladnjaku i kucistu termostata i cep ekspanzione posude.

Upalio kontakt grejanje na maximum i na keca ventilator.

Poceo sam da sipam antifriz koliko je moglo da stane.

Onda sam zavrnuo sraf za ozraku na hladnjaku a ostavio odvrnut na termotatu i pistoljem za vazduh nabio pritisak u ekspanzionu posudu na hladnjaku dok nije potekla cista voda bez vazduha na srafu na termostatu. Onda sam ga zavrnuo i uradio isto to za sraf na hladnjaku. Dolio sam vode da bude na sredini.

Onda sam upalio auto da dostigne radnu temperaturu, ali i dalje nema grejanja i povecava mi nivo u ekspanzionoj posudi i onda prelije preko hladnjaka, gde sam pogresio? Onaj preliv sto vraca vodu u ekspanzionu posudu je procirkulisao na njega ide antifriz.

Link to post
Share on other sites

Mene je zimus jebo vazdusni čep desetak dana dok nije sam isterao. Ozracim, sve ok dok radi auto ali kako ga ugasim i malo se ohladi ponovo čep. I tako desetak dana dok nije sam isterao vazduh.

Link to post
Share on other sites

Uspeo sam nekako da ga ozracim, ima grejanje, temperautra na sredini i ne dize mi nivo na hladnjaku preko cepa. E sad problem je sledeci kad sam ga vozio normalno nivo na hladnjaku je gde treba, ali kad sam ga provozao dosta ostrije 5km voznje kad sam stao izbacio je antifriz na cep iako temperatura stoji na sredini? Da li je moguce da je cep prelivne posude problem pa da zato izbaci antifriz, zato sto sam primetio da i kad je auto ugrejan nema nikakvog pritiska kad ga odvrnem?

Link to post
Share on other sites

To znam, nego kad dostigne radnu temperaturu ja ugasim auto i odmah odvrnem cep ali nema nikakvog pritiska u sistemu, da li je to problem u cepu? A antifriz mi je izbacio prilikom ostrije voznje sa zatvorenim cepom, kad sam stao provukao se antifriz pored cepa i izbacilo ga je napolje. Da li je moguce da cep ne dihtuje lepo pa se zbog toga to desava? Vodena pumpa nova, termostat nov, hladnjak nov, temperatura uvek stoji na sredini.

Link to post
Share on other sites

Одврнеш пластични сафић на хладњаку или где ти стоји,грејање грунеш на максимум и пустиш да се мотор сам полако греје! Прво ће излазити само ваздух а касније антифриз и ваздух...тако ће ти изаћи и нешто антифриза али јбг. Тај процес поновиш два три пута. Али скроз да ти се охлади мотор па испочетка! Гледај када ти отвори термостати,код мене има елктронски вент. па сам на основу њега знао када је доста! Овако не може да омане! Наравно црева ти морају бити мало тврда зато што је систем под притиском а никада не отвараш чеп када је мотор врућ биће хаврије по рукама :prankster2: :prankster2:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Imam jedan problem na mom autu (E34 m20b25) pa ako neko zna u cemu bi mogao da bude problem. Temperatura je uvek na sredini, grejanje radi super a dešava mi se kada ga gazim jače (vožnja preko 3000 obrtaja) izbacuje antifriz na cep od hladnjaka. Kada vozim do 3000 nema tog problema. Da li može biti da je loše ozračen po ovim simptomima ili je u pitanju dihtung glave?

Link to post
Share on other sites