Recommended Posts

Greskom dva imbecila imam nesto vise od pola litra ulja u motoru, imam merac koji nije od M20 ali ja znam koliko ulja staje i ako sam napomenuo oni su sipali orijentisuju ci se po meracu i sada imam viska, presao sam oko 600Km mislio sam da ce to malo da pogori on taj visak, medjutim pojavilo mi se ulje u crevu usisa pa cak je do protokomera doslo, mrzelo me da skidam ali i filter vazduha je sigurno nauljen. Motor ne trosi apsolutno ni malo ulja, na meracu ne skida nista. Koliko je opasno, moram li da ispustim malo ili da vozim ovako, malo zapurnja ujutru, racunam da povuce to nagomilano iz usisa.

Link to post
Share on other sites

Ma poremetili su mi sve nesto sam u frci, moram da ispustim svo ulje pa da odmerim....ne znam po ovom meracu koliko mi fali jedino sto je trebalo da ne diraju nista.

Moze li neko ko ima M20 da izmeri sipku od meraca ulja kolika je, znaci samo sipka pez one plastike kojom se izvlaci, pa dole do vrha. Merac je na bloku motora, ima i onaj merac koji ide u karter, kod mene ide u blok...Hvala u napred!!! ...ako nekog ne mrzi...

Link to post
Share on other sites

Moj auto 525i, m20 motor, 1990. god. Da li je meraci kerteru ili u bloku, j***m li ga, mrak napolju pa ne vidim. Merio sam sipku i ovako je stanje: od pocetka meraca( mesto ulaska - znaci pocetka cevi gde ulazi merac) do max je 48cm a do mon je 50,5cm. valjda sam bio jasan.

Link to post
Share on other sites

Mislim da ni sam sebe ovde nisam razumeo. Jednostavnije, od ulaska u cev meraca do mamksimuma je 48 cm a do minimuma 50,5 cm.

aa gde je ulazak u cev ... na koju "tacku" se to odnosi - ajd molim te pojasni ! :P

Link to post
Share on other sites

Nema potrebe odvrtati,ispustati i sl.,dovoljno je izvuci sipku za merenje i umesto nje

gurnuti tanko plasticno crevo (na primer za infuziju) i pomocu sprica za injekcije izvuci visak.

Link to post
Share on other sites

:) E ljudi hvala, dobra ideja za ovo izvlacenje ulja, a premericu ujutru ono, sto ulzi u ono...pa vam javljam :) Vidite meni je glavni problem bio sto je elektricar gde je bio auto roknuo ulja jer je video da jedva vrh meraca kaci ulje i cepio "Necu ja da mi kod mene ovo u garazi zakove ovde..." a receno mu je da ulja ima i da merac nije odgovarajuci. Jbg trenutno je taj merac dok ne nabavim njegov. Napravio mi pos'o bez posla...necu da vas davim sada u kom je smeru otisla nasa rasprava :)

Link to post
Share on other sites

uzeo sam danas merac na kome je max na 50cm a min 48.5 i na njemu je nivo relativno ok. malo ispod maximuma...e sada on je taj visak izgleda terao gde je stigao jer ga imam u usisu, do protokomera je dosao, i verovatno na iber terao ostalo. Da ispustam? Da cistim.... sta da radim kazite mi?

Link to post
Share on other sites