Recommended Posts

Momci, danas sam išao do PG i pri brzini 80-90 km/h krenuo u preticanje, tada mi se auto počelo ponašati čudno jer ga znam "u dušu"... ne znam kako da vam objasnim, kao da je prednji kraj počeo da se pomjera lijevo-desno, kao da se njiše, kao čamac, i tako na svakoj neravnini i pri promjeni pravca...

Nije ništa strašno, sve se dalo iskontrolisati manjim pomjeranjem volana... ali mi je to čudno...

Meni su sumnjivi silen blokovi naprijed, nijesu pocijepani već nekako meki...odavno su u takvom stanju al' se nikada nije ovo dešavalo...da li može zbog njih da njiše lijevo-desno?

Hvala...

Link to post
Share on other sites

proveri balans stanglu,ja sam taj osecaj imao dok mi Mirko uz zamenu kolevke nije i to sredio,a ne daj boze da je neko video kave su mi bile gumice i drzaci :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

@ Miki

Reglaza trapa u redu, odmah sam provjerio kod prijatelja sto radi reglazu... prije 10-ak dana sam bio isto u PG i nista nijesam primijetio... auto je lezao kao pegla...

@ Zakson

M10 je cudo :)... moze on da potegne kad god treba...ti to dobro znas druze moj...

@ Casper

Naravno sefe :)

Link to post
Share on other sites

Slican problem je i mene mucio. I odmah da kazem da je na trapu sve u najboljem redu i bio na reglazi dva put na dva mesta i ok. I onda je problem nestao 01.11. kada sam stavio zimski set guma,a letnji set garazirao. Tako da sam zakljucio da je najverovatnije zbog guma, a to cemo proveriti na prolece. Probaj i ti sa drugim gumama...

Link to post
Share on other sites

Moguce je i to, jer sam stavio nove zimske gume...sa ljetnjim setom mi se to nikada nije desilo...auto je spusteno i uvijek je bilo stabilno...

Sto se tice silen blokova, kakva su vam iskustva?...da li ista valja ovo sto se prodaje po prodavnicama auto djelova?

Link to post
Share on other sites

Moguce je i to, jer sam stavio nove zimske gume...sa ljetnjim setom mi se to nikada nije desilo...auto je spusteno i uvijek je bilo stabilno...

Sto se tice silen blokova, kakva su vam iskustva?...da li ista valja ovo sto se prodaje po prodavnicama auto djelova?

Ako probas sa drugim gumama javi rezultate.

Link to post
Share on other sites

kad bi dosao na dizalicu onda bi mogao,ovako jedino da zovem vidovitog Milana, ali magla je nece videti dobro

BTW moze luft u nazdnjem mostu uticati da se auto tako ponas ;)

ako nema lufta onda su te brate istripovali bocni vjetrovi :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Danas sam vidio da mi je zadnja lijeva guma malko izdušena, znači kad mi je majstor montirao zimske gume pozadi napumpao je obje na 2.2 pa ih nijesam provjeravao...a sad ova lijeva ima samo 1.5 :unsure:

Da li je to moglo da se odrazi toliko na nestabilnost?

Naravno, znam da može, al' baš toliko?...

Link to post
Share on other sites