razmisljam o bmw520d


Recommended Posts

razmisljam da kupim bmw 520 2000 god ili 2001god.Do sadnisam imao bmw,pa je svaki savet idobrodosao,naravno necu ga kupiti dok mi ne predlozite dobrog majstora kog bih platio da ga detaljno pregleda od kompresie pa nadalje

Link to post
Share on other sites

razmisljam da kupim bmw 520 2000 god ili 2001god.Do sadnisam imao bmw,pa je svaki savet idobrodosao,naravno necu ga kupiti dok mi ne predlozite dobrog majstora kog bih platio da ga detaljno pregleda od kompresie pa nadalje

Druze, pogledaj po forumu, vec je neko pitao.

520, zavisi sta ti treba. 100% nije masina za jurcanje ili natezanje. Veliki udoban auto, 520 trosi najmanje, mala registracija. Ako Boze zdravlja kupis, ne planiraj bilo kakve chip tuninge i sl.

Ocekivanja dosta zavise i od tvog iskustva, ako si vozio koral in 1.1 onda 520 leti.

a ako si vozio neku 'trkalicu' onda je 'bleja'..

Auto je pouzdan i dobar ( ako se dobro odrzavao)

a sto se tice servisa, pogledaj na forumu ne mozes da promasis.

Link to post
Share on other sites

hvala brate,vidi ovako s obzirom da sam kamiondzija navikao sam na lenja vozila:)ne treba mi za jurnjavu ali mi treba tip top aut,da bude utenut do maksmuma,da mogu u svakom mmentu da krenem na kraj sveta bez ustezanja.

Link to post
Share on other sites

hvala brate,vidi ovako s obzirom da sam kamiondzija navikao sam na lenja vozila:)ne treba mi za jurnjavu ali mi treba tip top aut,da bude utenut do maksmuma,da mogu u svakom mmentu da krenem na kraj sveta bez ustezanja.

To sto si napisao da ti treba, ne zavisi od motora, nebi ga bmw proizvodio da nije pouzdan. Ako nadjes neki solidno ocuvan, tehnicki ispravan, utegnut onda nemas razloga za brigu. neces se pokajati.

Link to post
Share on other sites

mozda sam se pogresni izrazio ,treba naci dobar primerak.Da li bi neko od vas mogao da mi kaze cenu odrzavanja,mislim na osnovno odrzavanje tog auta

NIsam tebi rekao,nego ovim kolegama sto kazu da je taj motor baba.

Link to post
Share on other sites

NIsam tebi rekao,nego ovim kolegama sto kazu da je taj motor baba.

svakako ja ne zam nista o bmw a picajzla sam urodjeno mi je to,pa necu da kupim neki krs pa da dobijem secer zbog toga.

Link to post
Share on other sites

vidi ovako s obzirom da sam kamiondzija navikao sam na lenja vozila:)ne treba mi za jurnjavu ali mi treba tip top aut,da bude utenut do maksmuma,da mogu u svakom mmentu da krenem na kraj sveta bez ustezanja.

Ako je tako, E39 520d je pravi izbor i biće ti sigurno dovoljno brz. Originalni BMW delovi, kao i sva ostala BMW vozila umeju često da budu skupi, ali na nekim stvarima se može i prištedeti i uzeti i zamenski deo, koji je dosta jeftiniji.

Što se utegnutosti i pouzdanost tiče, to sve zavisi na kakav primerak naletiš. U principu, treba dosta strpljenja pa i sreće da se nađe takav, naročito kod nas po oglasima. Ako se i nađe dobar primera, nije baš džabalesku...

Ono što je dobro, mora da košta (obrnuto ne važi!).

Link to post
Share on other sites

Ako je tako, E39 520d je pravi izbor i biće ti sigurno dovoljno brz. Originalni BMW delovi, kao i sva ostala BMW vozila umeju često da budu skupi, ali na nekim stvarima se može i prištedeti i uzeti i zamenski deo, koji je dosta jeftiniji.

Što se utegnutosti i pouzdanost tiče, to sve zavisi na kakav primerak naletiš. U principu, treba dosta strpljenja pa i sreće da se nađe takav, naročito kod nas po oglasima. Ako se i nađe dobar primera, nije baš džabalesku...

Ono što je dobro, mora da košta (obrnuto ne važi!).

sta mislis o ovom?

http://www.polovniautomobili.com/oglas1687320/bmw_520_d_top_stanjepovoljn/

svaakako bih morao naci dobrog majstora da ga dobro pregleda jer rekoh o bmw ne znam nista

Link to post
Share on other sites

Dok ga majstor ne pogleda, mogu samo da ti kazem da izgleda vrlo lepo. (ako ti znaci samo izgled).

+kupovina na placevima se isplati, zato sto je uveden zakon o zastiti potrosaca, tako da mozes u svaka doba, ukoliko naletis na neku skrivenu- bitnu manu, da se javis njima i da se to sredi

:) Srecna kupovina

Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se ukljucim u diskusiju...

Ja sam bas zadovoljan autom ali bas bas...

Evo bas ovih dana za vikend sam preso cirka 1800 km i to lagano skroz i bez trunke umora (i jos plus imam neko fabricko spustenije i za nijansu tvrdje vesanje). 130-140 na tempomatu i milina. toliko o udobnosti.

Posto sam par godina vozio e36 328, mogu da pricam i o performansama koje su za ovaj motor solidne i meni licno dovoljne. Znaci nije mi smetala "sporost" kod e39ke. Da se razumemo nemoj da ocekujes WOW efekat i da ti stane knedla u grlu kad stisnes papucicu gasa, ali naftarica zna da "povuce".

Kao i kod vecine dizela i kao sto je pisano po raznim temama ovde na forumu pazi na turbinu, dizne (narocito zadnju, elektronsku),zamajac a ovo sve ostalo je podnosljivo.

Odgovorcu ti na PM koji si mi poslao o cenama servisa i delova koje sam ja menjao (kad se vratim kuci i pogledam evidenciju).

Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se ukljucim u diskusiju...

Ja sam bas zadovoljan autom ali bas bas...

Evo bas ovih dana za vikend sam preso cirka 1800 km i to lagano skroz i bez trunke umora (i jos plus imam neko fabricko spustenije i za nijansu tvrdje vesanje). 130-140 na tempomatu i milina. toliko o udobnosti.

Posto sam par godina vozio e36 328, mogu da pricam i o performansama koje su za ovaj motor solidne i meni licno dovoljne. Znaci nije mi smetala "sporost" kod e39ke. Da se razumemo nemoj da ocekujes WOW efekat i da ti stane knedla u grlu kad stisnes papucicu gasa, ali naftarica zna da "povuce".

Kao i kod vecine dizela i kao sto je pisano po raznim temama ovde na forumu pazi na turbinu, dizne (narocito zadnju, elektronsku),zamajac a ovo sve ostalo je podnosljivo.

Odgovorcu ti na PM koji si mi poslao o cenama servisa i delova koje sam ja menjao (kad se vratim kuci i pogledam evidenciju).

ok hvala ti,pisi sve sto znas o cenama to mi je nabitnije,a to sto je spor,uopste mi ne smeta,samo da je on tip top stanje pa neka ide laanica

Link to post
Share on other sites

Sferni zglob 30 eura (Febi) turski neki ti je jeftiniji,

Kardanska guma 90 eura (Febi) turci duplo jeftiniji kao i polovna

Jez klime i grejanja (Standardna boljka kod e39, e36, e46...) Febi 70 eura ali na nagovor prodavca stavio neki Trucktec 50 eura

Manzetne 370 dinara :D

Filteri svi oko 50tak eura

Filter turbine 30tak eura

Podkrilo donje za branik, gde je senzor temperature 10tak eura

Ventilacioni izlaz za zadnje sediste 10 eura

To su neke stavri koje sam ja menjao od kad sam kupio auto...

Link to post
Share on other sites

bolji ti kupi punta,mnogo se unapred sikiras

hahhhah pa kako da se ne sekiram bre!Rekoh da sam bolesnik sto se tice kola,realan sam bolje da se sve raspitam i utanacimpa taman da je i punto negoda dobijem secer od nerviranja oko neke gluposti,npr umisljanja da se nesto cuje hahah

Link to post
Share on other sites

hahhhah pa kako da se ne sekiram bre!Rekoh da sam bolesnik sto se tice kola,realan sam bolje da se sve raspitam i utanacimpa taman da je i punto negoda dobijem secer od nerviranja oko neke gluposti,npr umisljanja da se nesto cuje hahah

druze ja vozim i volim bmw ali da prodjes jeftino i da vozis a da se ne kvari a kad se pokvari da popravis jeftino a kvalitetno....jok bre...to jos niko nije uspeo

Link to post
Share on other sites

...u njega ide 8-9l ulja.. saberi oduzmi, ruke, filteri.. :) =veselje

udobna voznja u premium limuzini mora da ima cenu :D

zato se svi ovde lozimo na BMW a ne Z(p)UNTA- njega moze svako da izdrzava..

Da li si mozda razmisljao o e46 320d? To je sasvim fina masina..

Link to post
Share on other sites

Ako je tako i ako si naviko i ako hoces da odrzavavas auto samo sa originalnim delovima evo cena za sve od najsitnije plasticne zabice do velikih zamenskih delova.

Dodaj samo PDV i to je to od ove navedene cene:

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Sedan/Europe/520d-M47/LHD/M/2001/browse/

Ako kupis krs i les povuci ce ti jos jedan auto u delove i majstore ako kupis dobar auto sem servisa i nekih potrosnih delova bices miran.

Naravno u startu je skuplje ovo drugo ali na duze staze je nadaleko povoljnije....

Link to post
Share on other sites