Imam pitanje o BMW skupu u 2012.


Guest nerro7

Recommended Posts

Bilo bi lepo da se drugari malo pokrenu pa da se skupi neka malo veca para da se moze nesto lepo organizovati .

Nisam bio na skupu u Leskovcu iako sam žarko želeo da dođem ("niko iz NS-a nije išao") ali po priloženom materijalu na internetu (snimci, slike, komentari...) izgledalo je super tako da može i lepše ali ako su mnogo veliki izdaci ovo je sasvim ok opcija.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Verujem da ako se unapred izloži šta bi se i gde organizovalo, ukoliko bi to bilo obećavajuće, da bi se dovoljan broj ljudi ipak ispružilo za 1000-1500din za učešće. Pa mislim toliko je prosečan vikendni večernji izlazak...

Naravno, bilo bi dobro da se detaljno unapred izloži za šta tačno ide taj novac!

Link to post
Share on other sites

Za prethodne skupove niko nije trazio novac, od vas smo trazili samo da dodjete, i na taj nacin date podrsku klubu. Pa ni to niste uradili. Uz dobru organizaciju iz svih krajeva Srbije ste mogli da dodjete za mnje od 1500 dinara.

Sto se clanske karte tice sa njom mozete obezbediti popuste i za vozila koja nisu marke BMW. Uz ovu clansku kartu (ko uplati do kraja Februara) dobija i clansku kartu BMW kluba Evropa sa kojom ima i popuste van nase zemlje. Kao na primer: Nas drug Darko tds je pre par dana isao u BMW muzej i sa clanskom kartom BCE dobio popust za ulazak.

Sto se tice pomoci klubu na ovom forumu ima preko 2000 clanova koji kada bi uplatili samo po 200 dinara klub bi mogao da organizuje skupove svuda sirom Srbije. A za ostatak do 1500 dinara i da dodju na te skupove. :e30:

Link to post
Share on other sites

ajd onda ovako, sta je cilj bmw skupa? da se skupe automobili ili raja? treba 4 krkana za se naguraju u golfa keca, dizela, jer on najmanje trosi i da klackaju na drugi kraj drzave da bi videli druga 44 krkana koji su se isto tako klackali do tog mesta, takodje golfom kecom, dizelom, jer on, jelte, najmanje trosi i to je bmw skup?

Link to post
Share on other sites

ajd onda ovako, sta je cilj bmw skupa? da se skupe automobili ili raja? treba 4 krkana za se naguraju u golfa keca, dizela, jer on najmanje trosi i da klackaju na drugi kraj drzave da bi videli druga 44 krkana koji su se isto tako klackali do tog mesta, takodje golfom kecom, dizelom, jer on, jelte, najmanje trosi i to je bmw skup?

nikako tako...! svako bi trebao svojim bmw-om da dodje,ali posto su uslovi u Srbiji kakvi jesu,mora njih vise u neciji bmw da podele troskove,kolko tolko se skupi bmw-ova,ali se ipak skupe...da su uslovi ovde normalni,svako bi isao svojim bmw-om...

Link to post
Share on other sites

Drugari . Za prethodne se skupove nije trazio novac i odrzani su tamo gde je to bilo moguce organizovati tj gde je organizator mogao organizovati skup sa najmanje troskova . Mozemo tako organizovati i u buduce na livadu i parkiraj ljubimce i svi koji dodju zadovoljni . A sa nekim parama koje bi smo sami uplatili bi mogli skupove da podignemo na jedan visi nivo i da pozovemo i nekog iz stranih drzava da dodje . Da sad cete reci pa bili su Bugari , bili su , a Italijani , Nemci , Cesi i svi ostali . Neka prve godine dodje po jedan iz dasleka cisto da vidi pa ce dogodine dovesti jos nekog . Nije skup samo parkirati na parking i lepi su .

Link to post
Share on other sites

Predlog: ako se bude pravio skup, zbog teške finansijske situacije, možda bi se trebalo unapred prijavljivati za skup i odakle je ko.

Onda bi se izabralo mesto skupa koje je većini najbliže, ili neke težinska geometrijska sredina. Kada se dođe na skup, oni kojima je mesto znatno bliže (a takvih bi bilo većina) bi skupili koju kintu (po 1000din recimo) da se delimično nadoknade putni troškovi vozačima automobila iz dalekih mesta (a takvih bi bilo manje, pa bi oni najdalje (>200km) dobili po otprilike 2000din, oni srednje daleko (između 100 i 200km) po 1000din recimo, a oni bliži (<100km) ne bi ni dobili ni plaćali). Tako bi svako bio u "šteti" oko 1000-1500din.

Primer: 25 auta/ljudi se prijavi, 15 iz Bgd-a, 3 iz Niš, 2 iz Leskovca, 1 iz Užica, 1 iz Kragujevca, 2 iz NS, i 1 iz Sr. Mitrovice. Skup je onda u Bgd-u, i 15 ljudi iz Bgd-a bi čipovali 15x1000din=15000din. To se raspodeli 5x2000 za 3 auta iz Niša i 2 iz Leskovca, 1000 za auto iz Užica, 1000din za auto iz KG-a, Novosađani i auto iz Sr. Mitrovice ne bi ni plaćali ni dobili pare. Ako nešto preostane, ide za piće za skup... Tako bi većina došla svojim autima i napravili zaista veći skup da se svi lepo upoznamo a niko ne bi pukao previše para. I ne bi došlo po 4 čoveka u jednom golfu II dizel, nego svako sa svojom mašinom!

E sad ostaje obaška organizovanje prostora i aktivnosti...

Link to post
Share on other sites

Predlog: ako se bude pravio skup, zbog teške finansijske situacije, možda bi se trebalo unapred prijavljivati za skup i odakle je ko.

Onda bi se izabralo mesto skupa koje je većini najbliže, ili neke težinska geometrijska sredina. Kada se dođe na skup, oni kojima je mesto znatno bliže (a takvih bi bilo većina) bi skupili koju kintu (po 1000din recimo) da se delimično nadoknade putni troškovi vozačima automobila iz dalekih mesta (a takvih bi bilo manje, pa bi oni najdalje (>200km) dobili po otprilike 2000din, oni srednje daleko (između 100 i 200km) po 1000din recimo, a oni bliži (<100km) ne bi ni dobili ni plaćali). Tako bi svako bio u "šteti" oko 1000-1500din.

Primer: 25 auta/ljudi se prijavi, 15 iz Bgd-a, 3 iz Niš, 2 iz Leskovca, 1 iz Užica, 1 iz Kragujevca, 2 iz NS, i 1 iz Sr. Mitrovice. Skup je onda u Bgd-u, i 15 ljudi iz Bgd-a bi čipovali 15x1000din=15000din. To se raspodeli 5x2000 za 3 auta iz Niša i 2 iz Leskovca, 1000 za auto iz Užica, 1000din za auto iz KG-a, Novosađani i auto iz Sr. Mitrovice ne bi ni plaćali ni dobili pare. Ako nešto preostane, ide za piće za skup... Tako bi većina došla svojim autima i napravili zaista veći skup da se svi lepo upoznamo a niko ne bi pukao previše para. I ne bi došlo po 4 čoveka u jednom golfu II dizel, nego svako sa svojom mašinom!

E sad ostaje obaška organizovanje prostora i aktivnosti...

Ja nisam mislio na skupljanje para da bi se nekom platio put vec da se pare skupljaju da bi se mogao organizovati skup jedne godine u NS-u , druge u Kladovu ... Da se pokrije cela teritorija srbije .I onda se zna gde ce biti skup npr ove godine u NS-u i sakupljamo pare za taj skup i npr uplacuju i oni iz Vranja a mozda nece doci jer su im troskovi puta veliki ali zato sledece godine opet svi uplacujemo pa se odrzava u Leskovcu a ovi iz Vojvodine kojima je skup put neidu ( kao sto je bio slucaj ) i tako se za par godina pokrije cela srbija a mozda se organizuje i dva tri skupa u jednoj godini . Sve ovo nije uopste komplikovano samo ako bi bili slozni a sa ovim podjebavanjima cemo imati sve manje skupova i druzenja . Nadam se da ste me razumeli .

Link to post
Share on other sites

Pa zato se i nalazimo tu gde smo . Nece platiti onaj ko neukapira o cemu se prica i onaj koji nece da uplati a svako normalan ko hoce da se ovo zavrti na jednom visem nivou ce uplatiti .

PS Radi se na organizaciji skupa ali otom potom .

Link to post
Share on other sites

Tako je. Ja i ti smo tu blizu, ne znam da li si bio na skupu u Leskovcu ali ja nisam mogao da odem. Pare nisu bile problem (pare nikada nisu problem što se BMW-a tiče) ali jednostavno mi je bilo glupo da idem sa svojim autom (jer nemam BMW još :( ) a po saznanjima niko iz NSa nije išao iako je bilo novosadskih automobila na skupu... Tako da što se mene tiče, najbolje bi bilo negde u centralnoj srbiji, što bliže svima iako znam da je to skuplja varijanta, pa zato svi damo malo novca i tako, ko dođe dođe, a ko ne ne, šta je tu je. I mislim da bi bilo najbolje da se proba par gradova za skup pa da odaberemo jedan i uspostavimo neku tradiciju ;) .

Link to post
Share on other sites

Ako se ja uopšte pitam nešto jer sam još "nov" na forumu, mada mislim da iapk zaslužujem neko poštovanje jer barem imam neke predloge, za razliku od nekih koji bi sve na gotovo, jer želim da učestvujem organizaciji skupa, uradiću sve što mogu, samo mi recite šta treba.

Link to post
Share on other sites

Evo šta mogu odmah da kažem, ima karting staza tu na jezeru kod nas, znači lokacija prelepa, savršena ali sa slabim dešavanjima, poznajem te ljude, oni drže i moto klub kula tako da bi mogli da budu i manjinski sponzori skupa, što da ne, došli bi mađari na skup ;) e sad problem je to što je to veomaaaaaaa daleko od svega :D (šta ću kad sam odsečen od sveta). Dakle tu su redovno moto susreti, bio je i Riblja Čorba nedavno, a ovo je poslednje dešavanje takvog žanra tu, čisto da pogledate lokaciju, i to da se može organizovati svašta a nije preterano skupo ;) http://tuningstyling...ls.php?album=22

Link to post
Share on other sites

U septembru je bio alfa romeo skup tako da je lokacija i sponzor idealan, to je ta lokacija http://maps.google.rs/maps?q=motodrom+kula&hl=sr&ll=45.601316,19.555428&spn=0.004114,0.010568&safe=off&gbv=2&t=h&z=17&vpsrc=6

dakle na karting stazi bmw auti, tu pored je odmah restoran na jezeru a ima i parking za ostale automobile

dakle ovo je jezero, e tu sa desne strane na motodrom može biti skup, mislim to je sve zajedno http://www.novosti.rs/upload/images/2011//09/3009n/voj-kula-ayil.jpg

ovde možete videti više slika http://www.google.rs/search?tbm=isch&hl=sr&source=hp&biw=1366&bih=651&q=jezero+kula&gbv=2&oq=jezero+kula&aq=f&aqi=g-S1&aql=&gs_sm=e&gs_upl=7887l9815l0l9921l11l10l0l1l1l1l418l1622l2.4.2.0.1l9l0 znači mesto je prelepo, ovo je zvanični plakat alfa romeo skupa http://www.alfisti.rs/slike/Kula_18_09.jpg

sve uopšteno imate na sledećem sajtu motodrom-kula.com

Link to post
Share on other sites

brisani uvredljivi postovi...

ajd onda ovako, sta je cilj bmw skupa? da se skupe automobili ili raja? treba 4 krkana za se naguraju u golfa keca, dizela, jer on najmanje trosi i da klackaju na drugi kraj drzave da bi videli druga 44 krkana koji su se isto tako klackali do tog mesta, takodje golfom kecom, dizelom, jer on, jelte, najmanje trosi i to je bmw skup?

Nema potrebe ovako banalizovati.... Nije ti fora da umanjujes doprinos ljudi koji su oganizovali prethodna 2 skupa, i da umanjujes utisak ljudi koji su BILI na tim skupovima...

Ako generalno nemas interesovanja, i nemas predloge.....pusti druge da organizuju i daju neke predloge...

Ovo je bio prethodni BMW skup u Leskovcu....200 automobila...ujedno odgovor na tvoje pitanje "i to je bmw skup?" : :)

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=18516

sorry za off...hajmo dalje :)

Link to post
Share on other sites

http://motodrom-kula.com/galerija/galerija.html

vredi pogledati

dakle može se srediti i ručak i prenoćište, sve...

vrlo je jeftino...

lokacija prelepa...

skoro uvek slobodan termin

vrlo je jeftino a imaćemo i sponzora više. u svakom slučaju vi odlučite, ja sam tu samo da predložim ;)

Link to post
Share on other sites

Pare nisu problem , problem je ko ce to da izgura od pocetka do kraja. Jedino nevidjeni entuzijast koji ce posle svega sigurno biti na gubitku, ako lepo izracuna.

S tim u vezi, svaka cast Igoru i onima koji su mu pomagali.

Ostali, cutite ili se bacite u organizaciju, na forumu je lako biti organizator.

Link to post
Share on other sites

Pare nisu problem , problem je ko ce to da izgura od pocetka do kraja. Jedino nevidjeni entuzijast koji ce posle svega sigurno biti na gubitku, ako lepo izracuna.

S tim u vezi, svaka cast Igoru i onima koji su mu pomagali.

Ostali, cutite ili se bacite u organizaciju, na forumu je lako biti organizator.

Ne poričem, svaka čast Igoru ali ne razumem, prvo si rekao "Pare nisu problem" pa si rekao "...sigurno biti na gubitku..."? Mi bi se uključili, ali eto, kad nas neko "ugasi" tako u startu nemamo šta da tražimo posle...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.