Recommended Posts

Jos jedno pitanje . Zasto 3.2 nije kao 3.0 po kvalitetu .

na brzinu "izmisljen" drugi vanos (onaj za izduvne ventile) ... cak sta vise retko koji je na probnom stolu izbacio 321 ks , u glavnom su se vrteli na 313 315 ks , a jedan dobar 3.0 se vrti na 306-309 ks .

Link to post
Share on other sites
  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jos jedno pitanje . Zasto 3.2 nije kao 3.0 po kvalitetu .

Moras Bmw u poslati upit :lol: Statisticki skloniji crkavanju nego 3.0, problem sa karterom ( podmazivanjem ), osetljivi vanosi, cesto su se raspadali ( kod nas pogotovo ). Moje misljenje da nije toliko losiji, vec trazi dosta bolje odrzavanje od 3.0, ali dok radi, iako nijednom nije izmereno 321ks, velika razlika u idenju 3.2 i 3.0. Ruku na srce, i kraci diff je zasluzan za to.

U svakom slucaju, kad bih Ja birao, rizikovao bih sa 3.2 :D

Link to post
Share on other sites

poznajem "coveka" koji je uradio jednu prostu stvar ... na M3 3.0 je ubacio zamajac od 3.5 . sinter lamelu od M5 E39 , zatim menjac od 3.2 i rezultat je taj da je brzi od M3 E 46 i to o ha ha ... treba probati , ali gde naci menjac ??? :(

Link to post
Share on other sites

poznajem "coveka" koji je uradio jednu prostu stvar ... na M3 3.0 je ubacio zamajac od 3.5 . sinter lamelu od M5 E39 , zatim menjac od 3.2 i rezultat je taj da je brzi od M3 E 46 i to o ha ha ... treba probati , ali gde naci menjac ??? :(

Ne bi se kladio na tu pricu, pozdravi Sinketa kad ga vidis, brzi mu je auto od M3 E46 naravno kad mu je puna boca!

Sta ce ti menjac od 3.2?

Link to post
Share on other sites

nemoj da mi kazes da ne moze taj menjac kod mene ???

Moze, naravno uz kardan od 3.2 ili prepravku tvog kardana ( treba ti kraci kardan jer je menjac duzi ). Poenta price da ce ugradnjom tog menjaca sve ostati isto, jer sto se prenosnih odnosa na ta dva menjaca tice, identicni su, i jednom i drugom je peta direktna. Znaci sto se ubrzanja tice sve ostaje isto, jedinu prednost imas na otvorenom putu imas sestu brzinu da rasteretis motor.

Link to post
Share on other sites

Moze, naravno uz kardan od 3.2 ili prepravku tvog kardana ( treba ti kraci kardan jer je menjac duzi ). Poenta price da ce ugradnjom tog menjaca sve ostati isto, jer sto se prenosnih odnosa na ta dva menjaca tice, identicni su, i jednom i drugom je peta direktna. Znaci sto se ubrzanja tice sve ostaje isto, jedinu prednost imas na otvorenom putu imas sestu brzinu da rasteretis motor.

ali ako se zavrsi diferencijalom 3.73 sve izgleda drugacije ... ma.... ok :lol: bolje da ne cackam mecku :lol: ps pozdravicu Simketa !

Link to post
Share on other sites

A koja je poenta da pisu da ima 321ps ako ih nema,u cemu je fora???

ma...nije fora , kada su se "obrukali" na probnom stolu , i dalje su se drzali projektovane vrednosti ! :huh:

Link to post
Share on other sites

imam cak i jednu "polu informaciju" u vezi poslednjeg M3 sa V motorom ..... na preko 5 500 obrtaja klipnjace i radilica trpe ogromno opterecenje ,... cak je pred lansiranje modela bilo u pitanju 3 godine zakonske garancije ... dali je tacno ili ne , pokazace vreme , jer preko 100 000 km , tesko ce motori da izbace ... (zato je i V8 motor iz M5 ogranicen na 400 ks) ... i da skratimo , za sada M3 3.0 nije naj jaci , ali je sigurno naj pouzadniji , kada se radi o motorima M klase sa vanosom !

Link to post
Share on other sites

imam cak i jednu "polu informaciju" u vezi poslednjeg M3 sa V motorom ..... na preko 5 500 obrtaja klipnjace i radilica trpe ogromno opterecenje ,... cak je pred lansiranje modela bilo u pitanju 3 godine zakonske garancije ... dali je tacno ili ne , pokazace vreme , jer preko 100 000 km , tesko ce motori da izbace ... (zato je i V8 motor iz M5 ogranicen na 400 ks) ... i da skratimo , za sada M3 3.0 nije naj jaci , ali je sigurno naj pouzadniji , kada se radi o motorima M klase sa vanosom !

Al' ti volis da lupetas, prosto mi milina da citam tvoje glupistike...

Link to post
Share on other sites

A koja je poenta da pisu da ima 321ps ako ih nema,u cemu je fora???

Pa, pazi, u autoindustriji svi lazu, dal je snaga, litraza gepeka, potrosnja il ...

Iskren da budem cuo sam par slucajeva da se deklarise veca ks nego sto jeste. Cak i kod motorcikala je bilo prevara. Medjutim da je svaki sledeci model losiji od prethodnog, sto se kvaliteta tice moze biti, ali sto se performansi tice najcesce sam kod nas cuo.

Link to post
Share on other sites

Al' ti volis da lupetas, prosto mi milina da citam tvoje glupistike...

a , jel ti bese onaj sto je razocaran u motor , pa sada vozi 2.0 u sklepanoj skoljki od M-a ... pa dobro , razumem ja tebe !!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ekstra autic ,za svaku pohvalu a koja je cena ako sme da se zna ,ja procitao ceo post svi se nesto bune za cenu a cene nema nigde :D i uzgred ovako ocuvan i redak primerak vredi svaku paru samo sto nas narod naviko da prica za sve zivo da je mnogo nevezano o cemu se radi

Link to post
Share on other sites