e36 316i m40 trokira na gorivo


Recommended Posts

ljudi imam problem od pre par dana/ na plinu radi odlicno ali na benzin trokira i oseca se gorivo u kabini/cak i na hladno upali na pola kljuc ali se posle 20 sek ugasi kad ga bas dobro isturiram kao da probije i bolje radi ali cim pustim gas isto nece/kad odvrtim onaj navoj na dzeku za protokomer on bas podigne obrtaje a kad zasrafim ponovo se smanje/sta i kako da proverim pre majstora/ isto je i kad je hladan i kad se zagreje

Link to post
Share on other sites

Da nije onaj senzor temperature ubrizgavanja?Mozda je zakucao pa stalno prikazuje da je hladno pa baca puno goriva.

Link to post
Share on other sites

kupio sam ga pre mesec ipo plin kod mene nije nijednom eksplodirao cak sta vise radi odlicno na plin/kad sam ga prvi put gledao radio je tako na gorivo i on reko da ce da zameni dizne,odem posle 2 dana i on radi odlicno sve do sad jbg/kak] najlakse da proverim dizne i protokomer bez skidanja i sto se tice protokomera kako se otkacuje dzek posto nije kao na kockici nego ima neki navoj

Link to post
Share on other sites

Pa odvi ga!!

i sta onda/odvijem ja ali nesmem da izvucem da nesto ne prejebem /zna li neko ozbiljno ovo sto sam pitao/da mi detaljno objasni proveru/gde mi je kockica posle 20 god sam ih naucio napamet

Link to post
Share on other sites

koji regulator

Pa, regulator pritiska goriva. Ali, ne bi trebalo da je zbog njega...90% da ti je jedno od ona dva creva kod motora napuklo od godina. Jer, cim ga ti isturiras, on svtvori dovoljan pritisak goriva da motor radi koliko/toliko normalno, a kada se smiri gubi pritisak i zato ti se gasi..Pogledaj ta dva creva jer je i kod mene isto smrdelo u kabini i kada sam ugasio motor, skinuo granu i video da je jedno mokro od benzina. pozz

Link to post
Share on other sites

Pa, regulator pritiska goriva. Ali, ne bi trebalo da je zbog njega...90% da ti je jedno od ona dva creva kod motora napuklo od godina. Jer, cim ga ti isturiras, on svtvori dovoljan pritisak goriva da motor radi koliko/toliko normalno, a kada se smiri gubi pritisak i zato ti se gasi..Pogledaj ta dva creva jer je i kod mene isto smrdelo u kabini i kada sam ugasio motor, skinuo granu i video da je jedno mokro od benzina. pozz

pogledacu

Link to post
Share on other sites

ako ti smrdi gorivo dok vozis na plin trazi kvar na ona dva crevca sto su ti rekli u predhodnom postu ili ono sto se meni desilo da je naprslo telo jedne dizne i tu je vlazilo i osecalo se gorivo u kabini.

Link to post
Share on other sites

ako ti smrdi gorivo dok vozis na plin trazi kvar na ona dva crevca sto su ti rekli u predhodnom postu ili ono sto se meni desilo da je naprslo telo jedne dizne i tu je vlazilo i osecalo se gorivo u kabini.

na plin kad vozim ne oseca se gorivo a i na gorivo kad vozim oseca se samo kad ga turiram da se nebi ugasio tj na vecim obrtajima/buni me ono kad ga upalim radi lepo par minuta

Link to post
Share on other sites

Ja samimao isti problem i radio svasta dok nisam slucajno video da je naprslo jedno od ona dva creva duzine od oko 4-5 cm sto dovode i odvode benzin iz onog nosaca dizni. Zavuceno je ispod usisne grane pa se ne vidi najbolje, a i tamo gde vlazi benzin odmah isparava pa ga ne vidis.

Link to post
Share on other sites

Ja samimao isti problem i radio svasta dok nisam slucajno video da je naprslo jedno od ona dva creva duzine od oko 4-5 cm sto dovode i odvode benzin iz onog nosaca dizni. Zavuceno je ispod usisne grane pa se ne vidi najbolje, a i tamo gde vlazi benzin odmah isparava pa ga ne vidis.

A to je i njemu problem ili u najgorem slucaju da neka dizna je*ava jer njemu ne rade dizne kada vozi na plin pa mu mozda zato onda i ne smrdi..pogledaj prvo ta 2. creva pa javi, 20min posla :e30:

Link to post
Share on other sites

ma zevam u njega ko sivonja i ne vidim jbg moze li nko ako nije problem da mi na slici objasni gde da gledam/hvala unapred/ne ide mi se odma kad majstora da me dere bezveze

Link to post
Share on other sites

ma zevam u njega ko sivonja i ne vidim jbg moze li nko ako nije problem da mi na slici objasni gde da gledam/hvala unapred/ne ide mi se odma kad majstora da me dere bezveze

6 srafa kljuc 11, 2 srafa kljuc 10(+2 srafa-sajla), selna i ispod usisa raskacis dzek i to ti cela muka. Nemoj ti puno da cekas jer gorivo ne valja kada curi blizu motora,resavaj to sto pre <_<

Link to post
Share on other sites

6 srafa kljuc 11, 2 srafa kljuc 10(+2 srafa-sajla), selna i ispod usisa raskacis dzek i to ti cela muka. Nemoj ti puno da cekas jer gorivo ne valja kada curi blizu motora,resavaj to sto pre <_<

znaci skidam usisnu granu /to sam radio na kockici/a dihtunzi grane opet mogu isti jel da/i dali se i kao na kockici vade dizne onako sa sve mostom dizni samo izvucem nagore/oprao bi i dizne kad vec skidam to i menjam creva a i da proverim dizne pa ako nije ni jedno ni drugo da trazim dalje

Link to post
Share on other sites

znaci skidam usisnu granu /to sam radio na kockici/a dihtunzi grane opet mogu isti jel da/i dali se i kao na kockici vade dizne onako sa sve mostom dizni samo izvucem nagore/oprao bi i dizne kad vec skidam to i menjam creva a i da proverim dizne pa ako nije ni jedno ni drugo da trazim dalje

Pa da, mozes iskoristiti i stare dihtunge samo pazi da ih ne ostetis..dizne su ti najmanji problem za skidanje, samo ti prvo upali na benzin i u radu otvori haubu i vidi da li kvase ta dva crevca, ako ne..onda skidaj dizne jer treceg nema. Meni je to crevo toliko bilo napuklo da se nije ni videlo, a ovlazilo mi skroz do trece dizne,zato dobro gledaj :)

Link to post
Share on other sites

Pa da, mozes iskoristiti i stare dihtunge samo pazi da ih ne ostetis..dizne su ti najmanji problem za skidanje, samo ti prvo upali na benzin i u radu otvori haubu i vidi da li kvase ta dva crevca, ako ne..onda skidaj dizne jer treceg nema. Meni je to crevo toliko bilo napuklo da se nije ni videlo, a ovlazilo mi skroz do trece dizne,zato dobro gledaj :)

danas sam pola sata gledao u ona 2 crevca i nema nista/znaci skidam ona 3 srafa levo i 3desno i 2 odozgo na grani,2srafa sto drze sajlu ali sajla ostaje tu dali treba i ona 4 srafa na onom kockastom delu sto ide na grani ? kako se otvara protokomer i pomera za 2 zubca ako moze detaljnije/gde se nalazi regulator pritiska goriva i kako da proverim dali je dobar /malo sam dosadan ali jbg

Link to post
Share on other sites