Ler na plinu dok je hladan


Recommended Posts

pozdrav

problem je sledeci - uvek palim na benzin, kad je hladan radi minut/dva otprilike pa prebacujem na plin,

kad prebacim na plin a jos nije dovoljno zagrejan kad pustim gas gusi se, padaju mu obrtaji i gasi se

ako mu ne pumpam gas,tj glumim sauh. Najcesce kad kocim motorom pa sa nekih 1500o/min stisnem kvacilo onda pada na 0

pa na 500 ide gore dole pa se ugasi. inace mi je ler na 800o/min.

E sad cim se malo ugreje 3-4min stabilizuje se skroz i ne gasi se uopste, ovo samo na plinu se desava, na benzinu

i kad je hladan drzi lepo ler i radi normalno na 800o/min.

Majstor mi je podesavao ler gas pre 2 nedelje, podigo ga je malo, i sad posle npr 10tak min voznje digne se na 1000o/min,

znaci bude na 800 pa kad se dobro ugreje na 1000, i varira malo nekih 50-100 o/min.

Sta moze biti uzrok da se ler sam podigne kad se ugreje motor? Zbog cega mu padaju obrtaji lera na plinu dok je hladan?

Dali je problem onaj ventil ler gasa, da nije prljav, ili mozda nesto sa plinom? ili sto mi kaze drug da na plinu nema sauh?

takodje skinut je sistem za hladni start pa je mozda to u pitanju?

Link to post
Share on other sites

Jel si mu cistio dizne? Rekao sam ti da su one malo zapusene i pustaju uvek po malo. Ako ga vozis na benzin primetices da trosi benzin ko blentav i da smrdi na nesagorelo, to je zbog zaprljanih dizni. Sto se tice gasenja dok je auto hladan, a radi na plin, ista stvar. Benzinske dizne po malo pustaju i mesaju benzin sa plinom i dok motor ne postigne neku temperaturu hoce da stuca, a posle to sagori bez problema i bolje radi. Sto se tice dizne za hladan start (sedma dizna), ona bi radila na benzinu, kad ga prebacis na plin i ona bi se ugasila kao i ove druge, da je ima naravno. Posto tebi pali na benzin ko mina, nemoj da se opterecujes sa njom. Pozdrav i vidimo se za koji dan.

Link to post
Share on other sites

Pa da buraz vidis nisam dizne cistio a rekao si da treba, sredicu ovih dana to sto pre ima ovde 6-7e komad ciscenje.

necu nista onda drugo gledati dok to ne resim. Stvarno pali na benzin ko mina tako da necu ni ubacivati tu 7mu diznu - kolko razumem

moze samo problem da pravi.

Javljam sta sam uradio kad ih ocistim, cujemo se i vidimo za koji dan, pozdrav brate!

Link to post
Share on other sites

da bi bio siguran da je do dizni kada ga prebacis na plin izvadi relej od pumpe za benzin,i trebalo bi da prestane jer nema pritiska i dizne kaplju,ako tako bude radilo, povezi da se gasi pumpa kada radi na plin i problem resen .mada uvek je dobro ocistiti dizne,ako vozis na benzin,mada ako slabo vozis na benzin ovo moze da pomogne.

Link to post
Share on other sites

Ok probacu i to cisto da budem siguran da su dizne, ali cu ih ocistiti svakako,pa cemo videti.

Video sam kod drugara ima povezano dugme unutra kad prebaci na plin ugasi mu pumpu za benz da ne vrti u prazno...

Link to post
Share on other sites

Ne vrti ona u prazno, osim ako nema benzina. Na tom autu je bio relej koji je gasio pumpu kad se prebaci na benzin i ja sam ga skinuo jer imam utisak da su zbog tog ne protoka benzina stradale dizne koje sam zamenio ali ih nisam cistio jer sam skinuo sa auta koji nikad nije radio na plinu, kao i pumpa koju sam takodje zamenio. Bolje da sredis te dizne (ne kosta mnogo), nego da ga unazadjujes tako sto ces da mu ugasis pumpu koja inace nije nova. Bolje ona da gura benzin stalno, nego da se talog zapusi ili voda pojede neki lezaj i jos vise zacepi dizne. Muku sam imao da taj auto proradi na benzin i sad radi gotovo perfektno, sedi te sitnice i cepaj. Inace na vreme da te upozorim ZUBCASTI KAJS MENJAJ, taj je presao oko 35-40000km. Sta si uradio sa meracem temperature?

Link to post
Share on other sites

ma da to za pumpu necu dirati, nema potrebe, a i sipam uvek vise benzina da nije u rezervi bas zbog taloga. sredicu dizne i to je to.

inace radi dobro i vuce bez stucanja i na benz i na plin, samo ga to zeza dok se ne ugreje.

kais jos nisam menjao,resavam ga do kraja nedelje sigurno, nego bio sam tu u radnji delova pre neki dan i lik kao ima dva razlicita

sa oko 170 zuba i oko 190 zuba??? ja sam mu rekao godiste i sve, jel to ima stvarno 2 tipa ili ovaj lupa? i ako ima koji je

na ovom?

termodavac sam kontrolisao, sve je ocisceno na kontaktu i zica je cela, kontao sam da uzmem novi oko 600din je, pa cu

ga zameniti izgleda da je do njega. I kazi mi jel ovaj visko od dizela mozda?

Link to post
Share on other sites

jeste od dizela, al nije do njega sto se temperature tice, odlican je visko (bio). Stavljao sam ja visko sa 320, ali kazaljka nije mrdala iz tog podrucja, nikad nisam ukapirao sta je. sto se kajsa tice bolje da se konsultujes sa nekim ili neka neko kaze decku ovde. m20b20 l-jetronic bez serva, bez klime.

Link to post
Share on other sites

onda ti nevalja termostat,temperatura treba da je na sredini

termostat je nov, zamenio sam ga skoro, pre toga nije dizao iznad plavog, sad dize do prve crte.

takodje se desava da nekad, retko, zaigra kazaljka 1-2mm

Link to post
Share on other sites

onda uzmi termometar pa izmeri temperaturu vode u hladnjaku kada je maksimalno zagrejan, moguce da ti nesto nije u redu sa pokazivacem temperature.kakvo je grejanje bilo zimus?

Link to post
Share on other sites

I moj pokazivač temperature se ponaša isto,sa tim što mi je auto prokuvaom kad je krenuo prema polovini.Sad sam blokirao visko i jedino u gužvi po gradu dođe do prve crte.Kolka bi zapravo trebala da bude izmerena temperatura vode kad je motor zagrejan.

Link to post
Share on other sites

onda uzmi termometar pa izmeri temperaturu vode u hladnjaku kada je maksimalno zagrejan, moguce da ti nesto nije u redu sa pokazivacem temperature.kakvo je grejanje bilo zimus?

grejanje je bilo slabo pre zamene termostata, posle toga odlicno greje. provericu dal ide u crveno kad prislonim zicu na masu, sumljam na davac najvise.

Link to post
Share on other sites

grejanje je bilo slabo pre zamene termostata, posle toga odlicno greje. provericu dal ide u crveno kad prislonim zicu na masu, sumljam na davac najvise.

i ja imam isti auto 2.0 l-jetronik, i kod mene ide temperatura samo do prve crte i to mu je radna temperatura, kod svakog l-jeronik kojeg sam ja vidio je to problem neko kaze da je to do inst.table, sto se tice rada na plin kad je hladan tako se i kod mene desava i ako se ne ugrije malo nego odmah krenes da vozis slabo prima gas dok se malo ne zagrije. moze to da se rijesi ako malo odvrnes onaj ventil na crijevu ali malo vise trosi. tako da se vise isplati da ga ujutru upalis i zadrzis gas jedan minut nego da ga odvrnes na ventil. ukratko to it je to

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Problem je resen - crevo od protokomera na ulazu u usisnu granu nije bilo dobro stegnuto na selni pa je tu dobijao fals vazduh. Crevo sam namestio i dotegao selnu i od tad nema problema sa lerom niti se gasi dok je hladan na plinu, sve ok.

Link to post
Share on other sites