Recommended Posts

Imam problem trese mi auto posle 80 pocinje da se oseca vec sa 100 nije uopste dobro preko sto je rizicno da se jer mnogo trese...trese volan ma ceo prednji deo danas sam isao da balansiraju tockove sve ok izbalansirano al opet isto trese mozda za nijassu manje al trese dosta...??? sta tu moze biti

Link to post
Share on other sites

Vrlo moguc problem:centralna rupa na felni je veceg precnika od one na koju naleze.

Resenje:napraviti prsten koji ce da popuni tu rupu.

Uze mi rec iz usta!! :D

Link to post
Share on other sites

Vrlo moguc problem:centralna rupa na felni je veceg precnika od one na koju naleze.

Resenje:napraviti prsten koji ce da popuni tu rupu.

Taj problem sam i ja imao sa mojom kockom,otišao kod strugara ,napravio mi prstenove i rešen problem....

Link to post
Share on other sites

Taj problem sam i ja imao sa mojom kockom,otišao kod strugara ,napravio mi prstenove i rešen problem....

Imam isti problem kao i Djole trese mi jer imam felne od e39 kod koga je veci promer centralne rupe valjda za 1mm ili koliko vec.Bio kod strugara i covek mi rekao da ne moze da mi napravi prstenove od 1mm,jos nisam nabacio letnji set pa gledam da resim to nekako ako imate neku preporuku.

Djole izvini sto kvarim temu,ali da ne postavljam isto pitanje. ;)

Link to post
Share on other sites

Imam isti problem kao i Djole trese mi jer imam felne od e39 kod koga je veci promer centralne rupe valjda za 1mm ili koliko vec.Bio kod strugara i covek mi rekao da ne moze da mi napravi prstenove od 1mm,jos nisam nabacio letnji set pa gledam da resim to nekako ako imate neku preporuku.

Djole izvini sto kvarim temu,ali da ne postavljam isto pitanje. ;)

Uzmes stamparski alu lim odgovarajuce debljine i iseces trakice sirine oboda na glavcini , obmotas , malo selotepa da spojis i resen problem .

Link to post
Share on other sites

Druze nikakav problem ne kvaris temu :) imas problem ko ja sto znaci da je tema bas takva :) ma ne mogu se ja zezam da pravim...cu odnesem kod nekog majstora pa cu vidim sta kazu...ipak hvala vam na odgovorima :)

Link to post
Share on other sites

ma ja msm da nije do toga...ipa kdosta trese i volan i bas prednji deo sa 100 vec nije sigurno voziti mogu biti i spone i dosta toga...

DRuze stavi prstenove i videces da je to!!!

Iz licnog iskustva ti govorim ;)

Link to post
Share on other sites

I ja sam imao isti problem,imao sam fabričke al felne na kockici centralna rupa 57 mm,a sada sam stavio borbet A rupa 60 mm. U gradskoj vožnji i nije bilo problema,dok na auto-putu preko 80km-h počinje da trese kao da felne nisu balansirane. Rešio sam problem tako što mi je komšija napravio plastične prstenove,nakačio sam iste i ide kao po loju.

Bio sam kod jednog strugara,čovek tražio 500 din.(komad) za plastične ili 700 (komad) aluminijum.....oterao sam ga u 3 lepe.......lopov.......

Link to post
Share on other sites

ako je samo to druze onda super :) al meni i amortizeri jako losi ne verujem da zbog toga moze da trese inace to za prstenove bas cu da vidim :)

Aj bas vidi,pa da zavrsavamo pricu.

Link to post
Share on other sites