Koji su uslovi za odlazak svojim autom u Sloveniju


Recommended Posts

Treba iduce sedmice da idem za Maribor i zelio bih da odem svojim autom.

Koja je procedura i sta mi sve treba da bi iz BiH otisao u Sloveniju vlastitim automobilom..

Koje sve uslove treba da zadovolji vozilo da moze da udje u Sloveniju bez problema !?

Koje papire od vozila treba da imam ?

Nalijepio sam na sajbu onu providnu naljepnicu sto dodje uz registraciju auta!!

Auto je BMW E34 520i benzin/plin 89god sa katalizatorom..

Link to post
Share on other sites

saobracajna , auto registrivan , dozvola , zeleni karton ako nisi vlasnik - medjunarodno ovlascenje ... pasos i put pod noge ... max brzina na auto putu je 130 km/h , rigorozni sto se tice kazni i ostalo ... uglavnom ih vidis na bivsim naplatnim rampama i pokusaj narocito u tim delovima da postujes brzinu (40 km/h) ... da ne zaboravim vinjeta je obavezna i kupuje se pre ukljucenja na auto put , u suprotnom kazna je od 400 do 700evra ... sretan put !

Link to post
Share on other sites

Svaka cast na brzim odgovorima.. sve to vec imam sto ste naveli od opreme.. znaci opremu komplet imam !!

Napravio sam kupoprodajni ugovor prilikom kupovine auta ali je saobracajna i dalje na starom vlasniku.. sta onda?

U saobracajnoj je upisan plin nema sta i sve ostalo je uredno, pasos ce biti gotov pocetkom iduce sedmice vadim novi biometrijski onaj stari mi istice za mjesec dana..

Vinjeta je valjda 35 eura i vazi pola godine, nemoze na manji period da se uzme.. uzecu je sta bi ako mora da se uzme na toliki period..

Jel na vecini pumpi u Mariboru u SLO imaju auto gas ??

Zna li neko nesto o tome..

Link to post
Share on other sites

Posto auto nije na tvom imenu treba ti medjunarodno ovlascenje. Izdaje ga AMSS,oko 1500din,treba ti kopija saobracajne,pasos,vlasnik vozila sa licnom kartom.A moze i bez vlasnika sa overenim ovlascenjem ako je u njemu naglaseno da mozes da upravljas i vozilom u inostranstvu.

Link to post
Share on other sites

Ako auto nije na tvom imenu, moras imati medjunarodnu punomoc. U Srbiji se uzima u AMSS. Gde se uzima u BiH to se raspitaj.

Raspitaj se da li ti treba putno zdravstveno osiguranje koje se kupuje u osiguravajucim drustvima i kosta 1€ na dan, a koliko zna za BiH je potrebno. Mogu da te vrate sa granice ako ga nemas. A i tebi je potrebno jer ako ti se bilo sta desi, neces morati lekara da platis iz svog zdepa, nego si osiguram do 50.000€. Vodi racuna da te ne odrade jer u Srbiji neki prodaju osiguranja samo za intervencije koje kostaju vise od 50€. Tako da do 50€ placas sam. A retko sta kosta preko 50€.

Vinjeta za 7 dana je 15€.

A za autogas nemam informaciju. Pogledaj po sajtovima njihovih pumpi. Imaju MOL, OMW, Petrol pumpe i kontam da neke prodaju i gas...

Gorivo im je skupo ko otrov, tako da gledaj da tankujes u Bosni pre granice.

http://www.amzs.si/?podrocje=260

Vinjeta za kategorijo Motorna kolesa 7 dni 7.50 EUR

Link to post
Share on other sites

Nista, niko te na granici nece pitati da li je auto tvoj ili ne. Te fore sa medjunarodnim ovljascenjem je isto kao i mudjunarodna vozacka dozvola koju kod nas izdaje AMSS. AMSS je privredno drustvo DOO a ne drzavna institucija i sve te fore su izmisljene da bi se narodu uzeo jos koji dinar. Zeleni karton ti ne treba ako imas nove tablice i nalepnicu.

Link to post
Share on other sites

Meni su trazili punomoc. Jednom Bosanci i jednom Slovenci, posto se auto ne vodi na mene. Cak su i haubu otvarali i proveravali broj sasije i svasta nesto.

Covek je iz Bosne i za bosanske tablice mu TREBA zeleni karton, jer jos nemaju ugovor sa strancima kao mi.

Najbolje nazovi http://www.ams-rs.com/ pa se raspitaj, da ne bude da smo te pogresno uputili.

Link to post
Share on other sites

saobracajna , auto registrivan , dozvola , zeleni karton ako nisi vlasnik - medjunarodno ovlascenje ... pasos i put pod noge ... max brzina na auto putu je 130 km/h , rigorozni sto se tice kazni i ostalo ... uglavnom ih vidis na bivsim naplatnim rampama i pokusaj narocito u tim delovima da postujes brzinu (40 km/h) ... da ne zaboravim vinjeta je obavezna i kupuje se pre ukljucenja na auto put , u suprotnom kazna je od 400 do 700evra ... sretan put !

Kazne u SLO za vinjetu su od 150e pa nadalje, ne 400 ...

Link to post
Share on other sites

I ne zaboravi putno zdravstveno osiguranje.

Malo ti licis na one sa one strane zakona , mozda zato . ;) :thumbsup:

A i limuzina ti crna . :acute:

Mislim, jbt, sta reci! Kozna jasa, suncane cvike, riba suvozac (zena :huh: ), crni BMW i glavni si osumnjiceni za sva nedela. :)

Link to post
Share on other sites

Bio sam juce u AMS i razgovarao s ljudima i sve sto mi treba to je da napravim punomoc i medjunarodnu vozacku ! Sad za koji minut idem tamo da to i uradim , sve me nece izaci vise od 50 eura. Bice gotovo za maximalno pola sata tako da mi to odgovara obzirom da veceras putujem za Maribor.

Jel ima neko neki link za kartu Maribora ?? Nemogu da nadjem na netu..

Link to post
Share on other sites

Ne treba ti ni medjunarodna vozacka dozvola. To je jos jedna izmisljotina da se narodu otme novac. AMSS je privatna firma a ne drzavni organ. Ko ima crvenu vozacku dozvolu neka procita sta pise ispod VOZACKA DOZOVOLA.

Ovlascenje mozes da napravis sam, uzmes vlasnika za ruku, opstina, overa i zdravo.

Link to post
Share on other sites

Ne treba ti medjunarodna vozachka dozvola, jedino trebash zeleni karton i medjunarodno ovlashcenje ako auto nije na tebi.

Evo ti karta sa ucrtanim pumpama gdje sipaju plin , da napomenem, nema u ponudi plina toliko kao u Srbiji ili Hrvatskoj, ali polako i oni uvode. Karta za pumpe gdje sipaju plin

A mape imash na google maps ili na viamichelin, ali ti ne treba, idesh do Zagreba i samo pichish autoputem dalje prema Ljubljani, i vidjecesh odvajanje odmah iza Zagreba za Maribor i Krapinu, nastavi samo pravo nigdje ne skrecesh, i poslije 120km si u Mariboru, autoput je sve kroz HR, a u Sloveniji imash prekid samo od granice do Ptuja, nekih 15km je obichan put. Vinjetu mozhesh da kupish za 7 dana i koshta 7.5E.

Ako samo idesh do Maribora, imash i varijantu da ne platish vinjetu tako shto skrenesh u Ptuj (od granice do Ptuja nije autoput, ne trebash vinjetu) i onda idesh starim putem preko Vurberka i Grajene i za 25km si u Mariboru.

Pozdrav i sretan put :)

Link to post
Share on other sites

HR putarine su preskupe i treba ih izbegavati.

Ako ne zuris, bolje ti odmah udji u Sloveniju kod Bregane, pa lepo na Brezice, pa preko Bistrice na Sutli i tamo svratis na kaficu u neki kafic na Sutli, a mozes da svratis u terme Olimpia i okupas se u djakuziju za pare koje bi dao <Hrvatima za putarinu, pa na Slovensku Bistricu pa i tamo malo prosetas po tom prelepom mestu, pa onda lokalnim putevima do Maribora. Imas tuda nepunih 100 kilometara od granice do Maribora.

Putokazi su jasni ima ih svuda, a putevi su ko staklo. Gradici su zivopisni, a predeli su predivni, a njih i ne primetis kad ides autoputem. Tako ces izbeci i slovenacku vinjetu.

Link to post
Share on other sites

Ne treba ti ni medjunarodna vozacka dozvola. To je jos jedna izmisljotina da se narodu otme novac. AMSS je privatna firma a ne drzavni organ. Ko ima crvenu vozacku dozvolu neka procita sta pise ispod VOZACKA DOZOVOLA.

Ovlascenje mozes da napravis sam, uzmes vlasnika za ruku, opstina, overa i zdravo.

Meni medjunarodnu vozacku nikada nisu trazili, a i nemam je, ali medjunarodnu punomoc i putno zdravstveno i zeleni karton jesu i to bas Slovenci.

Tako da nije dovoljno samo overiti punomoc kod notara, jer se u BiH odavno punomoci ne overavaju u opstini ili sudu nego kod notara, a tako ce biti od septembra i kod nas.

Moras da imas medjunarodnu punomoc od AMSRS i putno zdravstveno osiguranje, koje kupis u nekom osiguranju (Kod Bobara na primer). Za sve drugo nisam siguran da li ti treba. :)

Link to post
Share on other sites

Vratio sam se iz SLO, oni u AMS me ubijedise i izvadih i medjunarodnu vozacku koja mi uopste nije trebala bas kako ste i rekli.. sto se tice putarina isao sam autoputem i platio ih u HR i SLO jer nikad nisam bio u sloveniji pa sam isao glavnim putem za svaki slucaj ali za koji dan kad opet budem isao definitivno cu da izbjegnem hrvate zbog pitanja koja su mi sve postavljali , tako da HR puteve izbjegavam od sada jer ne zelim neprijatnosti vec da uzivam kad putujem.

Link to post
Share on other sites

Vjerovao ili ne najvise su me izmasirali kad sam izlazio iz Hrvatske u Okucanim u povratku, znaci ulazis u Gradisku..

Tu su mi postavili milion pitanja zasto sam bio u Sloveniji sta sam tamo radio, gdje sam tacno bio.. pa me onda ponovo pitali da nisam isao tamo raditi i sl. ja ostao bez teksta jer se vracam iz SLO i to me pita hrvatska granickna sluzba a izlazim i iz Hrvatske.. Slovenci me nisu bukvalno nista pitali..

Link to post
Share on other sites

Slovenci brate kulturan narod. A Hrvati su ti obicni pacenici. Treba da udju u EU, pa glume neke bitne likove i treniraju strogocu. :angry:

Lepo je rekao Krleza: "Sacuvaj me Boze srpskog junastva i hrvatske kulture".

Link to post
Share on other sites

Ma bezveze je da me propitkuju toliko kao da moze nesto zakljucit iz razgovora mogao sam im reci sta god sam htjeo tako da to propitkivanje je samo gubljenje vremena i za njih i za nas koji putujemo..

Druga stvar, auto mi se pokazalo extra na autoputu i inace na tim otvorenim putevima.. uzivao sam u svom bmw-u kao ni u jednom vozilu :) brate kao u fotelji kod kuce da sjedis a ustvari putujes :) sto se tice udobnosti preudobno auto..

Potrosnja mi je bila 15L plina na otvorenom znaci od Banja Luke do Maribora za predjenih 300km koliko i ima ukupno potrosio sam pun rezervoar plina , staje 48 litara, cim sam usao u Maribor natocio sam plin na Petrol pumpi bas kao sto ste i rekli..

Prosjecna brzina mi je bila 170km/h pa pretpostavljam da je zato bila tolika potrosnja plina.. da nije bilo onih punktova stigao bi za manje od 2 sata u Maribor.

Da sam kilavio po putu smanjio bi potrosnju na oko 10L ali bi vjerovatno brzina bila oko 90km/h sto isto nije lose mada sam htjeo malo da ga stisnem da budem iskren :) takodje nikad se brze nisam vozio ni u jednom autu dok nisam kupio ovog BMW-a :) 210km/h sam ga bio navukao i odmah spustio na 150 i imao sam osjecaj kao da se ne krecem :)

Link to post
Share on other sites