Nesto mi se cudno desava sa masinom 520i?


Recommended Posts

Ovako to je bmw 520i 12v iz 1990 godine

danas kad sam ga vozio na plinu kreno slabije da prima gas ja ok cim stanem na semfor cu ga prebacim na gorivo verovtno nema plina pa ae...i kad je nesto puklo ugasio se auto nisam ni stigo d prebacim i ja prebacim upalim on opet radi na 500 obrtaja pipnem gas ugasi se a to sad sve na gorivo...pa tako non stop otvorim haubo pa diram gas non stop brzo i do kraja pa zavrsi ta ga se cuje neko pucanje ko da udara i nekako pomerim nesto kod filtera i on upali i pri gas ja brzo seo u kola da stignem do kuce bar i prvo malo zaezao posle oko iso bez problema ko da nista nije bilo??? sta je ovo ja stvarno nzm muka mi vise od tog auta! znate li vi sta tu moze biti ?

Link to post
Share on other sites

druze napravio ti je eksploziju to nista nije cudno,vratis gumicu i cepas dalje :) zameni filter vazduha,nasteluj plin i pun gas dalje :D

Link to post
Share on other sites

isto i ja mislim daj e falsh vazduh..sad sam bas video da je pocepana onda guma sto do filtera ja kad sam skinio odma se ugasio auto msm da je to videc to da zatvorim zakrpim pa cu vidim kako se ponasa...hvala svima

Link to post
Share on other sites

Ne sme da ima nikakav ulaz vazduha pre filtera,tj.protokomera,to je ustvari taj falš vazduh,zato ti ne radi na benzin,a čudo i da na plin hoće.Fino je on to tebi detonirao čim je pocepao gumu.Detonacije su normalne stvari jer u autu imaš plin koji je predviđen za karburatorske motore,dakle nije auto kriv nego pokušaj da se jeftino vozi bmw,za ova 2 meseca kolko imam e30 sa istim motorom,naučio sam jedno-BMW ne trpi fušarenje.

Link to post
Share on other sites

evo sad sam gledao sipao i gorivo i plin nekako je isao na gorivo...kad ga na kvacila cepne onda proradi posle 2 ipo obrtaja tek...sad sam sipao plin i sve upalio daj gas i ono crevo gde ide od karburatora ili sta je vec sto se otvara kad se gas stisne je ispalo puklo i ja ga stavim zategnme jako i vozio na plinu jer tada kad je to puklo ta explozija nije hteo na gorivo prvo sam isao bukvlano 10 na sat...pipnem gas ugasi se posle pukne jos jednom pa bolje primao gas posle nekih 2 minuta pukne opet i od jednom se normalno do kuce ...stanem ugasim auto upalim dam pun gas i opet tako puce...sta bi to moglo biti vise breee???

Link to post
Share on other sites

Pogedaj creva koja idu do ler ventila, mozda je neko spalo ili puklo, ler ventil je ovo pod brojem 3 http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/Sedan/Europe/520i-M20/LHD/M/browse/fuel_preparation_system/volume_air_flow_sensor/

Odvoj filter od protokomera i probaj rukom da mrdnes klapnu u protokomeru da vidis da se nije zaglavila

Link to post
Share on other sites

De Miloše da mrda klapnu vidiš da čovek pominje karburator :( Druže sad ću lepo slikovito da ti objasnim

Ovo obeleženo crvenim ti je protokomer (sama reč kaže merač protoka vazduha),otkači crevo,ovo rebrasto gumeno sa njega,untura se nalazi klapna u obliku slova L.Ti ćeš videti samo jedan kraj klapne,gurni je rukom ako glavi znači da je pokrivljena i da ti u motor dolazi malo vazduha,te motor samim tim ne može da radi.Rešenje je samo drugi protokomer.

Proveri crevo ovde na spoju gde je plava strelica i odozdo gde je zelena.Možda je crevo prilikom detonacije puklo odozdo pa odatle vuče falš vazduh.

Dakle mogu biti 2 stvari ili protokomer ili falš vazduh.....može biti još mnogo toga ali u 98%slučajeva je to u pitanju,lepo izpretresi to crevo da nema negde falš vazduh jer tad hoće da detonira na jači gas.

Ako je sve to u redu sledeći korak-razvodna ruka,kapa,kablovi,svećice.

cimg3420d.jpg

Link to post
Share on other sites

Hvala vam ljudi stvarno znam da ste se pomucili da mi objasnite al stvarno vam hvala!inace strelica obelezeno plavom mi je lepljena dosta i popucala je na dost amesta i ja sam je lepio i bila je lepljena moze i do toga da bude...koliko se krecu cene za tu gumu?

Link to post
Share on other sites

Nemoj kupovati drugu dok ne rešiš taj plin ,rascvetaće ti i nju.Lepo je skini kupi neku bolju lepljivu traku,e kad budeš prilično siguran da neće više da detonira prelistaj oglase po forumu i nabavi sebi novu gumu ;)

Link to post
Share on other sites

Pa se nadaš da je prošlo ?!? :pleasantry:

Neće, uvek se vraća kao zubobolja :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

nee nazalost.... sad bio da namestim gas jer sam povedao ler gas..i ja dam malo jaci gas na benzinu m iradi jako lsoe ko da su mu dizne zapusene a na plinu puce i izlete ovo...sacu pokazem na slici

Link to post
Share on other sites

Na slici zeleno pokazano upravo pre manje od pola sata kad sam dodao jaci gas preko 2000 puklo i ispalo to...mogo sam posle toga lako da ga skinem.. Prikaz na plavoj strelici mi je jednom prilikom ispalo kad je bio na gorivo..a prikaz na crvenoj to crevo je sada dosta izlepljeno ova slika je pre 1 mesec...

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/582455_3010973362679_1512849468_2065896_1274603031_n.jpg

Link to post
Share on other sites

Izvini, ja se još zezam, mislio sam da si završio...

Sada kada si bio da šteluješ ler, da li je majstor napokon pogledao protokomer i klapnu ?

Link to post
Share on other sites

Nije...jer nisam isao kod majstora...valjda sluzi forum za te stvari.ja da sam hteo da idem do majstora nebi pitao vas na forum sta moze da bude. videcu ovih dana da idem..ipak nema se para jbg

Link to post
Share on other sites

Idi kod majstora da ti nasteluju taj plin,ako treba membrane izmenjaj i teraj.. protokomer sam pogledaj jel glavi klapna u njemu...a crevo kupi i zameni

Link to post
Share on other sites

Da to zeleno je protokomer,ajd kad ti je već to odletelo pogledaj klapnu unutra da li glavi kad je pomeraš,ili je ostala zglavljena u nekom položaju.Kad vratiš poklopac on mora da dihtuje dobro,dakle stavi po ivicama neki silikon.Isto pogledaj da taj poklopac ne pritiska klapnu ako je pokrivljen.

Skini to crevo oblepi ga lepo da budeš siguran da nema falš vazduha.

:thumbsup: tu smo da pomognemo,međutim auto se ne popravlja na forumu,moraćeš do majstora u svakom slučaju ;) .

Javi u kakvom je stanju ta klapna. :thumbsup:

Link to post
Share on other sites