Recommended Posts

Ovako da vas pitam mozda zna neko kupio sam e39 530d prije par dana pa jos nisam istrazio auto u potpunosti :D e sad zanima me kad ubacim u rikverc senzori piste jedno 2 sekunde pa prestanu ali kad se primaknem nekom zidu lampica na dugmetu samo blica a nista ne pisti pa mi nije jasno jel ima negdje da se ugasi zvuk ili sta

Link to post
Share on other sites

Ovako da vas pitam mozda zna neko kupio sam e39 530d prije par dana pa jos nisam istrazio auto u potpunosti :D e sad zanima me kad ubacim u rikverc senzori piste jedno 2 sekunde pa prestanu ali kad se primaknem nekom zidu lampica na dugmetu samo blica a nista ne pisti pa mi nije jasno jel ima negdje da se ugasi zvuk ili sta

Izgleda da je neki senzor u kvaru. Odvezi na dijagnostiku. Tako ne treba da radi PDC...

Link to post
Share on other sites

Ovako da vas pitam mozda zna neko kupio sam e39 530d prije par dana pa jos nisam istrazio auto u potpunosti :D e sad zanima me kad ubacim u rikverc senzori piste jedno 2 sekunde pa prestanu ali kad se primaknem nekom zidu lampica na dugmetu samo blica a nista ne pisti pa mi nije jasno jel ima negdje da se ugasi zvuk ili sta

Meni je riknuo senzor, ali su drugaciji simptomi.... ne bih znao dal je i tebi ista muka.

Link to post
Share on other sites

Ako crkne jedan senzor onda hoće da brljavi pa ti možda zato ne pišti, imam stila kući kome stalno pišti čim ubaciš u rikverc zato štoje crkao jedan senzor ali me mrzi da rastavljam ;)

Link to post
Share on other sites

Ako crkne jedan senzor onda hoće da brljavi pa ti možda zato ne pišti, imam stila kući kome stalno pišti čim ubaciš u rikverc zato štoje crkao jedan senzor ali me mrzi da rastavljam ;)

isto i meni pisti....

Link to post
Share on other sites

Ja takodje imam senzore, ali mi 2 ne rade i kad ubacim u rikverc pisti mi nekoliko sekundi stalan zvuk i posle ne radi nista. Sto mi pokazuje da mi ne radi jedan od senzora, u mom slucaju 2 komada.

Mozes da proveris da li ti rade svi senzori, samo upalis kontak, ubacis u rikverc i odes nazad iza auta i slusas na senzorima, ako se cuje ono kao pucketanje kod samog senzora, onda radi, a ako ne cujes nista, onda ti ne radi. Bar sam ja tako ustanovio sta je.

Link to post
Share on other sites

meni kad pocne da pisti ne prestaje, ali to se ne desava uvek, nekad rade normalno, a kad pisti - pisti ko ludo ne prestaje, mogu kolce da igram iza on nece da pocne da radi....

Link to post
Share on other sites

Meni pišti jer je jedan od prednjih senzora problem - zadnji svi pucketaju, a prednji desni ne. Ali kada zamenim mesta senzorima (tom prednjem desnom i recimo prednjem levom), problem ostaje na istoj poziciji, dakle problem je negde u ožičenju... a jako me mrzi da skidam M prednji branik i istražujem, naročito po ovoj vrućini, a nemam poverenja u priučene autoelektričare, tako da će auto da sačeka neko vreme i bez ispravnih senzora.

Link to post
Share on other sites

ja sam imao isti problem crko zadnji desni kad ubacim u rikverc pisti non stop,stigo polovan sad je ok. ptobajte kod Dekija 0637286604 mozda moze da pomogne

Link to post
Share on other sites

kad se ubaci u rikverc, senzori ne treba da daju nikakav zvuk, sve dok ne pridju nekoj prepreci.

ako nakon ubacivanje pisti dugo, pa prestane, znaci da je jedan ili vise senzora neispravno i kompjuter iskljuci ceo sistem zadnjih senzora - znaci nece raditi ni oni ostali.

eventualno, taj neispravan se moze softverski iskljuciti pa ce onda ostali raditi, ali taj deo prostora ostaje nepokriven.

najbolje je zameniti - ima ih polovnih na otpdima i sasvim su ok.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Primakni uho senzoru u cuces kako pulsira. Preslusaj ih sve i naci ces koji ne radi. Prvo ih skini i ocisti kontakte, zamjeni mjesta sa drugim senzorom i vidi da li je instalacija ispravna. Kada su svi ispravni PDC konstantno sija i sve radi.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pozdrav, citam ovde sve moguce simptome kvara parking senzora, kod mene je ovakva situacija... Kad ubacim u rikverc pisti neprekidno 5 sec i prekine i treperi lampica PDC , onda sam procitao tu negde da osluskujem sve i jedan senzor da li pucketa i to sam uradio i proverio kod mene svi senzori pucketaju-rade . nisam ga vozio na dijagnostiku pa cisto ako ima neko neku ideju sta moze biti ... hvala

Link to post
Share on other sites