Recommended Posts

Konacno prepakovan m50b20 umesto m20b20 i nakon nekih sitnih doterivanja testiran nekih 100tinu kilometara, jedina stvar koja mi uslovno receno smeta je kratak diferencijal, ne znam koji je odnos u pitanju. Auto nabija brzinu kao blentav, kao da nije 2.0 motor u pitanju, ali odredjene brzine dostize na visim obrtajima od ocekivanih (po satu 100kmh = 3500rpm). S druge strane mi se svidja to sto se ponasa elasticno i sto kad predjem lezeceg lagano, ne moram da ga saltam u prvu ili drugu, vec mogu da nastavim trecom i da on linearno ubrzava. Sto se potrosnje tice, cini mi se da je veca nego sto bi trebala da bude zbog kratkog prenosa. Diferencijal nisam menjao, ostao je od m20-ice. Pitanje je dakle, koji dif mi preporucujete da bude neka normala izmedju kranje brzine i ubrzanja. Imajte u vidu da vise nemam plin i da mi sad i potrosnja igra obzirom da corba skace li skace.

Link to post
Share on other sites

Treba mi iskustvo nekog ko je probao dif sa prenosom 3.23:1 od m50b25 na m50b20, ako nema nikog da je probao onda misljinja poznavaoca materije. Da mozda nije to predugacak dif za taj motor ili bi mogao da ga nosi bez problema? Kakve posledice mogu da ocekujem?

Link to post
Share on other sites