Recommended Posts

Za sve ljubitelje bmw-a iako znate da napomenem.

leti kad je temperatura asfalta velika, mnogo je klizavo i opasno. samo lagano 70-80 ako se ide na put.

ovo pisem jer malopre samo isao iz hn za budvu i pun gas druga - treca zaobilazim preko pune, i pandur na 120 mi izlazi s sargarepom, ja kocim i proklizavam s petoro u kolima pravim trag nekih 35 m on jadan se bacio nazad da ga ne udarim. Sve je dobro proslo na kraju ali ja sam se odsekao jer nisam mogao da ukocim kako treba. Posle nisam presao 60... znam da svi koji imaju bmw-a vole pun gas, ali ne treba to. ja sam ispao kreten sa puno srece al eto cisto ako neko procita da se seti.

Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo da je leti, zbog visoke temperature asfalt klizav, čak štaviše, trebalo bi da se gume lepe za njega? Naravno ako su gume dobre letnje i korektno napumpane... Jesi li siguran da ti ABS radi i da ti je kočioni sistem ispravan - proveri na nekom tehničkom za svaki slučaj?

U svakom slučaju, otrežnjavajuće iskustvo si imao, znam kakva je frka, meni se slično desilo zimi...

Link to post
Share on other sites

U crnoj gori je ljigav asfalt pa upotpunosti verujem da mu je auto ispravan i da nije mogao da zakoci . Imao sam slicnih iskustava u vise navrata a sa motorom sam jednom tako proklizao da sam ga odmah parkirao .

U svakom slucaju oprez i lagana voznja nisu na odmet .

Link to post
Share on other sites

I ja sam nesto slicno skoro uradio, pun gas druga, treca nizbrdo, a na raskrsnici peru poprecnu ulicu,kako sam presao preko vode na asfaltu auto samo prokliza,ode zadnji kraj drift jedno 40m, sreca pa nikoga nije bilo inace eto problema jbga desava se, a 15 godina vozikam BMW sta ces shit happens

Link to post
Share on other sites

Ima dosta novih puteva u Crnoj Gori ali su lose odradjeni. Prosle godine prosiren deo puta Podgorica Cetinje ali na jednoj krivini kad pada kisa zadrzava se dosta vode i vec je bilo par ozbiljnijih lupanja tu. Na putu Cetinje Budva par krivina sa kontra padom i hoce da te izbaci iz trake. I tako dalje ...

Link to post
Share on other sites

Auto mi je kao casa i gume sam stavio miselinke... nego asfalt je katastrofa, svuda je ulegao....

Link to post
Share on other sites

Malo offtopic, ali ipak: primetio sam da veliki broj ljudi kod nas vozi baš bajate gume, stare i po 10-tak godina, često polovne. Iako mnoge i sa solidnom šarom, te gume su odslužile svoje do te mere da su zaista opasne; kočioni put je znatno duži i na dobrom i suvom asfaltu a kamoli na klizavom jer je guma izgubila elastičnost, stvrdla se i maltene "plastificirala". Pri većim brzinama postoji i povećana opasnost (u odnosu na novu gume) da takva guma i eksplodira sa katastrofalnim posledicama.

Stari izgovor naravno, "nema se para", ali se ipak nađe za cigarete, za alkohol, za izlaske, i za kokakve druge gluposti, ali izgleda nema se za osnovu bezbednosti vozila, a to su gume (uz kočnice i vešanje), jer su jedino što postoji između vozila i asfalta. Ako su loše, džabe sve ostalo, opasni ste po sebe i druge... Ako se već nema para za dobre gume i ispravno vešanje, onda je neophodno i stil vožnje i brzinu tome prilagoditi i voziti mnogo opreznije dok ne kapnu neke parice da se dovede u red. Eto samo toliko, jedno malo podsećanje...

Link to post
Share on other sites

Koliko god da su stare tj nove, na tom "primorskom" i takvim slicnim asfaltima ne pomaze nista.

jesi siguran? kupi jednom nove gume pa da vidis kako drze ;)

@sigtran: ako se nema para onda se ne vozi auto nego busplus

Link to post
Share on other sites

Koliko god da su stare tj nove, na tom "primorskom" i takvim slicnim asfaltima ne pomaze nista.

Tacno u potpunosti...

Vec po beloj boji asfalta se vidi da je klizav, ja sam se kao klinac zbunio u Herceg Novom kada sam video "slajfovanje" uz mokru ulicu u sred leta , ljudi su uz muku izlazili, u prvom trenutku mi nije bilo jasno sta se desava ali kasnijih godina sam provalio da je to cesta pojava u primorskim gradovima, cak sam i u Solunu doziveo slicnu zajebanciju...

Casper spomenu Gornji Milanovac, prosao sam pre dve-tri nedelje kroz njega ( rade obilaznicu ) motorom ( Honda CBR ) gume nove, "lepe" kao za oci, ali u Milanovcu nista, svako odvrtanje gasa 1-2-3 cisti kao metla! ;)

Link to post
Share on other sites

zasto se meni ne desavaju takve stvari, samo mi to nije jasno... mozda zato sto nikad ne vozim bajate gume. svabe su debili, posle dve godine bacaju gume a ni ne sanjaju da im kod nas tek tada pocinje radni vek. :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

@Zverko

Pa zato sto mozda ima prosutog ulja na putu. Zato sto u samom asfaltu moze da ima mnogo rizle - kamencica koji su uglacani, i predstavljaju veliki deo povrsine puta, pa se vozi kao po ledu (poznati problem klizavog puta u kanjonu Morace). Zato sto je na primer prosao kamion koji je prevozio soju i iz kog ista curi. Pa kad naletis na tu soju na putu, pa da vidis frke(u vojvodini cest slucaj). Mozda je neki traktor izneo blato na put. Koliko zagrejane gume bi ti ovde pomogle. Hoces jos? Pa jel ti izlazis nekad iz Beograda i tih vasih nalickanih BG ulica?

Tako ti je to kad se druzis sa kojekakvim nazovi "majstorima" sa sve uticajem maligana na doticne, pred penziju iz tata-sin garaza, (Sinu svaka cast) i izreklamiranim na internetu do te mere da ljudi pomisle da ce se usreciti posetom iste. I to na priznajem odlicnom forumu. E zato ni ne znas :)!

A uz to po drugim forumima opanjkavas kolege sa BMW foruma.

Kako si netaktican. Zar nisi pomislio da cemo se mozda sresti na nekom BMW druzenju?

Link to post
Share on other sites

Kako bi vas doticni gospodin u kolicima izbrisao sa lica foruma, samo da ste na njegovom terenu..., reci aaaa?? :P

Bez tenzije, a ti Vuce Brankovicu izdajice brenda, nemoj da kenjas vec citaj sta ljudi pisu, ispade da ti jedini furas nove gume..

Vozio sam sve i svasta od guma, mogu knjigu da napisem, ima razlika, ne toliko u godistima koliko u brendu, elem, sami proizvodjaci daju garanciju do 6 godina na performanse gume...

Kao sto je Cika Sima rekao, ne znam koga opanjkavas i zasto, ali znam sta se tura u asfalt, i kad se dunavski oblutak uglaca, zna da bude kao led, a na njemu nikakva guma ne pomaze!!! B)

Link to post
Share on other sites

ne kazem da ja jedini furam nove gume ali ne stavljam ja bastensko crevo na bmw i ne kupujem polovne gume pa posle kukam kako mi guzica plese. ne kazem da ne moze da se desi da zaplese i sa novom gumom od 300e ali da ne mozes da ga iskontrolises sa 120km/h i da ne mozes bezbedno da se zaustavis, pa daj nemoj me zajebavati bar ti znas sta je grip kad je guma dobra pa makar vozio po ledu.

Link to post
Share on other sites

Druze kada si na primorju , vodi racuna da ne naidjes u krivinu gde se neko ispisao jer neces dobro proci taman i da imas i rezervnu novu .Sa novim gumama Danlop na C Mercedesu W202 po mokrom nisam mogao da zakocim na blagoj nizbrdici sa 50

km-h a burazer mi je sa novim 911 naisao u krivinu gde lik na parkingu hladi lubenice i voda lagano nakvasila krivinu , jedva je ostao na putu a celu krivinu je prosao popreko a neverujem da se 911 isporucuje sa polovnim gumama .

Putevi se na primorju prave uglavnom od kamena zato su tako beli i kad se to uglaca to je ludilo. Tako da prijateljski savet ti dajem jer vidim da puno polazes u gume , da se neigras dole jer kakve god gume da vozis mozes imati problem.

Link to post
Share on other sites

ja ne idem u CG na odmor tako da nemam tih probelma :D a i to sto sam bio par puta nisam imao problema.

stvarno ne znam zasto me shvatate zdravo za gotovo i sto ne vidite sustinu mojih postova. hvatate se za rec i svi u glas klizavo pa klizavo samo onog ko je postavio temu, sa glupim naslovom da gluplji ne moze biti, nema da se javi a sve vise sam ubedjen da vozi kamenjarke i da mu nije samo klizav asfalt bio kriv. napisao je post kao da niko od nas nikad nije bio u CG i kao da niko nikad tero po onim serpentinama od cetinja ka budvi.

Link to post
Share on other sites