Recommended Posts

M20 kao sto naslov kaze, stalno mi vraca ulje u usis, dolazi skoro do protokomera, znaci cisto zuto ulje. Motor ne pusi ne trosi ulje, sve je apsolutno uredno sem sto mi je gumeno crevo step motor pun ulja. Pocne malo da plavi na auspuhu kada ga ocepim do daske ali pretpostavljam da sagori to iz usisa. Apsolutno je na motoru sve ok. Sta moze da bude?!?

Link to post
Share on other sites

Ne vidi znam da to nije normalno sto ima ulja gde ne treba da ima, i da nije u redu, ali mislim na osobine samog motora...ler, ne stuca, ne trokira, ima snage, potrosnja mu je sasvim normalna, pali bukvalno bez verglanja i na plinu i benzinu, ne pusi, ne greje se, ne gubi vodu, ne duva creva...

Link to post
Share on other sites

Pa onda nek duva sta cu mu, nego imao sam 3 motora razlicita imam pasata matorog, kamion...sve je to produvalo na kraju ali nijedan sa ovim simptomima...na cep ne duva, na iberlauf nema nista pa me zato buni sto u usis...

Link to post
Share on other sites

Ne duva ni moj al sam pre nego da radim glavu nalazio ulje u usisu,doduše samo oko leptira gasa.Sad nisam skidao gumu ali verujem da ga ima pomalo.Njemu sva uljna isparenja idu direktno u usis a ne u filter,odatle ulje čak i kad motor nije u lošem stanju,a mora malo jbg nije to nov motor.

Link to post
Share on other sites

Nije me nesto zabrinuo nisam isao na varijantu da je neki problem bas ili ne znam sta ali mi nisam znao uzrok. Vanja a koji tefloni gde? Jutros sam ocistio leptir i crevo, zamenio ulje i filter...pa da vidimo....

Link to post
Share on other sites