Idle Control Valve


Recommended Posts

ocistismo neki dan na nasim autima...mnogo mirnije radi kada je hladan pa ako neko ima vremena da se zeza oko auta neka ocisti...skoditi ne moze...

Za e36:

icvvy6.th.jpg

icv1bi0.th.jpg

ic2sl5.th.jpg

icv3lo1.th.jpg

icv4hk7.th.jpg

icv5zb5.th.jpg

icv6pn6.th.jpg

icv7mp5.th.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------

M50TU:

icv1kq3.jpg

325i:

icv2zt3.jpg

Izvaditi ovo:

icv3qy1.jpg

icv4lq6.jpg

icv5ta5.jpg

pazljivo sa MAF-om:

icv6md1.jpg

icv7ny6.jpg

icv8aq5.jpg

icv9xn0.jpg

ne bi bilo lose da se ocisti i TB:

icv10ra7.jpg

icv12ip1.jpg

icv13bo3.jpg

icv14rb0.jpg

icv15wz5.jpg

icv16pa7.jpg

icv17dc9.jpg

icv18lp7.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I na petici:

Znaci treba dobar set kljuceva:

image030pl8.jpg

i:

image029ml8.jpg

Treba da se skine filter polena:

image028ye1.jpg

Lakse je bez sipke:

image025xj2.jpg

i bez vakuma:

image024tq3.jpg

2 sarafa 10mm:

image023pz7.jpg

skinuti plastiku koja drzi crijevo za dovod benge:

image027af6.jpg

ovako je izlgedao ventil BMW 528i e39:

image016bc8.jpg

image017fl6.jpg

prije ciscenja sa TB cleaner ili WD 40, bolje je da izlolirate dzek:

image018vs0.jpg

posle 20 minuta posla:

image020bs4.jpg

image021yp4.jpg

Kad je hladan radi kao nov i prima gas bolje.

Link to post
Share on other sites

nishta vi tu niste ochistili...

ochistili ste samo onaj polozaj klipa u kome je ostao kada je motor ugashen

pomochi che sigurno i to

ali to se radi u ultrazvuchnoj kadici dok je prikachen na konektor i dok dobija simulaciju da je skroz otvoren ili zatvoren

Link to post
Share on other sites

ne ljutim se samo mi je malo glupo da ti meni objasnjavas sta smo mi radili...pa valjda znam...isto tako glupo mi je da pricamo o tome kad ja najbolje mogu znati koja je razlika sada i prije...fino smo se potrudili da sve s...ikovito pokazemo i pomognemo...vjerovatno si i ti upravu ali razlika se vidi i ja sam zadovoljan pa sam podijelio i sa vama...

Link to post
Share on other sites

Ha, ha...Babic bi u ultrazvucnoj kadici da cisti grlo kroz koje mozes da provuces mokru carapu. On ocigledno nikad nije vidio ovaj dio. No, kako kazes POWER neka kupi novi, lakse je.

Link to post
Share on other sites
Ha, ha...Babic bi u ultrazvucnoj kadici da cisti grlo kroz koje mozes da provuces mokru carapu. On ocigledno nikad nije vidio ovaj dio. No, kako kazes POWER neka kupi novi, lakse je.

Babic ti to kaze jer ZNA. Covek ugradjuje plin, a vi ste cistili step-motor, cisto da vam kazem, pre neki dan mi je dire pricao o tome i objasnio sitan detalj koji treba uraditi.

Evo posto cete sada da bacate drvlje i kamenje (vise kamenje) po meni, da vam kazem taj detalj.

Zapusite jednim prstom jedan kraj, punite wd-om da ima dista unutra, zatvorite drugim prstom iste ruke drugu rupu i okrecete na taj nacin da osetite pomeranje klapnice. To bi vam morao pokazati, nadam se da vas nisam uvredio.

Drugi, laksi i skuplji nacin je da odnesete da vam to ociste tamo gde nosite dizne na ultrazvucno ciscenje i to je prava stvar.

Link to post
Share on other sites

ne znam samo cemu vam vodi ta prica...mozda ste upravu,otvorite novi topic pa kuvajte,kiselite ga,igrajte fudbal s njim i objasnite nam slikama sve sta je i kako...odje se jasno vidi sta smo radili i mi smo [b]ZADOVOLJNI[/b] razlika se primjeti a to je bio i cilj...znaci nismo bezveze kopali i ruzno je to sto neciji trud tako omalovazavate!ja se stvarno izvinjavam ali otvorite novi topic pa kuvajte i radite sta ocete i popratite slikama,bicemo zahvalni...do tada ja cu da uzivam svako jutro kad ga cujem kako prede... :wink2:

Link to post
Share on other sites
ne znam samo cemu vam vodi ta prica...mozda ste upravu,otvorite novi topic pa kuvajte,kiselite ga,igrajte fudbal s njim i objasnite nam slikama sve sta je i kako...odje se jasno vidi sta smo radili i mi smo [b]ZADOVOLJNI[/b] razlika se primjeti a to je bio i cilj...znaci nismo bezveze kopali i ruzno je to sto neciji trud tako omalovazavate!ja se stvarno izvinjavam ali otvorite novi topic pa kuvajte i radite sta ocete i popratite slikama,bicemo zahvalni...do tada ja cu da uzivam svako jutro kad ga cujem kako prede... :wink2:

Dobro, eto, imate cestitke od mene za trud.

Link to post
Share on other sites

Treba to raditi, oseti se vidna razlika, samo treba dobro ocistiti. Treba cistiti samo klapnu i osovinicu mada mu nista nesmeta i da se napuni npr. WD-om i dobro promucka jer moze svakava prljavstina posle toga ispasti ali je bitno da se posle toga dobro osusi, a kako je fizicki mozemo pomeriti nema potrebe za nekim profi ciscenjem u servisu, dovoljno je malo se potruditi i da sve bude kako treba.

Link to post
Share on other sites
Babic ti to kaze jer ZNA. Covek ugradjuje plin, a vi ste cistili step-motor, cisto da vam kazem, pre neki dan mi je dire pricao o tome i objasnio sitan detalj koji treba uraditi.

Mogao je i on sam da odgovori. Osim toga, to sto ugradjuje plin ne znaci apsolutno nista. Bez uvrede, covjeka ne poznajem i mozda je zaista dobar majstor ali detalj da nesto "radi" ne govori o poznavanju tog posla.

Slozicete se da nasim prostorima rade ljudi koji su se ucili na automobilima a ne u klupama. Lise zvanicnih servisa (i oni su se doobucavali po inostranstvu - valjda) nemaju sertifikate ili diplome za posao koji obavljaju. Motor je vrlo kompleksne tehnologije i ako u svakoj fabrici postoje majstori odvojeni za svaki segment istog, racunam da i kod nas "bosisti" ne mogu da ugradjuju plin, ili da operativci za racunarom ne mogu mijenjati ramena i td. Iskreno se nadam da sam se pravilno izrazio i da ste shvatili koja je poenta price.

Link to post
Share on other sites