Idle Control Valve


Recommended Posts

i sve ostalo osnovno je ok

cinimi se da i malo vise trosi.

ja aludiram da je ventil jos uvek neispravan ujedno nema dovoljno vazduha za sagorevanje goriva tako da su ovi simptomi isto moguci ..

Link to post
Share on other sites
  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i sve ostalo osnovno je ok

cinimi se da i malo vise trosi.

ja aludiram da je ventil jos uvek neispravan ujedno nema dovoljno vazduha za sagorevanje goriva tako da su ovi simptomi isto moguci ..

I ja mislim, a jebe me na jednom autu isti problem. Kad vozus i u niskim obrtajima se oseti kao da je smesa losa, tj da zaliva.

Link to post
Share on other sites

nisam videcu kad zamenim ove dve stvari u ponedeljak ...

evo malopre sam ga palio pocinje da dimi malo vise nego obicno tek kada se malo ugreje idling mu je normalan svo vreme

Link to post
Share on other sites

Ako ti dimi kad ga upalis ujutro onda definitvno te zeza CCV, ali definitvno.

Znaci skini CCV, ocisti ga malo (bice ti pun (ulje, cadja...)), i provjeri ga da li ti vuce vazduh kroz njega, znaci zatvori sve kanale i probaj da vuces vazduh kroz onu rupu koja ide u usisnu granu. Kladim se da ti vuce vazduh kroz njega a samo ti preostaje da stavis novi.

Jel ti zvizdi nesto kod/ispod grane na ler gas ili kad mu dajes malo gasa?

Link to post
Share on other sites

ne zvizdi nista .a auto ne dimi odma posto ga upalim tek kada se malo zagreje .evo malopre par puta poceo da zeza nece preko 3000 obrtaja kad se vozi pa onda i onda progura .na ler obrce dobro .ma to sve pocelo kad sam citio ICV .ujedno sam proverio i sva creva vodu svecice ulje sve je ok filter za vazduh je nov .provericu kasnije i CCV pa javljam

Link to post
Share on other sites

Da, taj me zeza, stize mi u srijedu, 63 eura u ovlasceni diler.

No vidi, izvadi crijevo ICV-a koji ide u konektor TB-a i MAF-a i duvaj....najbolji trik za provjeru intake leak-a.

Link to post
Share on other sites
Da, taj me zeza, stize mi u srijedu, 63 eura u ovlasceni diler.

No vidi, izvadi crijevo ICV-a koji ide u konektor TB-a i MAF-a i duvaj....najbolji trik za provjeru intake leak-a.

kako da duvam .kako cu da primetim razliku?

Link to post
Share on other sites

Ne, my bad.

Na taj motor imas one way CCV, znaci treba da vuces vazduh. Ako uspijes, onda mozes lako da nadjes "rupu" kroz koju ulazi vazduh u usisnu granu.

Link to post
Share on other sites

ma gdi da cimam jedino da je neka rupcaga pa bi moglo da se primeti :acute: ma izmenjacu mu sve pa nek se ebe

vise nista ne cistim krpim itd .lepo kupim novo zamenim i u djavola...

Link to post
Share on other sites
Da, taj me zeza, stize mi u srijedu, 63 eura u ovlasceni diler.

No vidi, izvadi crijevo ICV-a koji ide u konektor TB-a i MAF-a i duvaj....najbolji trik za provjeru intake leak-a.

Da li bi hteo meni da pojasnis to oko provere da li vuce fals vazduh?

Link to post
Share on other sites

Pa lako je.

Ima i drugi trik ali kosta, upalis auto i prskas crijeva ispod i iznad grane sa carbon cleaner. Ako ti dize obrtaje onda negdje ti vuce vazduh, ako radi isto onda ne.

Treba da provjeris sva crijeva, CCV ali i nesto drugo, provjerices ovo:

21ie0.jpg

Ima jedno crijevo koje sa tog cepa do senzora (pogledaj sliku dolje, senzor br.3) koji regulise temperaturu unutra:

11qw6.jpg

Link to post
Share on other sites

BMW e36 Power ima 320i i ICV mu je bio blokiran.

Kad sam mu stavio novi, izvadio sam mu sva crijeva i sva su mu bila slaba, motor je primio dosta falsnog vazduha, pokusao sam da mu krpim ta crijeva (dok mu ne stizu nove) izolir trakom, i uspio sam. Sad motor radi kao elektromotor, uopste ne trese, samo ima one sitne vibracije kao svaki redni sestak, znaci ja sam se odusevio a dajem glavu da mu sad trosi manje.

Link to post
Share on other sites
BMW e36 Power ima 320i i ICV mu je bio blokiran.

Kad sam mu stavio novi, izvadio sam mu sva crijeva i sva su mu bila slaba, motor je primio dosta falsnog vazduha, pokusao sam da mu krpim ta crijeva (dok mu ne stizu nove) izolir trakom, i uspio sam. Sad motor radi kao elektromotor, uopste ne trese, samo ima one sitne vibracije kao svaki redni sestak, znaci ja sam se odusevio a dajem glavu da mu sad trosi manje.

Ja sam skinuo step motor da ga odnesem na ciscenje i tu ispod grane ima dosta creva. Ima malo problema do 2000rpm da uvati gas, sto se jace vidi kad je hladan, ali generalno brljavi. da li da skenem granu dok mi ni dizne nisu na autu, pa da pogledam svako crevo ili da ne diram to?

Ako skidam, cime da namazem diht povrsinu kad vracam?

Ili da pratim sva creva od protokomera ka motoru, pa da njh proveravam?

Link to post
Share on other sites

Ima neko crevo ili sta vec izmedju step motora i onog aluminijumskog dela, klapna ona na pocetku grane.

E to mi se klati, ali mi ne deluje da je to bitno. Da li je bitno?

Link to post
Share on other sites
Ja sam skinuo step motor da ga odnesem na ciscenje i tu ispod grane ima dosta creva. Ima malo problema do 2000rpm da uvati gas, sto se jace vidi kad je hladan, ali generalno brljavi. da li da skenem granu dok mi ni dizne nisu na autu, pa da pogledam svako crevo ili da ne diram to?

Ako skidam, cime da namazem diht povrsinu kad vracam?

Ili da pratim sva creva od protokomera ka motoru, pa da njh proveravam?

Ako skines granu onda moras kupit novi dihtung, stari je vec presao u plasticno stanje i ne valja vise nista.

Ipak ne bih ja da diram granu, samo ti kontrolisi sva crijeva, 1 po 1, onda mozes da ih skratis po 1 cm a ako su pukli onda nemas sto trazit.

Znaci sva crijeva, od MAPa...

Link to post
Share on other sites
Ima neko crevo ili sta vec izmedju step motora i onog aluminijumskog dela, klapna ona na pocetku grane.

E to mi se klati, ali mi ne deluje da je to bitno. Da li je bitno?

Mislis na TBH?

281_Remove_Hose.jpg

Link to post
Share on other sites