Idle Control Valve


Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

chuo sam da moze WDom i krpicom da se operu dizne

probajte i to

koji che vam bre ultrazvuchna kada

babicu, neka njih tako.

Reci ti meni posto da mi ocistis u kadici 6 dizni i step motor?

Stvarno mi to treba, mozda vec sutra.

Link to post
Share on other sites

ljudi,stvarno se nemojte ljutiti ali vi izgleda niste razumjeli sta je ICV...kakve crne dizne poredis sa ICV-om...moze se krpa provuci kroz njega a ne da se kuva...svejedno,daj da ne unistavamo topic...ko oce neka cisti ko ne ne mora i gotovo...imate pm pa se dogovarajte,nemoj da maltretiramo ovaj narod!!!

Link to post
Share on other sites

daj ljudi na cemu ste... :rolleyes:

evo o cemu se radi:

kontrolalergasaod8.th.jpg

nema tu neke filozofije velike... ocisti se to za 5 min. i opet ponavljam razlike IMA...

ps. i zamolio bih da se drzite teme... :wink2:

Link to post
Share on other sites

evo ocistio sam juce i tek sad ne radi kako treba tj radi gore nego pre.jbg moracu novi da kupim.pre nego sto sam poceo da to radim savetovao sam se sa majstorom i on mi je rekao da moze da bude dobro a moze i da ne bude .nov kodsta oko 100-150 evra

tacno je da je bio pun prljavstine i zezao me i pre poduhvata ...sad radi kao lokomotiva na leru :blink: izbacuje dim na auspuh i nema stabilan rad verovatno sto nema dovoljno vazduha trokira kad se vozi te simptome nisam imao ranije.

ovaj poduhvat preporucujem samo ako vam vec ne radi dobro ler ventil.vredi probati i ako radi posle ciscenja jos bolje ,ustedeli ste novcanice .ako ne radi kupite drugi

isto i ultrazvucno ciscenje se pokazalo par puta bezuspesno i morao je novi ventil ...

Link to post
Share on other sites

Ja znam da se sa koka-kolom extra skida farba od drugog auta,a ko vas je recimo neko ocesao na parkingu! Malo polijes,ostavis da odstoji i posle polivas i brises krpom u isto vreme i na kraju temeljno isperes vodom. Litarka je dovoljna :blink:

Link to post
Share on other sites
evo ocistio sam juce i tek sad ne radi kako treba tj radi gore nego pre.jbg moracu novi da kupim.pre nego sto sam poceo da to radim savetovao sam se sa majstorom i on mi je rekao da moze da bude dobro a moze i da ne bude .nov kodsta oko 100-150 evra

tacno je da je bio pun prljavstine i zezao me i pre poduhvata ...sad radi kao lokomotiva na leru :blink: izbacuje dim na auspuh i nema stabilan rad verovatno sto nema dovoljno vazduha trokira kad se vozi te simptome nisam imao ranije.

ovaj poduhvat preporucujem samo ako vam vec ne radi dobro ler ventil.vredi probati i ako radi posle ciscenja jos bolje ,ustedeli ste novcanice .ako ne radi kupite drugi

isto i ultrazvucno ciscenje se pokazalo par puta bezuspesno i morao je novi ventil ...

Mozda ti vuce fals vazuh, moras provjerit sva crijeva.

Link to post
Share on other sites
Ja znam da se sa koka-kolom extra skida farba od drugog auta,a ko vas je recimo neko ocesao na parkingu! Malo polijes,ostavis da odstoji i posle polivas i brises krpom u isto vreme i na kraju temeljno isperes vodom. Litarka je dovoljna :blink:

Meni je neko okacio vrata branikom i ostavio mi je malo plastike.

Jedini spas - ultrazvucna kada.

:blink:

Morao sam...

Link to post
Share on other sites
Meni je neko okacio vrata branikom i ostavio mi je malo plastike.

Jedini spas - ultrazvucna kada.

:blink:

Morao sam...

nisi morao, PVC razređivač ne šteti farbu, ali super skine parnicu od plastike. Može se naći kod sito-štampara, i potrebno ga je veoma malo da se skine. Isprobano barem 5 puta.

Link to post
Share on other sites
Mozda ti vuce fals vazuh, moras provjerit sva crijeva.

provereno 3 puta .danas se stabilizovao rad motora ali zato baca beli dim i kao da ima neku kondezaciju kaplje iz auspuha .

jos nesto cudno se desilo danas bio sam negde na minimumu 5-6 L za gorivo i dotle je trokirao oko 3 000 obrtaja.cim sam napunio rezervoar radio je normalno(osim tog dima)

ne znam dali sad jedan problem povlaci drugi.videcu u ponedeljak tada stize filter za gorivo i ler ventil ..mozda ce sve biti ok :blink:

Link to post
Share on other sites
provereno 3 puta .danas se stabilizovao rad motora ali zato baca beli dim i kao da ima neku kondezaciju kaplje iz auspuha .

jos nesto cudno se desilo danas bio sam negde na minimumu 5-6 L za gorivo i dotle je trokirao oko 3 000 obrtaja.cim sam napunio rezervoar radio je normalno(osim tog dima)

ne znam dali sad jedan problem povlaci drugi.videcu u ponedeljak tada stize filter za gorivo i ler ventil ..mozda ce sve biti ok :blink:

Dali dize temperaturu?

Dali si ikada imao problema sa rashladnim sistemom?

Dali ti trosi vodu?

Ako je odgovor "da", onda dihtung glave je u qrcu.

Link to post
Share on other sites