Idle Control Valve


Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

TBH je Throttle Body Hose, ili crijevo koje povezuje MAF i TB - Throttle Body (aluminjski dio).

Daj sliku da vidim ocemu se radi.

Brate imam slike, al ne znam kako da ih okacim?

Link to post
Share on other sites
Brate imam slike, al ne znam kako da ih okacim?

najbolje ti je da ih hostujes na imageshacku ili se registruj na http://photobucket.com/

Registracija je prosta i ne kosta nista. Kad se ulogujes sve ce ti biti jasno. 2 klika i uplodovao si sliku itd.

Ako zelis mogu ja da te regujem i da ti posaljem user i pass a ti samo kaci ukoliko se nesnadjes

poz

Link to post
Share on other sites

Evo uspeo sam.

Mrda mi se onaj deo u koji ulazi rebrasto crevo koje izlazi iz step motora. Ono je izmedju rebrastog creva i aluminijumskog dela.

dsc00165rm8.th.jpg

dsc00166fs3.th.jpg

dsc00167cb6.th.jpg

Vidis kako ga drzim rukom, mrda milimetar dva prema i od aluminijumskog dela.

Znaci toliko je masno bilo da sam se umazao cim sam pipnuo, vidis prste.

Link to post
Share on other sites

Ti imas isti motor kao BMW e36 Power.

Njemu sam sve to skinuo i provjerio, i bas to crijevo sto ga drzis prstima mu je bilo slabo ali stavio sam malo izolir trake i sad je bolje.

Ali da bi ti provjerio da li ti vuce fal s vazduh, treba da izvadis jedno tanko crijevo koje ide izmedju protokomjera i throttle body (i od tu do ICV) i pumpas vazduh unutra. Ako se cuje zvizdanje vazduha onda imas intake leak, ako ne onda....

Link to post
Share on other sites
Ti imas isti motor kao BMW e36 Power.

Njemu sam sve to skinuo i provjerio, i bas to crijevo sto ga drzis prstima mu je bilo slabo ali stavio sam malo izolir trake i sad je bolje.

Ali da bi ti provjerio da li ti vuce fal s vazduh, treba da izvadis jedno tanko crijevo koje ide izmedju protokomjera i throttle body (i od tu do ICV) i pumpas vazduh unutra. Ako se cuje zvizdanje vazduha onda imas intake leak, ako ne onda....

jel ima na nekoj slici taj throttle body ili to crevo?

Link to post
Share on other sites

Ima....

Ovo je throttle body:

CIMG1686.jpg

r11xx_tb.gif

Ovo desno je crijevo harmonika koje povezuje MAF (lijevo) i Throttle Body:

Picture013.jpg

E sad, na ovu harmoniku ide ovo crijevo koje ti treba da pumpas....

picture009zd8.jpg

P.S. to su moje svete ruke :preved:

Link to post
Share on other sites

Uokvirite ove teme ljudi, i čovjeku pod hitno treba poslati karton amstela. Druže ti si prvi ovde koji ima konkretna rješenja.

RESPECT, RESPECT, RESPECT, trebalo bi na ovakve stvari natjerati babica i klinika. Svaka čast.

Zašto ovako nešto ne napraviti o diznama? Pozlatile ti se i ruke i fotoaparat, sve riječi hvale!

:preved: ;) :P :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:

Link to post
Share on other sites

BRAVO BRAVO I MENI JE DOSTA POMOGAO :preved: cuo sam da je covek sa 11 ili 12 godina prvi put sam promenio kocnice na autu a od tad ga samo mozete naci ispod auta ;) bravo bravo

evo i ja sam resio problem zamenio uz njegove savete i sugestije zamenio ICV ,CCV ,harmonika crevo utego pritego i evo sljaka ko satić.. :P

Link to post
Share on other sites

E dizne su nesto drugo, najveci problem je sto nemam ultrazvucnu kadicu :preved:

Ne, stvarno, nikad nisam cistio dizne i ne mogu da ih cistim jer su presitne i tu moze samo ultrazvuk.

A to nije skupo, oko 1000 dinara u AC Rasic.

Inace sto god vam treba.....

Link to post
Share on other sites

Ja sad izašao i pogledo, ispod mog auta nije bio :preved: ;) :P

Eh da, sad znam poništiti inspect, znači nemoram više nikad mjenjati ulje i filtere :good: :good: :good:

Link to post
Share on other sites
BRAVO BRAVO I MENI JE DOSTA POMOGAO :preved: cuo sam da je covek sa 11 ili 12 godina prvi put sam promenio kocnice na autu a od tad ga samo mozete naci ispod auta ;) bravo bravo

evo i ja sam resio problem zamenio uz njegove savete i sugestije zamenio ICV ,CCV ,harmonika crevo utego pritego i evo sljaka ko satić.. :P

Drago mi je sto sve sljaka, inace to su jeftine stvari bez kojih nemas normalan rad motora. I ja sam juce stavio CCV na moju Bembaru i odmah vidis da motor radi bolje i vuce od podruma.

I rekao bih da mi trosi manje, testiraj ga i ti.

Link to post
Share on other sites
Mislio sam na skidanje dizni i tako to....

Ma skidanje dizni nije problem. Dvije tri desetke i dizne su van, samo moras ih sprejat sa WD40 jer mogu biti zalijepljene.

Ja sad izašao i pogledo, ispod mog auta nije bio :preved: ;) :P

roll2.gifroll2.gifroll2.gif

Link to post
Share on other sites

Ej gadafi, znači li to da ti auto više ne puši? Ikod mene je slična stvar samo što sve šljaka normalno, vuče, radi na leru ko sat, evo stalno pazim i čini mi se da vodu ne troši, al pari ko lokomotiva bijeli dim i idu kapljice. Nedimi samo kad je toplo vrijeme, odnosno nevidi se. Moraću i ja ovako

Link to post
Share on other sites
Ne, u zadnju je Draskov.

Ne znas vise ni koji je tvoj. haha.gif

Vidio sam ja kad smo bili u Calabriju da nesto nije u redu s tobom... a015.gif

Preladio je malo, nemoj mu zamjeriti. :preved:

Link to post
Share on other sites
Ima....

Ovo je throttle body:

CIMG1686.jpg

r11xx_tb.gif

Ovo desno je crijevo harmonika koje povezuje MAF (lijevo) i Throttle Body:

Picture013.jpg

E sad, na ovu harmoniku ide ovo crijevo koje ti treba da pumpas....

picture009zd8.jpg

P.S. to su moje svete ruke :preved:

E ja izgleda nemam takav protokomer ili ti maf.

Link to post
Share on other sites
Ej gadafi, znači li to da ti auto više ne puši? Ikod mene je slična stvar samo što sve šljaka normalno, vuče, radi na leru ko sat, evo stalno pazim i čini mi se da vodu ne troši, al pari ko lokomotiva bijeli dim i idu kapljice. Nedimi samo kad je toplo vrijeme, odnosno nevidi se. Moraću i ja ovako

sad dimi normalno :preved: radi ko sat i ne gusi se kao nekada pomalo preko 3000 obrtaja...

Link to post
Share on other sites

ranije kapljao ako stoji malo duze napolju i ne palim dan dva ali brzo izbaci kondezovanu vodu kad se dobro zagreje .od danas nisam primetio da kaplje.tebi kaplje stalno ilil ?

Link to post
Share on other sites
ranije kapljao ako stoji malo duze napolju i ne palim dan dva ali brzo izbaci kondezovanu vodu kad se dobro zagreje .od danas nisam primetio da kaplje.tebi kaplje stalno ilil ?

Brate neznam ni sam ovih dana i nemam kad da ga dobro zagrijem, skroz kratke relacije. Prije nije ali ja pogledam neko jutro ono kap kap kap, pa sam utripo. Sumnjao sam na problem sa pucanjem glave, ali eto zadnjih 20-30 dana pažljivo gledam nivo rashladne tek. i nema promjena, bar ne lako primjetljivih, i ako je pio vodu-malo je pio. Ali puši belo kao ćiro, zato sam te pitao.

Link to post
Share on other sites