Recommended Posts

rece da je srednji vec nestao u akciji sto se i vidi na slikama... tako da je to onda to ne? a ovo ispred su katalizatori sa prednjim,ne?

jedino mi nije jasno sto si uradio jednu cev posle toga,a ne dve.... i 2 in 2 out na zadnjem...?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

rece da je srednji vec nestao u akciji sto se i vidi na slikama... tako da je to onda to ne? a ovo ispred su katalizatori sa prednjim,ne?

jedino mi nije jasno sto si uradio jednu cev posle toga,a ne dve.... i 2 in 2 out na zadnjem...?

zato sto je fabricki isla jedna cev posle katalizatora i tako je ostalo,stavio cev f60

bar ja mislim da je isla jedna,a na 2.5 isla dupla

Link to post
Share on other sites

Ma pirketu bilo lakse da mu uradi jednu cev i tako ga je nagovorio da mu zbudzi sve na brzinu plus mu je debelo naplatio :lol: :lol: :lol: :P

Link to post
Share on other sites

Ma pirketu bilo lakse da mu uradi jednu cev i tako ga je nagovorio da mu zbudzi sve na brzinu plus mu je debelo naplatio :lol: :lol: :lol: :P

Ako je ono na brzinu sta je onda sporo :D i ne njaki dzoni :D

Link to post
Share on other sites

E drugari i drugarice :D sredio sam komplet auspuh,skinuo kat stavljen protocni auto je poprilicno prodisao lepse radi i sve

odradjen servis,i servis plina komplet,ostala mi je jos guma ili crevo od protokomera do motora sto ide jer je u fazi raspadanja ali drzi se jos nekom trakom...

sada me zanima jos uvek je malo na nizim obrtajima lenj,a vec od 2500-3000 obrtaja povuce lepo

krenem prvo lepo,i kada nabijem gas on lagano ubrzava do onih obrataja i onda krene da pegla lepo

pa sta moze da bude uzrok,sva creva proverena nigde nisu busna,samo to od protkomera ali da li to toliko moze da utice

i sta moze da bude ako se bude desavalo sa novim crevom isto?

icicu da merim kompresiju motora,ali rekli su mi da ako ne troskari ulje da kao nema potrebe da se meri kompresija

Link to post
Share on other sites

Da dodam jos da je auto presao dosta,ali odrzavan dobro koliko mogu primetiti i ja sam na vreme odradio sve zive servise

Link to post
Share on other sites

DAAAAJ SNIMAK ZVUKAAAAAAAAAAAAAA ;p

eee da si mi bar pomogao oko niskih obrtaja da povuce dobio bi snimak :D hahaha sutra cu da snimim kada se vratim sa posla OBECAVAM B)

ajde ljudi stvarno ima li ko savet ili preporuku gde da idem da provere sta treba u vezi toga

Link to post
Share on other sites

I meni se isto desava, samo ja mislim da mi je zbog menjaca, jer meni je automatik, kad krecem sa D slabije povuce dok ne dodje do nekih 3000obrtaja, e onda mu jebe kevu, kad probam da krenem 2 to jest drugom jer nemam prvu manuelnu, mozda malo bolje potegne ali opet pravu snagu ima tek kad pocne da se vrti preko 3 soma...

Link to post
Share on other sites

I meni se isto desava, samo ja mislim da mi je zbog menjaca, jer meni je automatik, kad krecem sa D slabije povuce dok ne dodje do nekih 3000obrtaja, e onda mu jebe kevu, kad probam da krenem 2 to jest drugom jer nemam prvu manuelnu, mozda malo bolje potegne ali opet pravu snagu ima tek kad pocne da se vrti preko 3 soma...

uzasno me nervira to,znam da moze bolje...zanimaju me misljenja ljudi koji su resili to

Link to post
Share on other sites

Ne moze bolje i da je nov - do 3000 obrtaja se vuce, jer je auto vrlo tezak i nema dovoljno obrtnog momenta na niskim obrtajima cak i uz vanos.

Mada, relativna je stvar sta covek smatra pod dobrim ili losim ubrzanjem.

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li bi chip tu pomogao..Posle cipa bi imao 164hp i 212Nm..

Ne dolazi chip u nikakve varijante

A hermes to si dobro rekao jeste tezak,ali pokusacu da snimim pa da vidite sta i kako

ali sam gledao po netu neke petice fabrikane,cini mi se da dosta lakse idu sa niskih obrtaja

kada budem hteo auto koji ''leti'' uzecu e36 325i i kraj,ali za sada mi je ovo ok ali me nervira to na nizim obrt.

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li bi chip tu pomogao..Posle cipa bi imao 164hp i 212Nm..

Cip tu malo pomaze, imam druga koji je to postavio na m50 b20, nista nije dobio, dok se na 2.5 tds dobije dosta....

Mislim da je za 34-ku idelan motor m50 b25, preko 190 konja i 245 N.m je taman za tu sasiju..

Tako da ako trazis vise snage bolje kupi m50 b25 nego e36 jer e36 i e34 ne mogu da se porede sto se tice udobnosti i komfora...

Link to post
Share on other sites

Cip tu malo pomaze, imam druga koji je to postavio na m50 b20, nista nije dobio, dok se na 2.5 tds dobije dosta....

Mislim da je za 34-ku idelan motor m50 b25, preko 190 konja i 245 N.m je taman za tu sasiju..

Tako da ako trazis vise snage bolje kupi m50 b25 nego e36 jer e36 i e34 ne mogu da se porede sto se tice udobnosti i komfora...

znam da ne moze da se porede vozio sam e36 :) sredicu ja ovaj moj na niskim obrtajiima :D

Link to post
Share on other sites

Dosta zavisi i od prenosa...Stavis neki malo kraci diff.i odmah je zivlji auto...

aha,malo sam glup oko petice :D a koji je moj diff da bih znao koji da uzmem kraci?

Link to post
Share on other sites

Vozio sam se u autu i znam da ima mnooogo kratak prenos ali mislim da je tvoja najveca greska oko ubrzanja ta sto ti prvom i drugom vozis do 2000rpm a onda hoces da ti trecom sa 1500rpm vuce kao da je na 4000... Ako hoces da ide moras da ga razvuces malo a ne da ga vozis kao baba i da ocekujes da kad god potopis gas on poleti u kojoj god da si brzini, auto ti ide fenomenalno za tu kilazu, motor ti prede kao malo mace i savrseno radi, bolje od mnogih m50 motora koje sam cuo i video i auto ti je vise nego udoban, imas odlican auto a samo nesto serendas!!! Zgazi ga prvom drugom trecom da vidis kako moze da ide! :lol:

Link to post
Share on other sites

Nista neces dobro dobiti kad stavis kraci dif, bice malo zivlji a sve ostalo ces poremetiti , taj motor nije za vitlanje , nije isao nikako ni kad je bio nov, ni 2.5 nije ziv na manjim obrtajima , lenstine su to .

A i Dzoni je potpuno u pravu , ako zelis da ide samo pun gas ko na dizelu :)

Link to post
Share on other sites

Vozio sam se u autu i znam da ima mnooogo kratak prenos ali mislim da je tvoja najveca greska oko ubrzanja ta sto ti prvom i drugom vozis do 2000rpm a onda hoces da ti trecom sa 1500rpm vuce kao da je na 4000... Ako hoces da ide moras da ga razvuces malo a ne da ga vozis kao baba i da ocekujes da kad god potopis gas on poleti u kojoj god da si brzini, auto ti ide fenomenalno za tu kilazu, motor ti prede kao malo mace i savrseno radi, bolje od mnogih m50 motora koje sam cuo i video i auto ti je vise nego udoban, imas odlican auto a samo nesto serendas!!! Zgazi ga prvom drugom trecom da vidis kako moze da ide! :lol:

Znao sam da me volis <3 :D hahahaha :P

jos davno sam gledao shortshifter kako da se odrai,pa bih voleo da znam jel ok to odraditi?

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sto ne kupim automatik, tu ne moras da pomeras menjac tako da nema veze je li kraci ili duzi hod rucice, axaxxa :P

Maa kakav automatik ne volim ga :D sredicu ja nesto :D

Link to post
Share on other sites